5G мобилна мрежа

Член од
12 март 2009
Мислења
15.452
Поени од реакции
10.140
Во било која зграда што и да правиш, и кај нас, треба согласност од станари над 50%. Опцијата е одговорната фирма за одржување да потпише соглсност ама тоа ретко кој го прави затоа што не сака да има одговорност.
Ова дефинитивно има врска со загадување во Лисиче... Само после да не се жалат како Телеком не чини...
За секоја антена се потпишува договор и се плаќа надомест, луѓето многу културно пратиле допис.
Нека не се секира, сигурно не е 5G бидејќи по сите стратегии нема да се почне од Лисиче..
кај мене, ниска мала зграда, Телеком бараше согласност од 50%+1 и за обични кабли спроведување... а бидејќи немаме ни куќен совет ни управител, се искомплицира... му кажав абе поставувај, овие другите без прашање и по кров ни водеа порано кабли...
А имавме порано проблем со Телеком, пред 10ина години, дошол некој менаџер и кажал кај комшивката а и кај нас ( не бев дома) морало оптички кабел бла бла бла... ај ставија, ама по тоа не смени на поскап пакет... ги дадов на АЕК, после некое времеми ми го раскинаа договорот по нивна вина, демек немале техничка можност за оптички кабел со истиот пакет што го имам....
небитно е се, но имаше тогаш некој менаџерчиња таму што имаа грб и правеа глупости на терен
..
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
3.651
Поени од реакции
6.560
кај мене, ниска мала зграда, Телеком бараше согласност од 50%+1 и за обични кабли спроведување... а бидејќи немаме ни куќен совет ни управител, се искомплицира... му кажав абе поставувај, овие другите без прашање и по кров ни водеа порано кабли...
А имавме порано проблем со Телеком, пред 10ина години, дошол некој менаџер и кажал кај комшивката а и кај нас ( не бев дома) морало оптички кабел бла бла бла... ај ставија, ама по тоа не смени на поскап пакет... ги дадов на АЕК, после некое времеми ми го раскинаа договорот по нивна вина, демек немале техничка можност за оптички кабел со истиот пакет што го имам....
небитно е се, но имаше тогаш некој менаџерчиња таму што имаа грб и правеа глупости на терен
..
Браво ако некој менаџер оди по згради и проверува кабли, тоа е ретко професионален пристап.
Ако некој стави оптика, имаш сосема друг квалитет на услуга и пакети, не може да е иста цена.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
15.452
Поени од реакции
10.140
Браво ако некој менаџер оди по згради и проверува кабли, тоа е ретко професионален пристап.
Ако некој стави оптика, имаш сосема друг квалитет на услуга и пакети, не може да е иста цена.
не мислев буквално менаџер, но носеше договори на терен, баш во нашиот салон на Телеком се чудеа како на терен договори носел....ама над мене комшиите ништо не му потпишаа, тие не му ни ја вратија опремата од станот ( рутер, ресивер за тв)... а инаку влечењето оптички кабли до стан после го направија и за други станови, бесплатно беше...
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
3.651
Поени од реакции
6.560
не мислев буквално менаџер, но носеше договори на терен, баш во нашиот салон на Телеком се чудеа како на терен договори носел....ама над мене комшиите ништо не му потпишаа, тие не му ни ја вратија опремата од станот ( рутер, ресивер за тв)... а инаку влечењето оптички кабли до стан после го направија и за други станови, бесплатно беше...
Секако е бесплатно поставувањето на инсталации... Инаку фирмите воглавном имаат надворешни соработници кои се задолжени за собирање на потписи од станарите.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.258
Поени од реакции
190.540

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
3.512
Поени од реакции
9.255
Ama vie pakse zaebavate, vi vikam deka 5g e mnogu shtetno, poshtetno i ot harp antenata.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.714
Поени од реакции
1.296
Кај мои роднини во зграда има две анкети и од А1 и од Неотел...
Што пари лапаат месечно, влезот вселенски брод го направија...
Ама не, македонче ќе го озрачело нешто...

Како не сум ја во некоја куќа и да ми понудат вака... Има ја да ги барам операторите да им нудам и Џи шеС да ми турат ако треба
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.631
Поени од реакции
12.489
Кај мои роднини во зграда има две анкети и од А1 и од Неотел...
Што пари лапаат месечно, влезот вселенски брод го направија...
Ама не, македонче ќе го озрачело нешто...

Како не сум ја во некоја куќа и да ми понудат вака... Има ја да ги барам операторите да им нудам и Џи шеС да ми турат ако треба
Што е најтрагично тие што ја имаат антената на своја зграда ги зрачи најмалку, најдебелиот стап го јадат спротивните објекти :D
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.714
Поени од реакции
1.296
Што е најтрагично тие што ја имаат антената на своја зграда ги зрачи најмалку, најдебелиот стап го јадат спротивните објекти :D
Е да, ама иди докажи на полуписмената народна маса...
Немам ФЕИТ завршено, ама малце ќе прочепкаш и ќе научиш нешто основно...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom