35 дена..за Матка

О|ивер シ

Анти.
Член од
14 октомври 2011
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.018
Авантурите на Анчо повеќе од Опстанок на Пелистер од Паљото.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
Го прочитав цел пост до крај, и ако пишаното е вистина .... интересен начин за да се помине денот. Можда е пензионер можда е човек во години без работа па пробува да си го направи животот поинтересен позабавен макар и пишувал глупости кои ете тука има фаци кој не може да ги сварат ... јбг ако ви е глупа темата скокнете ја не мора да ја гледајте со презир.

(y)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
У реду е сеирџии. (y)

@Anco за да не ти ги ебаваат вака темите мој предлог ти е ваквите дешавки да си ги пишуваш у Драга Кајгана.
Една дешавка што да ти зборам..

Два-три банови ти мавнаа и одма сериозен стана бе...
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Доволно е да го споредиш бројот на лајкови на постот од Анчо со лајковите на првиот ајде да кажеме "коментар", лесно ќе заклучиме како му работат мозочните вијуги на просечното македонче.Ако владата ја запустува и сере врз државата,ни ние со прст да не мрднеме,па дури и да ја дозасереме и да ја дозапустиме.Шо кур ме боли бе па моја да не е државава,на грујо е..оh wait..И уште нешто,се кладам ако темава ја отвореше некоја од популарните членки на форумов ќе следеа коментари од типот,браво,алал да ти е срцка,кога ќе работиш пак да доеме да ти помогнеме итн.Лембечишта невидени.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Picture 1813.jpg до денес 23.09.голи жици под напон- Picture 1820.jpg потоа поставено привремена заштита-капак
можеби сега откога ќе ги види сликиве ЕВН или Коце или Никола,па ќе постават трајна заштита и безбедносни капаци тука. Picture 1811.jpg до денес беше вака, Picture 1812.jpg и вака Picture 1815.jpg после кроењето и чистењето.....
истото место низ кое ако поминеш,а мораш нема друга патека,целиот ќе се одереш од капините и трњата од двете стани,
богами и јас (не ставив ракавици, вадев трнчиња потоа од рацете, тоа на патот ми е торбата со алатот)
 
Последно уредено:

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Јас утре за малку.[DOUBLEPOST=1411498587][/DOUBLEPOST]
Една дешавка што да ти зборам..

Два-три банови ти мавнаа и одма сериозен стана бе...
Седи сега...Јас сум за тоа рекордер, со 8 опомени, 5-6 баниви и незнам колку казнени поени ЗА помалку од 1000 мислења... @Џонтра Волта[DOUBLEPOST=1411498976][/DOUBLEPOST]И јас го прочитав до крај и да ти кажам право @Anco клошаришта и хејтери има насекаде. Ти гледаш да му ја поправиш оградада за утре тие да не се развалкаат во капините, а тие ти ронат бурек над глава... Е**ти младината... Толку да се безнадежни и да не ги интересира за ништо, незнам.
Во секој случај те поддржувам. Само едно нешто, да пазиш тие будалите да не те казнат за ,,уништување'' на природата, ништо не е чудно...
 
Последно уредено:

О|ивер シ

Анти.
Член од
14 октомври 2011
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.018
Премногу butt hurt членови во последно време.
Да не заборавивте дека сте во виртуелен свет и секој може да пише што сака?

2cent
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Picture 1818.jpg големо пано,3-4 м во ширина и високо над мене многу, и ниско до земји,полно со податоци за Матка
ама ништо од тоа дека нешто и ќе прочиташ или видиш,наредиле цепаници некој дибеци,или некој цепаници наредиле дибеци,исто ти се ваќа, па зошто и е ставено тоа табло-пано-бил-борт-реклама како ли се вика,нели за информации...???
Picture 1805.jpg е оваа клупа е „кад смо млади били ми“ - тада за љубав ниси знала ти ...спомени и први бакнежи...
срамота секој ден тука поминуваат многу посетители а 90% се странски туристи - што ќе видат ,што ќе сликат,што ќе кажат.
Picture 1807.jpg ова е нешто погоре по патеката,ништо од масата или потпирачи на клупата,а јас тука малку седнав да си сварам едно кафе на плинското, е онаа дупка во средина супер ми дојде за пластичната чаша,како порачана за тоа.
Picture 1824.jpg е за да се напиеш од оваа единствена чешма во целиот тој простор од нек.КМ ти треба оној Кличко на раменици да те качи. Зошто е тоа така оставам на вас да решите, а толку ми се пиеше вода, бар да ја пробам - природна.
-----------------------------------------------
ееј има уште од оваа чудна Македонија, поточно заборавена Матка, ретка убавина, бидете тука ќе видите и читате.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.645
Поени од реакции
13.101
Едно прашање до @Anco чисто ме интересира. Некаде (не знам точно) рече дека си генерација 50 некоја, така? Дали ја имаш таа привилегија да се возиш гага секој вторник, петок и сабота?
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Picture 1822.jpg Picture 1825.jpg Picture 1823.jpg оди шетај, седење дома,какво седнување во овие коприви.
а пази молимте ова граѓанкиве купуваат коприви набрани околу пруги и канали и мочани од кучиња, а овие ти се овде 1 кл.
Picture 1810.jpg еве ја и ширината на патеката,нема еден чекор во ширина,нема ограда а удолу провалија и вода.
е вака не се оди во Европа, бар тие европјаните го гледаат ова секој ден и богами и го сликнуваат да покажат таму.
Picture 1817.jpg еее. некогаш два чекора погоре имало и чешма тука,сега ништо.не може ни да се доближиш погоре.
друг пат мора да понесам и некоја цевка 1м не е повеќе од 100 денари..-
Picture 1816.jpg аха, значи стварно сум работел нешто,не било лага. Ама ФАЛБАТА Е РЃА, тоа си го знам.
------------------------
денес си купив билет,види не ми текнало до сега да прашам дали е бесплатно за мене,бидеиќи не сум пензионер ,тоа важи изгледа за пензионери а години јок.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Седи сега...Јас сум за тоа рекордер, со 8 опомени, 5-6 баниви и незнам колку казнени поени ЗА помалку од 1000 мислења... @Џонтра Волта
Да е до мене ти и перманентен би попил :D Исто и тој Џонта Волна, ептен курнази.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom