5G мобилна мрежа

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.258
Поени од реакции
190.538
Стари на ова дневник.си само тие со мозочно оштетување трошат време во Словенија па ти сега види. Антените ќе се активираат на 30.6, нормално, за full coverage ќе се оддолжи работата.

Среќа светов се темелел на луѓе по наука а не на параноиди од Србија и Македонија па имаме струја денес.
закаснија еден месец ама here it goes

тажен ден за иреал и сите уредници на теорије уговора сајтови :(
 
Член од
12 март 2009
Мислења
15.452
Поени од реакции
10.140
почнаа и пари да се нудат за антени ??
 
Член од
12 март 2009
Мислења
15.452
Поени од реакции
10.140
не реков дека се антени за 5Г, можеби и обични поради слаб сигнал...пред недела дена 2 лица пред зграда, кај синот, бараа контакт со куќен совет или управител...но изгледа барале и на други места во Ново Лисиче, наводно слаб е сигналот...
а ова е од фб групата Стоп за смрдеата во Аеродром и Ново Лисиче..
Баш ќе го прашам синот што направија...инаку читав пред некое време дека во Хрватска го сменила законот и наводно не му треба на операторот согласност поединечно од секој станар, веројатно само 51%... но треба согласност и бидејќи секој зафат на кровот е шкаклив
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
3.650
Поени од реакции
6.560
не реков дека се антени за 5Г, можеби и обични поради слаб сигнал...пред недела дена 2 лица пред зграда, кај синот, бараа контакт со куќен совет или управител...но изгледа барале и на други места во Ново Лисиче, наводно слаб е сигналот...
а ова е од фб групата Стоп за смрдеата во Аеродром и Ново Лисиче..
Баш ќе го прашам синот што направија...инаку читав пред некое време дека во Хрватска го сменила законот и наводно не му треба на операторот согласност поединечно од секој станар, веројатно само 51%... но треба согласност и бидејќи секој зафат на кровот е шкаклив
Во било која зграда што и да правиш, и кај нас, треба согласност од станари над 50%. Опцијата е одговорната фирма за одржување да потпише соглсност ама тоа ретко кој го прави затоа што не сака да има одговорност.
Ова дефинитивно има врска со загадување во Лисиче... Само после да не се жалат како Телеком не чини...
За секоја антена се потпишува договор и се плаќа надомест, луѓето многу културно пратиле допис.
Нека не се секира, сигурно не е 5G бидејќи по сите стратегии нема да се почне од Лисиче..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.258
Поени од реакции
190.538
Во било која зграда што и да правиш, и кај нас, треба согласност од станари над 50%. Опцијата е одговорната фирма за одржување да потпише соглсност ама тоа ретко кој го прави затоа што не сака да има одговорност.
Ова дефинитивно има врска со загадување во Лисиче... Само после да не се жалат како Телеком не чини...
За секоја антена се потпишува договор и се плаќа надомест, луѓето многу културно пратиле допис.
Нека не се секира, сигурно не е 5G бидејќи по сите стратегии нема да се почне од Лисиче..
amaa dozvoliii plakanje kakosega taka
 

Kajgana Shop

На врв Bottom