A1 Net кабелски Интернет - генерална дискусија

Член од
4 јуни 2020
Мислења
27
Поени од реакции
8
Веќе пробав не бива.
Автоматски споено мислење:

Иначе оваа е брзината на пакет М со 50/3.

Атејнабл рејт беше 55/10 па ми имат ставеено профил 40/5. Може подобро, но и ова не е лошо за разлика од адсл.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Веќе пробав не бива.
Автоматски споено мислење:

Иначе оваа е брзината на пакет М со 50/3.

Атејнабл рејт беше 55/10 па ми имат ставеено профил 40/5. Може подобро, но и ова не е лошо за разлика од адсл.
Како ги убеди да ти стават ВДСЛ? Не ти понудија Досцис?
 
Член од
4 јуни 2020
Мислења
27
Поени од реакции
8
Како ги убеди да ти стават ВДСЛ? Не ти понудија Досцис?
Не ги убедив. Во местото каде што живеам нема кабелски од А1. Овој го даваат наместо кабелски (така го пишува и во догововрот).
Sto ruter koristes
Автоматски споено мислење:


Sto e podobro vdsl ili doksic
Овој ZXDSL 931VII. Од ЗТЕ некој.
 
Член од
16 јануари 2018
Мислења
197
Поени од реакции
51
Не ги убедив. Во местото каде што живеам нема кабелски од А1. Овој го даваат наместо кабелски (така го пишува и во догововрот).

Овој ZXDSL 931VII. Од ЗТЕ некој.
Daj sliki od ruterot
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Не ги убедив. Во местото каде што живеам нема кабелски од А1. Овој го даваат наместо кабелски (така го пишува и во догововрот).

Овој ZXDSL 931VII. Од ЗТЕ некој.
Каде е тоа? Дошла екипа да ти монтира canopy и оваа брзина ја вади?
 
Член од
4 јуни 2020
Мислења
27
Поени од реакции
8
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
e podobro vdsl ili doksic
По мене ВДСЛ, пошто така си добиваш константна брзина и дедицирана линија, но обично А1 не го даваат тој пакет, освен ако не живееш во село како членот погоре, или имаш некоја врска во техничкиот оддел да ти заврши работа. Добра опција е тој пакет добиваш 50/10 ако линијата подржува и е поефтин од Телеком(1000ден за 30/5) и Неотел(1100ден).
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Sega od Telekom mk ili A1 makedonija koristes usluga
Давател на услугата е А1, во позадина иде нешто вака:
А1 "изнајмува/позајмува" линија од централа за тој корисник затоа што немаат свои и го пласира до краен корисник. Во случај на дефект, тех.проблем итн. корисникот пријавува до A1 они бараат од телеком да се смилува и да интервенира.
Зашто? Дај образложение и споредба + и -
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Дечки, имам едно прашање. Какво искуство имате со интернетот на А1, поконкретно A1 Net М понуда. Моментално сум на Телекабел со варијанта 30/1 Mbits, но ретко кога е 25 мбит, најчесто е помалку. Живеам во Аеродром, близу железничка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom