8 експлозии, 187 мртви и 500 повредени во Шри Ланка за католички Велигден

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.678
Ете убија 300, и што? има 2 милјарди христијани.
... исто како твоја логика и размислување... „ и што?“ биле само 5 души на Смилковско не биле 1 милион! :facepalm:
Исламот не ги уби децата за Велигден кај нас на Смилковско муслиманите сето тоа го прават
... само читај како размислува @Дардан_ија и доволно е да се знаеш што истиот мисли реално, иако демек НЕ ги оправдува убиствата!
 
Последно уредено:
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.822
... исто како твоја логика и размислување... „ и што?“ биле само 5 души на Смилковско не биле 1 милион! :facepalm:
Не си ме разбрал, не го минимализирав бројот на убиените односно терористичкиот напад, туку велам дека на овој начин не се решава ништо.

Денеска развиениети земји претежно војуваат дипломатски, економски, без испукани куршуми.

А кога ќе де појави потреба да се војува, преку пропаганда и дипломатија, се грижат да не се зборува за убиство на цивили и разурнување.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.157
Не си ме разбрал, не го минимализирав бројот на убиените односно терористичкиот напад, туку велам дека на овој начин не се решава ништо.

Денеска развиениети земји претежно војуваат дипломатски, економски, без испукани куршуми.
Epten diplomatski vojuvaat razvienite zemji. Kakov kursum, kakvi crni kamenja. E sega cat pat koga diplomatijata ne gi dava ocekuvanite rezultati se primenuva sila, kursumi, avijacija, raketi itn itn. Kako na primer od ponovata istorija ke gi spomnime SR Jugoslavija, Libija, Sirija... Ama toa kako sto rekov ako ne upalat diplomatskite sredstva i nesto se zainaetat drzavite pa mora da se odi malce na sila, inaku so ubo diplomatski ke ti recat da gi spustis gakjite.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
туку велам дека на овој начин не се решава ништо.
А мислиш дека тие умоболните (или испрани мозоци) сакале да решат некој проблем со ова?
 
Член од
21 април 2019
Мислења
145
Поени од реакции
116
А мислиш дека тие умоболните (или испрани мозоци) сакале да решат некој проблем со ова?
Сакале да ќарат џенет фирдеус со 77 девици. Така ги научиле имамите-мосадиќи.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.678
Не си ме разбрал, не го минимализирав бројот на убиените односно терористичкиот напад, туку велам дека на овој начин не се решава ништо.Денеска развиениети земји претежно војуваат дипломатски, економски, без испукани куршуми. А кога ќе де појави потреба да се војува, преку пропаганда и дипломатија, се грижат да не се зборува за убиство на цивили и разурнување.
... како го објаснуваш ова? клик! ...деца нели? и не далеку, туку тука кај нас... така се почнува да се „учат“ децата и кога ќе пораснат што ќе биде со нивните емоции и однесувања? пази НИЕ сме во денови на голем ХРИСТИЈАНСКИ ПРАЗНИК- Велигден!
...погледни го детето со која мржња и злоба не знае што да прави и ја удира вратата од црквата со клоца...што ќе биде во иднина учесник на Смилковско бр.2 ? жална слика !
 
Последно уредено:
Член од
21 април 2019
Мислења
145
Поени од реакции
116
... како го објаснуваш ова? клик! ...деца нели? и не далеку, туку тука кај нас... така се почнува да се „учат“ децата и кога ќе пораснат што ќе биде со нивните емоции и однесувања? пази НИЕ сме во денови на голем ХРИСТИЈАНСКИ ПРАЗНИК- Велигден!
...погледни го детето со која мржња и злоба не знае што да прави и ја удира вратата од црквата со клоца...што ќе биде во иднина учесник на Смилковско бр.2 ? жална слика !
Нека ги собере инцестите некој да не им е*ам наната.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom