771 пат полагала за возачка

Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
66-годишна жена од Јужна Кореја од 2005 година па досега се обидува да го положи теоретскиот дел на возачкиот испит, но не успеала во тоа цели 771 пат.

Госпоѓа Ча тестот првпат го полагала во април 2005 година, а оваа недела се обидела уште еднаш и повторно паднала.

Таа досега за испитот потрошила над 2.200 евра.

Сепак, упорноста очигледно е карактеристика на оваа Јужнокорејка, па планира да се обиде повторно.

Според јужнокорејските прописи, таа не може да се посвети на практичниот дел на испитот, односно на часовите по возење, се додека не го положи теоретскиот дел.

Сакам да ја прашам, г-ѓата: дали се кае што не живее во :oeoeoe:...до сеа ќе имаше положено не се сомневам
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Тоа им е у крв на јапонците упорност до крај нема предавање , кад тад ке среди работа :)
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
И тоа што викаш таков менталитет поседуваат како нација, што е доблест у секој случај
Кај нас за тие пари што ги платила за полагање до сеа ке поседуваше Дозвола за Авион,Трамвај,Глисер...а за спејс шатл треба да почека искуство од 2 години пошто со новиов законе нешо промени:pos2:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.245
Поени од реакции
2.068
После не биле напред со технологија и други работи, па упорноста ги прави! :)

Инаку за жената подобро ке беше да дојдеше тука да положи и ке им останат од овие пари !:))))))
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.810
Поени од реакции
25.404
Тоа им е у крв на јапонците упорност до крај нема предавање , кад тад ке среди работа :)
И тоа што викаш таков менталитет поседуваат како нација, што е доблест у секој случај
После не биле напред со технологија и други работи, па упорноста ги прави! :)
)
Иначе се работи за Јужна Кореја, а не Јапонија.:smir:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.580
Поени од реакции
2.581
И замислете да положи... посебно возило ќе треба да и дадат, да знаат пешаците со време да се тргаат :pos:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Абе има разно болести на светов. :)
И се прашувам што има на тестот за возачка во Кореа?! Задачи од квантна физика?! :)
 

Gohan

I (L) Fußball
Член од
14 февруари 2009
Мислења
420
Поени од реакции
14
I posle kako na zenski da ne i vikas " Glupi Ste " , taa sigurno e bila " Plavusa " :wink:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
13.311
Поени од реакции
25.448
Дедо ми Трајче во младоста 21 пат окапал и на крај положил у Велес, овде бил скаран со некои видни ликови во комисијата, а ја паднав на тестови за 1 поен(ова како куриозитет) :)
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.939
Поени од реакции
3.247
Ао ао, абе сум рекол за жена не е кола :), јас кога полагав имаше едно девојче пред мене, назад никако право не знаеше да ја врати колата, ќе го изгазеше инструкторот ни крив ни дужен... Затоа ништо чудно и за оваа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom