A1 Net кабелски Интернет - генерална дискусија

Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.550
Дали на некој му кочат HD каналите на Близу?
Веќе 10 дена е исто.
Филм на HBO HD не можам да изгледам на раат. Го исклучив-вклучив апаратот за Близу, го извадив кабелот од штекер, му направив апдејт на Андроидот на ТВ, ги намесфив каблите што одат до апаратот и пак исто.
Проблемот не се реши.
Prvo proveri kako si so siginal ( Signal Strenght i Signal Quality ) ! ako tie se so visok % - 077 1234
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
48
Поени од реакции
5
Добро гледам Телеком го дуплирал месечниот трансфер от 1Тb на 2Тb дечкиве од а1 мислат да дуплираат или ќе останеме со 500 гб трансфер.
I jas ova sakam da go znam. Tesko e da se kaze dali imam nadminato 500gb koga a1 uste nemaat aplikacija da ti kaze kolku internet imas potroseno od segasen mesec. Jas mozam od windows i telefon da vidam od poslednite 30dena samo, minus 40-50% od toa i bi trebalo da imam potroseno nad 500gb vo momentot a seuste imam 100mbps brzina pa mozebi imaat pokaceno do 1T ama nemozam da potvrdam sedodeka nedobijam smetka od mart.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.014
Поени од реакции
1.272
На Ubee модемите koj e username и password влез?
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
48
Поени од реакции
5
Uzas A1 nisto ne pokacile limit zaradi coronavirus. Eve sega mi namalija brzina na 30mpbs zasto sum potrosil 500GB. Uste poveke namaluvat(kbps brzina dobivas) koga ke stignes na 650GB.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.550
Vo druga tema imase napisano deka site operatori popladne/navecer gi ima fateno korona virus i deka internetot e slab.... da ne ja rasipuvam temata bidejki kaj mene e a1 internetot pa ke postiram tuka sega e 10.35am ke postiram isto vcreme i vecer slucajno izbrav 4 razlicni serveri odnosno a1 skopje ,pa maticnata a1Viena,nekoj server vo Frankfurt i vo Sofija,
Ps zamoluvam adminite da go smenat imeto na temava vo A1 tnx.
11.jpg
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.550
Eve vo 15.50h , da ne gi pustam site testovi dovolno e lokal do a1 i do frankfurt znaeme deka skoro cel soobrajkaj kon nadvor pominuva preku tie serveri....
 

Attachments

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.014
Поени од реакции
1.272
Коска брзина...со новиот Ubee модем со дефаулт ви-фи
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.452
koe e ovoj >>> https://www.ubeeinteractive.com/?product=evw32c
sto imase prethodno ?technicolor .. ?
Со оглед на фактот дека повторно станува збор за DOCSIS 3.0 рутер = ништо ново од А1 Телеком.

Додека јас користев кабелски Интернет од Близу/Вип/А1 Телеком, одлично ме служеше Техниколор рутерот и секогаш ја достигнуваше максималната брзина предвидена со самиот пакет без никакви проблеми.

Малку новости во врска со оптичката телекомуникациска мрежа на А1 Телеком:

Доколку живеете во Маџари, Сингелиќ, Хиподром или Ченто, огромна е веројатноста дека имате техничка можност за поврзување со новата оптичка телекомуникациска мрежа на А1 Телеком. Имам забележано некои станбени згради на улица Анри Барбис и улица Карл Либкнехт во кои веќе се пуштени доводни кабли од оптичката телекомуникациска мрежа на А1 Телеком.
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.550
Со оглед на фактот дека повторно станува збор за DOCSIS 3.0 рутер = ништо ново од А1 Телеком.

Додека јас користев кабелски Интернет од Близу/Вип/А1 Телеком, одлично ме служеше Техниколор рутерот и секогаш ја достигнуваше максималната брзина предвидена со самиот пакет без никакви проблеми.

Малку новости во врска со оптичката телекомуникациска мрежа на А1 Телеком:

Доколку живеете во Маџари, Сингелиќ, Хиподром или Ченто, огромна е веројатноста дека имате техничка можност за поврзување со новата оптичка телекомуникациска мрежа на А1 Телеком. Имам забележано некои станбени згради на улица Анри Барбис и улица Карл Либкнехт во кои веќе се пуштени доводни кабли од оптичката телекомуникациска мрежа на А1 Телеком.
Sepak e ovoj podobar mozebi se spremaat za docsis 3.1>> bidejki imaat infrastruktura koaksijalna,pa pobrzo ke im odi eve povejketo novi modemi se i 3.0 i 3.1 bidejki so optikata im odi sporo i skapo barem vo mojot grad za skopje sigurno e uste posporo poradi goleminata infrastruktura ...itn ...
sega sme na 8ds, i 4up kanali ovoj podrzuva 24 so 8 sepak ke ima moznost i za pogolemi brzini i pogolema stabilnost stom e na povejke kanali* bidejki kako sto pisav nema da moze sekade optika a site ja sakame* za da imame site gradovi optika kako treba ke odi ova kaj nas uste najmalce 5godini*
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom