7ца или Ројал (сендвичари)

Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Мој совет, идете на Лесковачка скара. Во Аеродром има 2 локали, подобрата е кај Пулевски основното. Месото е прва класа,обична и шарска плескавица им се топ, лепчињата се секогаш тазе. Ако не ви се јаде класичен леб, можете во тортиља да им кажете да ви стават месото, особено јака комбинација е стек во тортиља..мераци.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Живи гомна се и двете, ако ви е за нешто поздрава варијанта со поквалитетно месо и состојки, Фитнес Хаус ви е океј, само што се посраа и они место пекарски компири ко што ставаа порано, сега ставаат 3 листа марула салата за истата цена, а цената е 170 денари воопшто не е мала. И сендвичот место 1000 калории сега им е 500... Ова важи и за пилешкиот стек и за телешкото месо. Им ставив и на нив икс. Така да најдобра опција да си купувате замрзнат стек и да си го приготвите дома како сакате или пак да купите од готовите јадења од кујни во Тинекс, Веро итн. Ова ви е совет, ако приоритет ви е квалитетот на храната и здравјето, ако ви е приоритет вкусот кај мајонез подобро ќе се цеди, не би знаел да кажам. И Ројал и Седмица сум пробал и сум му ебал матер на стомакот, со среќа на тие што јадат постојано од таму (y)
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Седмицаааааа во Ројал празен ми е,во Седмица се поубави и повкусни
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Izglea ja sum edinstvena u cela MK sto nema jadeno u 7ca i Royal :D
И јас ти се придружувам. :ROFLMAO:
Посигурно од тоа пред тебе во продавница да ти сомелат месо, па дома да ги сплескаш плескавиците, нема. :X3:
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
877
Поени од реакции
2.421
Пред неколку години јадев Чичко Стоилко во ГТЦ и хамбургерот беше екстра исто и хотдогот,Тетекс јадев во декември и пријатно бев изненаден,а најкатастрофален досега е сендвичот во лесковачка Вили ,Битола отворија пред 5/6 месеци не помина многу време и му ги кладоја катанците.
Доколку ве носи патот кон Битола и сакате да пробате добар сендвич ,прво ви го препорачувам моето најомилено место Лесковачка скара кај поштата,ненадминливи се,како второ Мики Бургер(едно има кај плоштад Магнолија,другото на Железничка) и како трета опција чичко Љубе кој работи во домашни услови во својата куќа и според мене сендвич со најдобро месо и незаменлив Tzatziki сос.
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Пред неколку години јадев Чичко Стоилко во ГТЦ и хамбургерот беше екстра исто и хотдогот,Тетекс јадев во декември и пријатно бев изненаден,а најкатастрофален досега е сендвичот во лесковачка Вили ,Битола отворија пред 5/6 месеци не помина многу време и му ги кладоја катанците.
Доколку ве носи патот кон Битола и сакате да пробате добар сендвич ,прво ви го препорачувам моето најомилено место Лесковачка скара кај поштата,ненадминливи се,како второ Мики Бургер(едно има кај плоштад Магнолија,другото на Железничка) и како трета опција чичко Љубе кој работи во домашни услови во својата куќа и според мене сендвич со најдобро месо и незаменлив Tzatziki сос.
Во Битола сум јадел кај тие бутките, Кондор мислам се викаше сендвичарата. Имаше некој специфичен вкус што уште ми е останат во сеќавање. Сум јадел и во некој од тие другите околу, ама овој некако нај нај ми беше. Кога ќе одам повторно накај Битола, таму ќе навратам 100%. :)
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
877
Поени од реакции
2.421
Во Битола сум јадел кај тие бутките, Кондор мислам се викаше сендвичарата. Имаше некој специфичен вкус што уште ми е останат во сеќавање. Сум јадел и во некој од тие другите околу, ама овој некако нај нај ми беше. Кога ќе одам повторно накај Битола, таму ќе навратам 100%. :)
Чист просек се тие ,зато и ги избегавам 'сем ако сум на врвење,ти викам Лесковачка кај поштата да поминиш нема да згрешиш.
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Чист просек се тие ,зато и ги избегавам 'сем ако сум на врвење,ти викам Лесковачка кај поштата да поминиш нема да згрешиш.
Да да, се гледа дека се просек сендвичара. Него тоа што пишав, специфичен вкус имаше, па ми остана во сеќавање. Кој знае, може во моментот така се погодило. Инаку кога доаѓам, често сум на брзање, па колата ја паркираме кај салата и затоа само таму јадам. Кога ќе поминам на по лабаво, ќе ги посетам тие што ги спомна. :D
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
И јас ти се придружувам. :ROFLMAO:
Посигурно од тоа пред тебе во продавница да ти сомелат месо, па дома да ги сплескаш плескавиците, нема. :X3:
Да, по локалниве месари меленово месо е шо да ти кажам, најбоље у свет
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Да, по локалниве месари меленово месо е шо да ти кажам, најбоље у свет
Мислев на тоа пред тебе да ти сомелат свинска плешка на пример. Ќе ја видиш одма каква е и ти ја мелат еднаш/двапати не знам колку сакаш... После тоа замрзуваш и готово, да нема потреба да купуваш од која била локална продавница кога ќе ти затреба. :D
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
Ако она ти е најдобро, тогаш имаш проблем со вкусот.
За ждригање им е супер сендвичот, покатастрофа не може да биде од нивниот бургер, 2 дена гасови имаш после јадење.
За стекот ич да не им го коментирам, најефтиниот стек што го имаат најдено го ставаат внатре, оној од Садиа што го има по маркети е дури подобар од стекот кај овие.
друже, ти имаш проблеми со стомакот очигледно ;)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Мислев на тоа пред тебе да ти сомелат свинска плешка на пример. Ќе ја видиш одма каква е и ти ја мелат еднаш/двапати не знам колку сакаш... После тоа замрзуваш и готово, да нема потреба да купуваш од која била локална продавница кога ќе ти затреба. :D
Сега ќе ти кажат ни тоа не чини.
Увезувано, замрзнувано, антибиотици а у...

Форум. 1 или 2? 3

Он-топик
7ца.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.943
друже, ти имаш проблеми со стомакот очигледно ;)
Како од асално месо направено дома немам проблем, а од нивното имам?
Во таа плескавица прашање е дали 60% е месо, остатокот ти е соја.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom