Aбе Врчак, несреќо една :)

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.220
Поени од реакции
56.752
Сигурно он ги оштетил премногу со тоа, еве гледам на улица ги остави луѓето:pos:
Нема везе дали оштетил или не.
Зарем ја треба да ценам некого како уметник, а он само земал ја превел песната на македонски? Музика, аранжман, ништо не е негово.... Па секој може така, не мора да си ни музичар ни ништо.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
14.405
Поени од реакции
19.375
Нема везе дали оштетил или не.
Зарем ја треба да ценам некого како уметник, а он само земал ја превел песната на македонски? Музика, аранжман, ништо не е негово.... Па секој може така, не мора да си ни музичар ни ништо.
ајде преведувај тогаш, не чекај! Ќе бидеш најпозната ѕвезда во мк па и пошироко.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.220
Поени од реакции
56.752
ајде преведувај тогаш, не чекај! Ќе бидеш најпозната ѕвезда во мк па и пошироко.
Ја сум веќе најпозната ѕвезда во МК и тоа без плагијаторство.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.069
Сигурно он ги оштетил премногу со тоа, еве гледам на улица ги остави луѓето:pos:
Дали ги оштетил или не тоа треба суд да утврди, но дека апла украл и врз база на тоа направил пари, да. Притоа плагијатите се очигледни, т.е истата матрица ја користат
 

vlaono

счо имат
Член од
27 јуни 2009
Мислења
154
Поени од реакции
6
тимберланд врчак? исто ко слаткар и еминем...пу
 

Kajgana Shop

На врв Bottom