A1 Net кабелски Интернет - генерална дискусија

Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
кејблтел се ребрендира, да се спои темата, да иста е фирмата и иста беше до сеа само со друго име
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
се жалат и комшииве, пустите мислеа вирус имаат...
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
страната за палење на нет има близоо лого и пишува близоо 1.0.Пополека али доаѓа :)
Ааа да :) јакоо јакоо :)
Инаку до ЧНМ, јас немав никакви проблеми со нетов...Дури се испосидував на торенти (качив едно 5 гига денес)

Ајмо blizoo доваџајте неможиме да чекаме :D
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Кај мене тука у железара изглеа имаа проблем, пријавив и средија за саат два.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Страната им е Cabletel, а кога проверуем колку сум потрошил, страната им е Blizoo(изгледот, а линкот си е оној стариот, нормално)
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Кажете ми му заебава на некој интернетот моментално ?
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
460
Поени од реакции
130
Ова значи дека треба да наместат оптика секаде.. а до кога че го завршат то незнам можи и 2014 да ги фати ..
Ваков пакет нека пушта за истите пари како во бг доста ми е :D
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.105
Поени од реакции
4.603
Ова значи дека треба да наместат оптика секаде.. а до кога че го завршат то незнам можи и 2014 да ги фати ..
Ваков пакет нека пушта за истите пари како во бг доста ми е :D
Da ti kazam pravo ima golemi sansi ovie ceni za ovoj paket da bidat i kaj nas zatoa sto e ist operatorot i plus platite vo Bugarija se skoro isti vo momentov kako nasite pa ne gledam pricina da bidat cenite povisoki od ovie vo Bugarija.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
460
Поени од реакции
130
И јас така мислам па затоа се надевам..
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Da ti kazam pravo ima golemi sansi ovie ceni za ovoj paket da bidat i kaj nas zatoa sto e ist operatorot i plus platite vo Bugarija se skoro isti vo momentov kako nasite pa ne gledam pricina da bidat cenite povisoki od ovie vo Bugarija.
тие ХД програми, ќе бидат бугарските најверојатно :D
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
тие ХД програми, ќе бидат бугарските најверојатно :D
Не верувам...Ќе бидат оние дискавери, mtv, travel... али со превод или на српски или на бугарски (знам пошо близок пријател на татко ми има HD сателитска па ја ги пратам каналите)... За Македонски малку ќе се почешкаме...

Како и да е, Т-хоум дубоко ќе се затне у ректумот..
 

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Прекрасен е интернетов во последно време
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.105
Поени од реакции
4.603
Zaboraviv da kazam deka vcera dodeka plakav smetka vo eden od naplatnite punktovi vrabotenite tamu mi potvrdija deka najdocna do nova godina ke ima novi ponudi okolu paketite sto i ocekuvav no ne znaeja tocno kakvi ke bidat izmenite vo paketite sto gi sprema operatorot.
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
Da ti kazam pravo ima golemi sansi ovie ceni za ovoj paket da bidat i kaj nas zatoa sto e ist operatorot i plus platite vo Bugarija se skoro isti vo momentov kako nasite pa ne gledam pricina da bidat cenite povisoki od ovie vo Bugarija.
а зш сега не се исти цените како кај нив?

види таму какви понуди има

150 мбпс за 50 леба овај лева или 1500 ден
http://www.blizoo.bg/internet_single.html?internet=150

или 60 лева - 1800 ден со 150 мбпс
http://www.blizoo.bg/bundles.html

не гледам да имаат ЛАН оти овде пиши дека со доксис 3 ти даваат 6 мбпс на аплоад (малку е)
http://www.blizoo.bg/internet_150.html

и да,треба да поевтинат уште
само со т хоум шо ќе се случи тогаш?
ќе го следат близо? ќе пропаднат? ќе го шитнат?
поради неможност или несакање да понудат ВИСТИНСКИ ФЛЕТ
ебате беља :mad:

Zaboraviv da kazam deka vcera dodeka plakav smetka vo eden od naplatnite punktovi vrabotenite tamu mi potvrdija deka najdocna do nova godina ke ima novi ponudi okolu paketite sto i ocekuvav no ne znaeja tocno kakvi ke bidat izmenite vo paketite sto gi sprema operatorot.
а телекабел нека си седи в место
еееее како се нервирам вака
па продајте се бе да ви......
и спасете го народот
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.105
Поени од реакции
4.603
Rabotite ke odat vaka.Koga golemata riba Blizoo ke ja izede pomalata riba Cabletel i koga ke napravat soodvetna infrastruktura za da mozat da se dobijat tie brzini a toa znaci sekade da kopaat za da stavat opticki kabli ke ima golemi sansi tie ceni da vazat i kaj nas.Na Telekabel i se broeni denovite pa taka kako sitna riba najdobra varijanta e da bidat kupeni od strana na Blizoo inaku ke bankrotiraat.A Telekomot poradi silnata konkurencija od strana na bugarite poprvo bi bil prodaden otkolku da spusti ceni i da se bori so ovie ceni sto gi nudat bugarite.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom