A1 Net кабелски Интернет - генерална дискусија

Член од
24 април 2008
Мислења
8.466
Поени од реакции
7.436
Ако го отвори линкот ке видеше дека пишува: This technique also works with https
Криптирани безбедни прокси не постојат.
Не постои такво нешто како безбеден прокси сервер.
Ако мислиш поинаку, пиши ми некаде надвор од темата да не заминеме премногу off topic.
Ти одговорив преку пп за да престанеме да коментираме оф-топик на темава. ;)
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
2.919
Поени од реакции
1.908
Може некој што користи пакет 100 Mbps пакет да постира спид тест?
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.604
Поени од реакции
21.060
Со оглед што имам проблем со кабелот и утре ќе го менуваат - солидно е.Најчесто нема толкав пинг и иде накај 93 mb/s.
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.418
Поени од реакции
459
Незнам дали има тема за нивната телевизија, па ако треба нека се премести мислењето таму:
HD каналите им се со превод? (како на пример Viasat nature, Discovery...)
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
2.919
Поени од реакции
1.908

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
2.919
Поени од реакции
1.908
Близу ги зголемува интернет брзините: http://blizoo.mk/news.html?single_news=121[DOUBLEPOST=1422883348][/DOUBLEPOST]Абе зголемени ви се или не? Мене уште ми е 10/1 Mbps.
 
Последно уредено:

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.225
Поени од реакции
5.178
Нешто многу битно
Промоцијата е временски ограничена до 31.3.2015 година и важи за нови корисници, за договор на 24 месеци.

Ќе мерам за 10-15 мин и ќе пишам импресии/разочарување.

Иначе ова појачувањево, празнично го пуштиле изглеа. :D
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
2.919
Поени од реакции
1.908
Нешто многу битно
Промоцијата е временски ограничена до 31.3.2015 година и важи за нови корисници, за договор на 24 месеци.

Ќе мерам за 10-15 мин и ќе пишам импресии/разочарување.

Иначе ова појачувањево, празнично го пуштиле изглеа. :D
Џабе, ако си постоечки корисник, ништо од зголемувањето на брзините...
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
6.270
Поени од реакции
4.311
Каде е тој 5мбпс уплоад освен во известувањето никаде го нема на друго мест
3 пакети им е со 1, 2 и 3 мбпс упллоад.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.225
Поени од реакции
5.178
13mb ми симнуваше стимот. Груба пресметка 104мбпс.
Upload преку спидтест 2мбпс ми измери.


5мбпс е ваљда само за Премиум, најјакиот пакет.
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
987
Поени од реакции
991
Денес имаше пресконференција на АЕК каде промовираа правилник со нови обврски за операторите.
Во очи ми паднаа две новини:

Според мене премал е лимитот од минимум 50% на интернет брзината во однос на рекламираната брзина, бидејки им се остава на операторите простор за полесно манипулирање на корисниците. :pusigo:
А втората точка ми уште почудна, затоа што пред некое време тврдеа дека имаат воспоставено правило дека неможе претплатничкиот договор автоматски да се продолжи, а со ова ново правило претпоставувам дека можноста за автоматско продолжување се враќа на мала врата со тоа што 30 дена пред истекот ке ти стигне порака дека договорот наскоро истекува и така се дава можност на операторот користењето на услуги без договор (после еднаш веќе истечен) да го направи минато :cenzura:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.225
Поени од реакции
5.178
А да направат и правило со кое ако се случи новина на одреден пакет, новините да бидат и за веќе постоечките корисници.
На пример, пакет А со брзини 10/10, и овие им текне да го зголемат пакетот А на 15/15, ама да важи само за новите корисници или за продолжување на договорот. Ова да важи не само за последно споменатите туку оние кои веќе имаат уште многу до истекување, да си добијат подобрување на пакетот, затоа што веќе се претплатници на истиот.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
6.270
Поени од реакции
4.311
@krkac дај го цел дописник ова што го постави со тие 2 точки
 
На врв Bottom