A1 сертификат за дозвола за работа во европа

Член од
16 април 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ќе ве замолам за помош!!!Се работи за добивање на А1 сертификат за дозвола за работа во Европа.Знае ли некој и дали некој има земено таков сертификат во Македонија .Ве молам помогнете ако знаете,би бил многу благодарен и би ми помогнале премногу
 

Византиецот

Злобен Пич
Член од
14 март 2021
Мислења
953
Поени од реакции
3.421
Ова треба да е јазичен сертификат. Зависи на која положба ќе работиш во Германија (Европа?) ти бараат соодветно јазично ниво. Јас положив Б2, тоа е средно-нагорно ниво на јазично познавање. Вкупно се 6 во Европа, имено А1, А2 - Б1, Б2 - Ц1, Ц2 - последните два се комплетна флуентност.
Треба да одиш на курс, да го поднаучиш јазикот, А1 воопшто не е тежок, можиш да го совладаш за брзо време. Полагање или во Goethe или во Telc институт. Со среќа!
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
4.814
Поени од реакции
8.677
Со тој никнејм тебра не е на арно што бараш да идеш во Европа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom