30 Day Movie Challenge

Член од
17 октомври 2011
Мислења
10.957
Поени од реакции
26.541
ден 25: филм поврзан со храна/готвење

Ова беше најтешко до сега. Ќе беше лесно да го ставев Ratatouille или Chocolat и јас, ама сакав да најдам филм(ови) кои никој друг не ги спомнал. Така испаднаа:

1643197072730.png 1643197123266.png


P.S. Храната ни во првиот, ни во вториот - не е за јадење!!! Може тука да се додаде и праската од Call Me by Your Name. :pos:
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
4.404
Поени од реакции
29.276
ден 25: филм поврзан со храна

Затоа што Chocolat е веќе постиран :icon_mrgr:

 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
4.772
Поени од реакции
11.417
ден 25: филм поврзан со храна/готвење

Ова беше најтешко до сега. Ќе беше лесно да го ставев Ratatouille или Chocolat и јас, ама сакав да најдам филм(ови) кои никој друг не ги спомнал. Така испаднаа:

Прегледај го приврзокот 320410Прегледај го приврзокот 320413


P.S. Храната ни во првиот, ни во вториот - не е за јадење!!! Може тука да се додаде и праската од Call Me by Your Name. :pos:
Хммм...
Никој не го гледал:
 
Член од
21 април 2006
Мислења
7.324
Поени од реакции
3.754
ден 25: филм поврзан со храна/готвење


Underrated анимиран филм.
 

Filip Telford

иначе?
Член од
20 јули 2020
Мислења
5.860
Поени од реакции
37.214
Ден 25: филм поврзан со храна/готвење

Овој штрајкува со глад.

Зошто не сте го гледале филмов?
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
4.393
Поени од реакции
10.605
ден 25: филм поврзан со храна/готвење

Го постираа оригиналот, ајде јас римејкот
 
Член од
9 октомври 2013
Мислења
89
Поени од реакции
222
ден 25: филм поврзан со храна/готвење
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
11.940
Поени од реакции
23.855
ден 25: филм поврзан со храна/готвење

:sneaky:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom