A1 телевизија

Статус
Затворена за нови мислења.

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.524
Поени од реакции
18.102
Уште едно најгледано на светот и пошироко турско синхронизирано срање штотуку почна на А1, не можам више пукнав ААААААААААААааааааааааААААААААААААААааааааааа дали некогаш ќе се спасиме или сите турски серии ќе поминат кај нас, па продолжуваме со сите индиски, кинески итн.
Има спас, не гледај А1 и крај, уствари не гледај ТВ јас на пример не гледам освем спорт кога има, пропаганди,реклами,репризи, и се разбира политички т.е идиотски емисии не ми се гледаат!

И сватете веќе еднаш серииве ги фурат заради рекламите што идат пред нив (скапо се платени заради гледаноста на телевизијата во тој момент) Не дека многу се гледани или па самата телевизија се секира за гледачите :)

Постои интерент, постојат филмови и серии од врвен квалитет! и да се разбира постојат торенти!

Толку.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.804
Поени од реакции
2.626
Има спас, не гледај А1 и крај, уствари не гледај ТВ јас на пример не гледам освем спорт кога има, пропаганди,реклами,репризи, и се разбира политички т.е идиотски емисии не ми се гледаат!

И сватете веќе еднаш серииве ги фурат заради рекламите што идат пред нив (скапо се платени заради гледаноста на телевизијата во тој момент) Не дека многу се гледани или па самата телевизија се секира за гледачите :)

Постои интерент, постојат филмови и серии од врвен квалитет! и да се разбира постојат торенти!

Толку.
bogami vo pravo si krasni serii na torrenti ima,eve sega si ja gledam 24 sedma sezona na raat a ne na A1 minatata sezona ja emituvva na polnok
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
769

Subtitles :)

Gazda Velija rasprava za WAZ, potoa kazuva kako vrsel pritisok na novinari da ne pisuvaat protiv Jorgo Kuka i Petra Miteva:

...Milioni, ovolku, onolku. Si vikam, kako mozam jas, so svoeto znaenje vo pecatenite mediumi, vo odnos na Germancite? Sansa nemam. Ne mu e toa biznis. Nad 50 miliona vo Srbija minus. Prvpat ne znam koja cena, evro, go prodavaat vesnikot MPM, odnosno WAZ, vo Hrvatska. Vo Crna Gora zaguba. Germancite ke pravat zaguba, Boze sacuvaj. Peralnica na pari. Znaci imame karsi sebe grupacija na koja ne mu e vazen biznisot i novinarstvoto. A jas isklucivo go gledam kako biznis novinarstvoto. Sto e Spicot sega ke vi kazam. Toa e vikaat, znaci, bespari. Se dava bespari. Jas go davam vesnikot na kupuvac. Znaete koga e kupuvac? Ne koga ke go zeme vesnikot da go kupi. Koga ke go prelistuva. Za oglasuvacite. So 5-6 iljadi tiraz nema sansa. Onoj sto lista 5 iljadi ke prolista, emi eden posto dali ke ubedi za da ima prodazba. Ako nemas tiraz, nemas marketing. Za da imas marketing, treba da imas dovolen broj na citaci da moze utre zadutre da kupi. Sega dojde da receme Opel. Kaj nas reklama i vo koja televizija idete? Vo taa i taa. Ami ako imas 3 iljadi tiraz, vo koja moznost od tie 100 iljadi puta cetiri citaat, kolku ke mu se javat? Ako imas 5 iljadi, 20 pati pomala vrednost. Znaci Vreme, Spic, Koha, A1. Biznis strategija. Jas kako da kazam jas mesecno dali ke zgrmam. Togas bev nervozen zaradi poternicata da recam na ovaa, poternicata bese vo Vreme za ovaa, Petar Miteva. Petra i Jorgo. Jorgo 91 godina go znam svercer, so Gongot. Znam jas sto e Jorgo. Ne mu drzi be poternicata, ne drzi. Od toj aspekt, da se mesam. Inace mi e najsigurna garancija deka e zarabotam. Biznis, pari profitabilnost. Veke e profitabilna grupacijata, iako e investicija. Znaci A1 sedum godini trebase da dodavam...
 
J

JOEY JORDISON

Гостин
Еј баце оВА А1 Телевизија -.- Леј еј
Многу Добра Програма имаат Ејј у П.м Народните приказни за ништо не ги бива,Чичко Али Риза шит ај Ова Шеќерзад пак беше нешто Али Ова Леј Поглупа Серија Искрено неам Гледано онака на почетокот Глеав нешо Чат Пат али само на почетокот ,На Рапорт со Јофе ...Јофе Дозволи да ти дадам еден Бесплатен Совет Стај си Антена да не Шушкаш(со мадињата на Лавовите напна се си има Граница Ало Нели многу серете),Вестите Уф Толку да се Пљука По Вмро тоа е нешто Неверојатно Вака никогаш не било како што е сега Толку ПЛУКАЊЕ У п.м ....Искрено незнам што да кажам На а1 гледам Само Волците и Цси Тоа е Тоа....а бАШКА шТО Е ОВА Сабајле станувам вампири(се знае на кој се мисли) гледам на поручек пак Вампири(Тинејџерка вампир) Навечер пак Вампири(Блејд) Аман Бе што Стана Работава
Ете така Па и репризирање на Не давај се Нина -.- леј па глеам и сител почнале со грдата Бети ја Незнам што е работава што ги репризират
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
10.251
Поени од реакции
13.781
Добро, ко будала ќе прашам, што им е филмов на А1 со рекламине од тој Европски фронт или како и да беше. Со кој памет даваат такви потресни снимки на телевизија, постои ли нешто со што би им се забранило тоа да се емитува? Крајно невкусно е, па на крај на криштата не знам и која им е целта, да користат туѓа несреќа за своја промоција или што...?

Навистина срамно е, сметам дека губат голем дел од својот кредибилитет кој го градеа низ годините.
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.030
Одамна престанав да ја гледам.Поглупа телевизија здравје.Баш би сакал да знам колку и е гледаноста сега.Ако знае некој може да прати линк за гледаноста на нашиве телевизии.
 
Член од
30 август 2008
Мислења
85
Поени од реакции
8
Ха,ха,ха се утепав од смеењееее... каков шит!!! Ексклузив ќе има и на албански јазик. Е стварно го допреа дното. Крајно. Од македонска естрада се им пројде кај другиве па фатија албански. А овие ненормалниве од Бекстејџ сега гледав реклама, викаат Бекстејџ - естраден магазин на македонски јазик, хехехех се утепав од смеење
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
52
Поени од реакции
0
Да не беше премер лигата и македонска лига кошарка немаше да ја гледам А1
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.954
Поени од реакции
6.401
Ха,ха,ха се утепав од смеењееее... каков шит!!! Ексклузив ќе има и на албански јазик. Е стварно го допреа дното. Крајно. Од македонска естрада се им пројде кај другиве па фатија албански. А овие ненормалниве од Бекстејџ сега гледав реклама, викаат Бекстејџ - естраден магазин на македонски јазик, хехехех се утепав од смеење
што има лошо во тоа трена еднаш веќе да сватиме дека се едно исто македонците и албанците а не да се караме меѓу себе
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.865
Поени од реакции
57.477
што има лошо во тоа трена еднаш веќе да сватиме дека се едно исто македонците и албанците а не да се караме меѓу себе
Абе фала Богу дека треба посмирени односи... ама Ексклузив на албански јазик... дај не заебавај! Со тоа можат само да ги влошат односите, а со оглед дека Велија сака да ги придобие Албанците, прво со Коха, сеа со ова... ќе прави се само да заработи.

Синоќа (т.е. ноќеска) вртам канали и случајно на А1 гледам почнува нова teen серија. Викам ај да видам што е ова, можеби купиле конечно нешто подобро... и излезе дека тоа е уште една идиотска серија... посрање глума и приказна и од Бандини, лошо потрошен пола саат на тоа...

Мислев дека со рекламата го допреа дното, али овие уште копаат...
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.264
Поени од реакции
17.948
Шо вака гледам нешто нова НЕТУРСКО-ИНДИСКА серија почнала на А1. Ја има некој гледано??? За шо отприлика се работи знае некој??
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.892
Поени од реакции
905
ко ќе чујам Дуле Млекарот и надвор да сум знам дека на А1 е пуштен телевизорот :tapp:
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
А1 не вредат за ништо.МОже имам пишано на темава, ама ставот неми се манува во никој случај. Толку се досадни со тоа вестите. Пред некој ден колку ме изнервираа со смртта на 4тири годишното девојче....Одма не чинеле докторите...Како можат да обвинуваат пред да знаат официјално. Низ цел свет од различни причини умираат деца, па не верувам дека новинарите им трчаат во болниците.
А да. Уште не ми објавуваат коментари ако не се Уа Влада, и А1 најдобри сте. Последен тест денеска.
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.030
А1 не вредат за ништо.МОже имам пишано на темава, ама ставот неми се манува во никој случај. Толку се досадни со тоа вестите. Пред некој ден колку ме изнервираа со смртта на 4тири годишното девојче....Одма не чинеле докторите...Како можат да обвинуваат пред да знаат официјално. Низ цел свет од различни причини умираат деца, па не верувам дека новинарите им трчаат во болниците.
А да. Уште не ми објавуваат коментари ако не се Уа Влада, и А1 најдобри сте. Последен тест денеска.
Ма не бре они се објективни а и независни.До сега сум пробал едно Х 50 да пратам коментар на А1 у смисла "не сакам промена на името Македонија" ама никако да се појават моите коментари.Можеш да видиш коментари објавени само нешто како :

Мењај име што побрзо немам леб да јадам,Грујо ни ја уништи државата,ЕУ - за подобар стандард и такви срања.

Да не заборавиме сепак они се за Европска Македонија - ама Северна.
Ма тоа ти се ПРЕДАВНИЦИ во правата смисла на зборот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom