92 американски филмски награди (Оскари 2019)

Вашиот фаворит?


  • Вкупно гласачи
    70
  • Гласањето е завршено на .

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
received_169089427653133.jpeg

Џокер ми е фаворит, но не далеку пред другите. Очекувам 1917 да земе.
И оваа година како претходната, само во главна машка улога имам некој кој ептен сакам да земе.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.730
Поени од реакции
33.423
1.1917
2.Marriage Story

3.Once Upon a Time... In Hollywood
4.Parasite

5.Little Women
5.Jojo Rabbit

7.Joker

8.The Irishman
8.Ford v Ferrari

Кај мене некако вака се подредени. Ова е една од ретките години кога нема лош филм, сите ми се допаднаа, некој повеќе, друг помалку. Не би било незаслужено кој и да земе Оскар, но навивам за 1917 и Marriage Story.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.637
Поени од реакции
38.818
Бред Пит мора да земе за споредна улога, све друго пљачка е. За главна извесно ми е дека ќе земе Феникс иако не ме убеди со глумата, неспоредливо е со Леџер да го ставиш у иста класа.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Бред Пит мора да земе за споредна улога, све друго пљачка е. За главна извесно ми е дека ќе земе Феникс иако не ме убеди со глумата, неспоредливо е со Леџер да го ставиш у иста класа.
Не сфаќам што е толку фасцинатно во глумава на Пит во филмов. Имал многу подобри актерски креации од оваа, за кои реално повеќе заслужил Оскар, како на пр. во Kalifornia и 12 Monkeys. Welp, претпоставувам дека сега му дошло „време”.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.637
Поени од реакции
38.818
Не сфаќам што е толку фасцинатно во глумава на Пит во филмов. Имал многу подобри актерски креации од оваа, за кои реално повеќе заслужил Оскар, како на пр. во Kalifornia и 12 Monkeys. Welp, претпоставувам дека сега му дошло „време”.
па сега нормално дека имал подобри, али оваа е годината. И Дикаприо имал милион бољи улоги, али доби за Ревенант.
Автоматски споено мислење:

Ме пишманивте. Ќе го изгледам пак и нема да пицајзлирам толку околу историските точности. А и реално е вон памет да се очекува таква прецизност од филм на Тарантино.
и да го гледаш, добра вожња има, ликот на бред пит им cool фактор левел 9999
 
Последно уредено:
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Па нормално дека Пит ќе го земе Оскарот. Во група е со тројца фосили и Хенкс кому му дадоа за животно дело на Глобусите. Ќе биде богами огромно изненадување да не добие, не ради јаката глума, иако беше кул, колку што и нема некоја конкуренција годинава ваму.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Огромна е шансата за 1917 да зима кинематографија?

Сакам да ставам добра пара во кладилница, сигурен сум дека фаќа :icon_mrgr: а нема баш низок коефициент.
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
326
Поени од реакции
320
Пачино беше исто прејак во Irishman па мислам дека му е конкуренција на Пит. Но, Пачино веќе има Оскар за глума па може Пит да земе. А и Пеши беше исто така јак, не смее да се заборави. Фосили али глумат бе. Де Ниро беше само просечен поради тоа и не зема номинација.

Но, мислите ли дека е малце нефер фактот што на Uncut Gems не му одадоа признание на Оскариве? 0 номинации? Можеби требаше да го пикнат за најдобар филм номинација.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
А зашто никој не мисли дека филмон на Обама за кинескине фабрики ќе добие?
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
326
Поени од реакции
320
Не сум нешто по документарен филм многу али Обама и кинески фабрики ми звучи како опасност по Honeyland :ROFLMAO:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.730
Поени од реакции
33.423
А зашто никој не мисли дека филмон на Обама за кинескине фабрики ќе добие?
И јас мислам. И реков веќе. Според мене, тој е прв фаворит.
Автоматски споено мислење:

Не сум нешто по документарен филм многу али Обама и кинески фабрики ми звучи како опасност по Honeyland :ROFLMAO:
Обама не се појавува таму. Неговата продукциска куќа е само ко-продуцент на филмот, заедно со Нетфликс.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom