3D програма за почетник?

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.629
Поени од реакции
4.471
Здраво! Што мислите која 3D програма е најдобра за почетник? Долго време сум во 2D светот па сакам да научам и 3D :D Она што најмногу ме интересира за почеток е 3D моделирање, пример имам дизајн за прозивод и да можам да го креирам во 3D тој производ и да го "залепам" дизајнот на него. Понатаму би пробал и анимации/motion. graphic итн...

Од аспект на хардвер немам којзнае што, така да и тоа треба да се земе во предвид:

1. Многу добар AOC монитор 21.5" (IPS)
2. CPU i3 3110M
3. 8 GB RAM
4. SSD Samsung EVO 840
5. GeForce 740M
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
8.941
Поени од реакции
8.778
Blender

На тој хардвер 740М ќе биде побрза од процесорот во рендање.
 
На врв Bottom