35 дена..за Матка

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Picture 1803.jpg , Picture 1806.jpg се гледа се штедело многу на железо (или отишло во некој викендици)
големи делови од патеката немаат никаква заштитна ограда, а таа е тесна а удолу длабоко,угоре високо.
-----------------------
БРАВО АДМИНИСТРАЦИЈО::::::::::::::::::::ВАКВА ТЕМА овде ја стокми,како не ти текна дека и е место во Туризам и патувања.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Чичко Анчо ти мојш да седниш каде сакаш, саде немој молимте на камен оту ќе настиниш и носот ќе требит в шамиче да го секниш, со сета почит не седнувај в скут кај лет3 зш вака кј шо го читам мојт ошмара да те сторит.

(рофл)
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Да ти се плукнам и модератори и администратори и членови и идиоти и тролови и плукачи и се...Темава во ЧДА? (n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n):place:
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Да ти се плукнам и модератори и администратори и членови и идиоти и тролови и плукачи и се...Темава во ЧДА? (n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n)(n):place:
ова го прават само затоа што сум јас подносител на темава и извршител на оваа акција на Матка(така и на работа ми прават,успеваат оние што доаѓаат на работа со шише кока-кола, а потоа ги нема нигде цел ден,а не оние што работат.
Picture 1826.jpg

еве во каква состојба се еднинствените скали од патеката за да се симнеш до реката (друг пат ќе ги расчистам)
не ми текнало,да не плаќам билет, а ако ме притворат да кажам зошто и каде сум бил,дали тогаш ќе ми бараат казна да платам за возење без билет.
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
ова го прават само затоа што сум јас подносител на темава и извршител на оваа акција на Матка(така и на работа ми прават,успеваат оние што доаѓаат на работа со шише кока-кола, а потоа ги нема нигде цел ден,а не оние што работат.Прегледај го приврзокот 103253
еве во каква состојба се еднинствените скали од патеката за да се симнеш до реката (друг пат ќе ги расчистам)
не ми текнало,да не плаќам билет, а ако ме притворат да кажам зошто и каде сум бил,дали тогаш ќе ми бараат казна да платам за возење без билет.
И тоа како ќе ти побараат да платиш. Може и ќе ти побараат да садиш багрем, коприви и капини и да платиш за ,,уништување'' на природата. Да му се плукнам...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Анчо најдобронамерно, немаш некои колеги пензионери вака муабети да си правите ?
Мислам сфаќам дека сакаш да си споделиш мислења и искуства и се, а и не ми ни сметаш искрено, ама па постои Драга Кајгана можеш и таму да си пишеш....или на некој колега да му кажеш па да си споделите ставовиве. Многу подобро ќе ти биде со генерација да се разбереш него ли со младиве да се докажуваш.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.635
Поени од реакции
13.073
Анчо најдобронамерно, немаш некои колеги пензионери вака муабети да си правите ?
Мислам сфаќам дека сакаш да си споделиш мислења и искуства и се, а и не ми ни сметаш искрено, ама па постои Драга Кајгана можеш и таму да си пишеш....или на некој колега да му кажеш па да си споделите ставовиве. Многу подобро ќе ти биде со генерација да се разбереш него ли со младиве да се докажуваш.
Не е пензионер, самиот си кажа.
На крај краева шо сака нек праи. И ние му се фативме за заб да го „охрабруваме“ уште повеќе да лупа зелени.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Не е пензионер, самиот си кажа.
На крај краева шо сака нек праи. И ние му се фативме за заб да го „охрабруваме“ уште повеќе да лупа зелени.
Tie sto teraat seir,sramota. Treba da dojdat na mestoto od cicko Anco da podzacistat malku. Utre koga ke gi vidis site idat tamo kade cicko Anco se maci da im obezbedi poudoben prestoj.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
дедо Ванчо супер си, натуралист и активист!
(нареден пат земи си мачета)
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
и диња имаш земено со тебе , не лажи чиче срамота е :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom