A1 Телевизија повторно на тв екраните

Дали ви фали А1 телевизија


  • Вкупно гласачи
    329
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Тука ќе може да ги прочитаме нашите размислувања за А1 телевизија.Имаше тема А1 но таа е заклучена па решив да отворам нова .
За мене А1 беше голем медиум кој ете за жал веќе не постои, првенец во сте новитети барем во Македонија сите од нив копираат или копирале .Први почна со надсинхронизирање на ТВ серии кога Сител им се смееше , квизови им беа лиценцирани Милионер,Тркало на среќата .Англиското првенство кога одеше на А1 беше најгледано додека на Сител не беше така
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Тука ќе може да ги прочитаме нашите размислувања за А1 телевизија.Имаше тема А1 но таа е заклучена па решив да отворам нова .
За мене А1 беше голем медиум кој ете за жал веќе не постои, првенец во сте новитети барем во Македонија сите од нив копираат или копирале .Први почна со надсинхронизирање на ТВ серии кога Сител им се смееше , квизови им беа лиценцирани Милионер,Тркало на среќата .Англиското првенство кога одеше на А1 беше најгледано додека на Сител не беше така
Беше најгледана се додека не почна да прадава политички пуФки. Сите телевизии кои прават така ќе ги снајде истото.
***
мене ми недостига првата А1 кога секој петок имаше некој нов филм за гледање...а не ко имаше турски серии. Ко имаше емисии: дивиот светна тојота....а не рекалми за супата од баба му.
Ко беа: Серанови а не Шехерезад и БЦ
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.605
Поени од реакции
81.272
А1 беше добра кога се даваа документарни, програми за деца (зборувам од времето на дигимон,Драгонбол итн ) па квизови за деца, за возрасни, па добро филмче ќе дадеа или серија, Англиско првенство, па се сеќавате пред англиското имаа и Германско првенство, вестите им беа наклонети кон некои партии ( Нели не беа цело време само за Б.Ц. ), ама се си имаше усул, или подобро кажано си имаше граница. А1 почна да се распаѓа од 2006/2007 па се до крај во 2011. Едноставно премногу изедени г*мна, Почнаа со премногу серии ( турски де )м престанаа да даваат филмови ( Многу ретко да начекаш некој ), а американските серии ги префрлија после 00:00 h. Последните 2-3 години од работењето им беа само серии, вести, серии, вести. Дури и сабота и недела истата приказна беше. Едноставно немав што да гледам, а капак на се беа вестите кои тотално ги расипаа. http://intervjua.com.mk/mk/zapis.asp?id=1235&kategorija=1 еве ова интервју со Југослав Костовски и Драган Николовски мора да го прочитате. Немојте да ме правите дека ја бранам Сител, Мтв или Канал 5. Сите се исти гомна. Телевизорот ми стои колку телма или еуроспорт да гледам кога се дава фудбал ( И се разбира некое филмче на Едо :vozbud: ) Не ми недостасува А1, а богами и да се затвори и сител би било убаво :pipi:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.726
Поени од реакции
9.837
A1 беа добри до негде 2008.. после си ебаа мајката.. и уште колку теми ќе се отворат за А1 ? Или сега пола година ќе и ставаме па за тоа..
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Ми фали и тоа многу,гомната од Сител неможам да ги поднесам почнувајќи од Латас кој мисли дека е Груевски па се до Жаре Бербер кој е главен на мк естрадава во последно време
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
A1 беа добри до негде 2008.. после си ебаа мајката.. и уште колку теми ќе се отворат за А1 ? Или сега пола година ќе и ставаме па за тоа..
Па отвори тема за Шител бе Цитрел, слободна земја, слободен форум. ;)

Инаку се виде дека вредеа кога сите телевизии ја „испокрадоа“ нивната програмска шема, почнувајќи од квизови, па до вести во 19 часот.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.726
Поени од реакции
9.837
Па отвори тема за Шител бе Цитрел, слободна земја, слободен форум. ;)

Инаку се виде дека вредеа кога сите телевизии ја „испокрадоа“ нивната програмска шема, почнувајќи од квизови, па до вести во 19 часот.
Па веќе има тема за А1 бе Маруно, по колку теми за иста работа ќе се отвараат.. а за Сител-шител ме заболе таквото, мислиш..
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
2.095
Ја критикувате А1 за турските серии? Ами сега какви серии има на сител? Скандинавски??? :pos:

Јас верувам дека секоја телевизија во МК си има своја целна публика, а публиката кон која цели сител некако глупа ќе да е многу...
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Па веќе има тема за А1 бе Маруно, по колку теми за иста работа ќе се отвараат.. а за Сител-шител ме заболе таквото, мислиш..
Е ако де нека има и 100 теми ако треба. Ако тебе толку ти пречи некоја тема постои и опција „не одговарам на темава, оти ми иде на нерви“. Толку е едноставно. Остави народ да си пише што си сака. Има надредени кои гледаат дали тоа треба или не. ;)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ми недостигаше кога немаше турски серии и даваа супер филмчиња. Сега ни другите не ги гледам. Катастрофа се нашиве телевизии.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom