A1 телевизија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 април 2009
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.919
Можеби даваат добри филмови на А1, но ги даваат истите филмови по 3-4 пати годишно, можеби и повеќе. :tapp:
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
617
За каков маркетинг во Шехерезад зборуваш ти. За Бутици Азаро, штрафовска роба, ин витро оплодување кај Органџиски во Штип и секоја втора реклама Гироманија. Дај не биди смешен. Ниту Шехерезад вреди 200000 евра, ниту неговите реклами вредат повеќе од 100 евра. За Хедис треторазредните маркетинг блокови и да не пшравиме муабет. А1 е со маркетинг мртов. Ниту му се рекламира ОНЕ телеком словениа, ги загуби сите авто куќи и дилери, сите пристојни спонзори преминаа на Сител. Види рекламен блок на Сител, види на А1. Колку програма толку музика. Само Биг Брадр ВИП, Срвајвр, Премиер лига и Бегство од затвро се два милиони евра, да не се лажеме. . . Све друго ќе му биде Гироманија . . .
Сигурно знаеш зашто не се рекламира Оне на А1.Се што наброја се одеше на А1 освен Бегство од затворот.Во моментот кога А1 требаше да го откупи правото за Англиско првенство Македонски телеком им должеше пари поради тоа не оди првенството кај нив тоа го пишуваше во весникот Време.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Сигурно знаеш зашто не се рекламира Оне на А1.Се што наброја се одеше на А1 освен Бегство од затворот.Во моментот кога А1 требаше да го откупи правото за Англиско првенство Македонски телеком им должеше пари поради тоа не оди првенството кај нив тоа го пишуваше во весникот Време.
Го најде релевантниот извор. Што и да е причината, англиско првенство го гледа огромен процент од населението, така што со негова загуба загубија и голем дел од гледачите.
 
Член од
30 август 2008
Мислења
85
Поени од реакции
8
Сигурно знаеш зашто не се рекламира Оне на А1.Се што наброја се одеше на А1 освен Бегство од затворот.Во моментот кога А1 требаше да го откупи правото за Англиско првенство Македонски телеком им должеше пари поради тоа не оди првенството кај нив тоа го пишуваше во весникот Време.

Што е важно каде одело. Ако е така Премиер одеше и на МТВ. Важно е каде оди сега. Башка Премиер лига е купена за наредниве три години. Исто и Биг Брадр. А за релевантната информација на Време ќе останам без коментар. Само ќе се насмевнам. Многу ми е гајле и за А1 и за Сител. Муабетот ми беше дека погледан е оној кој има подобар и поквалитетен маркетинг. Јас сум гледала А1 и пак ќе гледам кога ќе има нешто квалитетно. За жал последниов период Сител е каде каде подобра и поквалитетна соддржински. Бар за мене
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Знаете што ми е смешно :) Што кога дават реклама велат нешто у вој ситл: НајДоброто шоу, со најдобриот водител, на најгледаната телевизија, најпознатиот квиз, најскапиот проект :pos::pos:
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
11.168
Поени од реакции
3.509
Многу го иступија со некои глупи шоуа до пред некој месец, а сега пак со тоа гатачите, астролози или не знам шо се....тоа ме нервира многу...
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
а1 имаат добра програма на филмови и серии,емисии. ама заради вестине и шпиц и време, се помалку гледам А1
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Не ме смеј. Па Момент на вистината го шалтаат како ќе им текне. До сега му сменија сто термини, Откако Сител купи ВИП Голем брат ЦСИ даваат секој божји ден, Очајни домаќинки го сменија пак, БаБаБум пуштаат кога имаат дупка у програма и слично. Што е тука препознатлива програмска шема. :pos2:
Сител прво нека поработи на квалитетот на сигналот па дур после ќе дискутираме за програмата. Со Бошко Трпевски телевизија не се прави.
 
В

викацот

Гостин
Знаете што ми е смешно :) Што кога дават реклама велат нешто у вој ситл: НајДоброто шоу, со најдобриот водител, на најгледаната телевизија, најпознатиот квиз, најскапиот проект :pos::pos:
е тука брате македонски те подржувам
од кај они може да кажат дека е најдобро шоу(коешто штотуку почнало) или пак најдобар водител а не па најгледана телевизија

п.с иначе јас искрено повеќе гледа сител отколку а1 зашто некако подобро им е организирана програмата
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Инаку толку многу реклами има затоа што одат платени реклами како и кај сите, но плус уште толку за негови производи и сл. Како Време, Шпиц, за Хедис .... плус уфрлат и некоја само на А2 гледајте ја хит серијата (ама у 91) и така :) :toe:
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Сител прво нека поработи на квалитетот на сигналот па дур после ќе дискутираме за програмата. Со Бошко Трпевски телевизија не се прави.
како би било ти да инвестираш малку повеќе во својата антена:toe:А1 и Сител се тука некаде со своите програми,само што А2 има доста поквалитетна програма од Сител3....
 
Член од
30 август 2008
Мислења
85
Поени од реакции
8
Сител прво нека поработи на квалитетот на сигналот па дур после ќе дискутираме за програмата. Со Бошко Трпевски телевизија не се прави.
Незнам за тебе ама јас дома имам МаксТВ и сигналот и сликата на Сител се каде/каде подобри од А1. Мислам дека телевизија се прави со Драгица гатачката на Велија
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.804
Поени од реакции
2.626
Сител прво нека поработи на квалитетот на сигналот па дур после ќе дискутираме за програмата. Со Бошко Трпевски телевизија не се прави.
slikata na sitel na telekabel e 100 pati podobra od taa na A jedan
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.076
Поени од реакции
1.242
И Сител и А1 може вода да и носат на Канал 5 телевизија,кои според мене имаат најдобро организирана програма. Никогаш не задоцниле со некоја емисија или филм, што не е случај со А1 и сител.
Еве неколку примери:

Вчера А1 најавија дека филмот Purple Rain ке го дават во 00.00 часот, даваа нешто сосема друго во тоа време, потоа најавија во 01.30, па наместо тоа саат време го даваа тој глупакот кој ја "предвидува" иднината, и филмот почна дури во 02.00. Алооо каде е логиката од 00.00 до 02.00, башка шо ке го замразиш филмот од рекламите кои траат по 15минути и страшно ме нервираат, за време на еден филм 5-6 пати пуштат реклами, а кога даваат ВЕСТИ за време на филм тоа е ВРВ !! само два збора - Ретардирана програма !

Сител ТВ оние дегениве од коментатори викаа дека ке даваат Ливерпул-Манчестер во среда на Сител, наместо тоа даваа Голем Брат-шоу за ретардирани, ја две минути не можам да издржам да гледам а камо ли цел саат или повеке. И им текнало после пуштија Ливерпул Арсенал(во 15мин од натпреварот) на Сител3 со страшно лоша слика, убедливо најпрост и најглуп коментатор.

Би сакал да ги прочитат овие критики уредниците на двете телевизии можеби ке сменат нешто :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom