80 - тите години (Општа дискусија)

Член од
1 ноември 2017
Мислења
66
Поени од реакции
40
Ах, да можеше да се вратиме во 80тите. Со големи коси , диска, девојки, рок итн. Тоа беше време, само забава, без технологија... Сега децава цел ден по телефониве. Си ги расипаа очиве. Нема комуникација и дружење како порано. Страшно.
 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.956
Поени од реакции
35.495
Ах, да можеше да се вратиме во 80тите. Со големи коси , диска, девојки, рок итн. Тоа беше време, само забава, без технологија... Сега децава цел ден по телефониве. Си ги расипаа очиве. Нема комуникација и дружење како порано. Страшно.
Јас па истото го мислам за почетокот на 2000 до кај 2010-2011 максимум. Сепак детството и тинејџерските години се најубави, без разлика во кој период секој си има свои спомени. И јас би сакал сега да се врати 2003-2004 али нема.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Јас па истото го мислам за почетокот на 2000 до кај 2010-2011 максимум. Сепак детството и тинејџерските години се најубави, без разлика во кој период секој си има свои спомени. И јас би сакал сега да се врати 2003-2004 али нема.

Ете ти. И не беа нешто тие години.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Како може да сакате во поглупи времиња да се вратите, колку е боље све сеа. Интересно е вака да се присетиш како било, да видиш некоја смешна монтажа како таа погоре. Ама да се вратиш? Боже сачувај :popce:
 
Ф

Флеш

Гостин
Јас па истото го мислам за почетокот на 2000 до кај 2010-2011 максимум. Сепак детството и тинејџерските години се најубави, без разлика во кој период секој си има свои спомени. И јас би сакал сега да се врати 2003-2004 али нема.
Јас се сеќавам тоа време на цигли-телефони,млади бунтовници,војната во Источна Албанија,поготово Тетово.Странцине со бтр оклопните возила кога доаѓаа кај Макпетрол,пред мостот на Сарај,делеа виршли,конзерви шо не.Прв пат видов чаура од куршум. Исто бањање на Састав.Белег имам од расекотина поради ѓубрето шо го има на дното.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.595
Поени од реакции
34.790


не би рекла дека само децата денес со телефоните, доколку некој го нема ќе прашат дали нешто не во ред и ќе биде „заокружен“? :eek:
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Како може да сакате во поглупи времиња да се вратите, колку е боље све сеа. Интересно е вака да се присетиш како било, да видиш некоја смешна монтажа како таа погоре. Ама да се вратиш? Боже сачувај :popce:
Си ги живеел како дете барем? Што е „бољето“ сега?
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Си ги живеел како дете барем? Што е „бољето“ сега?
Све е боље какво е тоа прашање?
Подобри филмови, подобра технологија, подобри коли, подобри градови и подобра инфраструктура, подобра облека, подобри игри, подобро здравство, подобра трговија, подобра исхрана, подобра забава и што е најбитно - :cuc:Интернет!
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.619
Поени од реакции
18.073
Све е боље какво е тоа прашање?
Подобри филмови, подобра технологија, подобри коли, подобри градови и подобра инфраструктура, подобра облека, подобри игри, подобро здравство, подобра трговија, подобра исхрана, подобра забава и што е најбитно - :cuc:Интернет!
Подобра забава?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Све е боље какво е тоа прашање?
Подобри филмови, подобра технологија, подобри коли, подобри градови и подобра инфраструктура, подобра облека, подобри игри, подобро здравство, подобра трговија, подобра исхрана, подобра забава и што е најбитно - :cuc:Интернет!
За тебе тоа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom