30 Rock

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Се изненадив кога видов дека нема отворено тема за серијава иако се емитува од 2006 год, и е една од сериите со најголем број награди во последните неколку години.
Серијата е интересна комедија (само без смеењето во позадина), и случувањата се одвиваат во една телевизиска куќа во Америка каде се снима една серија под името "TGS with Tracy Jordan" и ги следи случките што се случуваат помеѓу писателите и продуцентите на таа серија и глумците од друга страна.
Има два забележителни лика кои ги глумат Алек Болдвин и Тина Феј.
Ви препорачувам да ја изгледате, можеби не е некоја урнебесна комедија но има многу интересни и смешни случки. Јас сум моментално на 15 епизода од првата сезона и сум задоволен
http://www.imdb.com/title/tt0496424/

--- надополнето: 23 декември 2011 во 17:01 ---
Интересен податок го има македонското знаме во најавната шпица :)
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.577
Поени од реакции
2.560
Ја гледав првата сезона пред една недела, не е лоша, ама не е и за на газ паѓање.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Ја гледав првата сезона пред една недела, не е лоша, ама не е и за на газ паѓање.
Може и така да се опише, но ме чуди големиот број на награди освојувано, Еми за најдобра серија во 2007,2008,2009, потоа 6 златни глобуси , а и голем број на индивидуални награди за глумците. Исто така изненадувачки е големиот број на Guest stars Whoopi Goldberg John Lithgow Jennifer Aniston Salma Hayek Steve Martin Mary J. Blige Cyndi Lauper Julianne Moore, Jon Bon Jovi, Michael Sheen, Matt Damon, and James Franco Kelsey Grammer, Robert De Niro
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Одлична серија, посебно за оние што се запознаени со NBC и американската телевизија воопшто.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Може и така да се опише, но ме чуди големиот број на награди освојувано, Еми за најдобра серија во 2007,2008,2009, потоа 6 златни глобуси , а и голем број на индивидуални награди за глумците. Исто така изненадувачки е големиот број на Guest stars Whoopi Goldberg John Lithgow Jennifer Aniston Salma Hayek Steve Martin Mary J. Blige Cyndi Lauper Julianne Moore, Jon Bon Jovi, Michael Sheen, Matt Damon, and James Franco Kelsey Grammer, Robert De Niro
Ништо не треба да ти биде зачудувачко. Серијата е феноменална на чело со Алек Болдвин и Тина Феј, како и останатите улоги кои се одлично вклопени.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.577
Поени од реакции
2.560
Ништо не треба да ти биде зачудувачко. Серијата е феноменална на чело со Алек Болдвин и Тина Феј, како и останатите улоги кои се одлично вклопени.
Добро сега, ај да прајме реално муабет. Значи серијава е далеку од урнебесна комедија. Не дека глумците нечинат или не знам што (макар шо Tracey Morgan ми е ептен дебилен), туку хуморот едноставно не преовладува. Ова го зборувам, со оглед на фактот дека се прикажува како комедија, и дека малтене сите награди и се земени како најдобра комедија. Пак че речам, секој има различен вкус, за мене ова е ДАЛЕКУ од добра комедија...Еве пример, значи немав што да гледам од страна на серија, и ај реков че ја симнам да ја видам шо катара е, пошо нормално гледам еден куп награди. Ја изгледав прва сезона, и наместо да сметнам втора сезона си сметнав Тhe big bang theory прва сезона, и од почеток почнав да си ги гледам. Значи се одлучив на нешто веќе видено, ама поквалитетно, одколку ново нешто, ама ....
П.С пијан сум, не можам да го препрочитувам постов шо го напишав...простете ако траскам зелени :)
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Добро сега, ај да прајме реално муабет. Значи серијава е далеку од урнебесна комедија. Не дека глумците нечинат или не знам што (макар шо Tracey Morgan ми е ептен дебилен), туку хуморот едноставно не преовладува. Ова го зборувам, со оглед на фактот дека се прикажува како комедија, и дека малтене сите награди и се земени како најдобра комедија. Пак че речам, секој има различен вкус, за мене ова е ДАЛЕКУ од добра комедија...Еве пример, значи немав што да гледам од страна на серија, и ај реков че ја симнам да ја видам шо катара е, пошо нормално гледам еден куп награди. Ја изгледав прва сезона, и наместо да сметнам втора сезона си сметнав Тhe big bang theory прва сезона, и од почеток почнав да си ги гледам. Значи се одлучив на нешто веќе видено, ама поквалитетно, одколку ново нешто, ама ....
П.С пијан сум, не можам да го препрочитувам постов шо го напишав...простете ако траскам зелени :)
Па најзелено што го тресна е дека The big bang theory е поквалитетна серија од 30 Rock. Нвм, ете... твој вкус сепак, но со кој и да сум зборел што ја гледа серијава е презадоволен и умирал од смеење. Ако ништо друг бар дај и целосна оценка откако ќе изгледаш 3-4 сезони.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Серијата е урнебесна и може само да не им се свиѓа на луѓе кои нејкат да си признаат дека и они се зависни од злото телевизиско. Суптилен хумор е и затоа не може секој да го сфати. Башка нема вештачко смеење за да знаете кога да се насмеете. :)
Алек ѕверу!
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Топ комедија! Ја гледам од кога идеше 3та сезона во САД, нормално од прва почнав маратонски. Ликовите се сите смешни ама Трејси Џордан е уникатен. Од многуте цитати во серијава како еден од најсмешните на памет ми паѓа овој.

Jack: I don't fly on planes, I don't want to get incepted.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Аууу се послав од смеење на ова:

Jack: How was your weekend?
Jerry Seinfeld:It's Thursday.
Jack: Well, I mean last weekend.
Jerry Seinfeld:It was very nice. Can we just move this presentation along, please?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom