50-50 родителство ❤️

Член од
11 јануари 2024
Мислења
4
Поени од реакции
15
Нарцисоидните родители во потрага по сопствената среќа, уништуваат детски животи.
#Децата се користат како оправдание да се добие стан, кола, пари од сопружникот кој се напушта. Децата намерно и наменски се ставаат на средината на „фронтот" во борбата помеѓу две суети.
Ако среќата на вашето дете ви вреди еднакво како било која материјална вредност - треба сериозно да се погледнете во огледало и да се прашате - Каков родител сум јас?

Сите вакви нарциси во брак изјавуваат дека се подготвени и животот да го дадат за своето дете, но при поднесувањето на развод се спремни неговата среќа да ја менуваат за инаетење за 2000 денари + издршка....

За да ниедно дете повеќе не биде во ваква ситуација, итно е потребно носење на нов закон за семејство и брак - каде на гневните скарани родители ќе им биде одземена можноста да се коцкаат со иднината и менталното здравје на сопствените деца за 2000 денари повеќе месечно....

#ЗаедничкоРодителство
#ОдговорноРодителство

#ЗаДецатаСеРаботи

IMG-9ed0b8c0bce31a8d86a2390326645f7a-V.png
 
Член од
16 април 2024
Мислења
4
Поени од реакции
0
Нарцисоидните родители во потрага по сопствената среќа, уништуваат детски животи.
#Децата се користат како оправдание да се добие стан, кола, пари од сопружникот кој се напушта. Децата намерно и наменски се ставаат на средината на „фронтот" во борбата помеѓу две суети.
Ако среќата на вашето дете ви вреди еднакво како било која материјална вредност - треба сериозно да се погледнете во огледало и да се прашате - Каков родител сум јас?

Сите вакви нарциси во брак изјавуваат дека се подготвени и животот да го дадат за своето дете, но при поднесувањето на развод се спремни неговата среќа да ја менуваат за инаетење за 2000 денари + издршка....

За да ниедно дете повеќе не биде во ваква ситуација, итно е потребно носење на нов закон за семејство и брак - каде на гневните скарани родители ќе им биде одземена можноста да се коцкаат со иднината и менталното здравје на сопствените деца за 2000 денари повеќе месечно....

#ЗаедничкоРодителство
#ОдговорноРодителство

#ЗаДецатаСеРаботи

Прегледај го приврзокот 403479
Zdravo
Vidov deka imalo protest pred nekoe vreme za ovaa rabota i sakam da prasam do kade e celata rabota, skoro ima izbori taka da ne veruvam nisto da se smeni pred izbori, i dali ima nekoja pokrenata peticija koja treba da ja potpiseme site sto sme zasegnati za sto poskoro da se usvoi ovoj zakon ili e samo ostaveno da dojde koga togas do odgovornite lice odnosno parlamentot.
Blagodaram odnapred i pozdrav.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.381
Поени од реакции
5.141
Zdravo
Vidov deka imalo protest pred nekoe vreme za ovaa rabota i sakam da prasam do kade e celata rabota, skoro ima izbori taka da ne veruvam nisto da se smeni pred izbori, i dali ima nekoja pokrenata peticija koja treba da ja potpiseme site sto sme zasegnati za sto poskoro da se usvoi ovoj zakon ili e samo ostaveno da dojde koga togas do odgovornite lice odnosno parlamentot.
Blagodaram odnapred i pozdrav.
Контактирај го Сашо Панговски и од него ќе ги добиеш сите потребни информации:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom