3 МФЛ-Региони и Општински Лиги

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.085
Не е прва, трета е. Братство од Житоше и Ново Црнилиште од Црнилиште играа претходно, мада во периодот кога лигата се викаше Центар. сезоните 18/19 и 19/20 дури и двете играа. 20/21 се врати Југ и пак играа двете и завршија 2 и 3 место. Житоше играше уи бараж. наредната 21/22 Житоше се откажа, играше само Црнилиште, за потоа и тие да крахираат финансиски.
Братство Житоше играше и ВМФЛ Исток, и беше единствена албанска екипа што играше во лигата тогаш, кога лигите беа поделени според последниот формат, пред тоа мислам има играно Башкими Куманово во 90тите.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.546
Поени од реакции
1.539
Братство Житоше играше и ВМФЛ Исток, и беше единствена албанска екипа што играше во лигата тогаш, кога лигите беа поделени според последниот формат, пред тоа мислам има играно Башкими Куманово во 90тите.
Беса од Слупчане има играно една сезона (98/99)
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.359
Поени од реакции
301
Vo Gjorce edna tribina e kako porano ili dve se? Ako e edna kade ke se smestat dvete navivacki grupi? Posto i od Prilep sekako ke ideme nekolku avtobusi?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.598
Поени од реакции
69.965
Vo Gjorce edna tribina e kako porano ili dve se? Ako e edna kade ke se smestat dvete navivacki grupi? Posto i od Prilep sekako ke ideme nekolku avtobusi?
Има една помала трибина отспротива.
А и главната е поделена на два дела со некои реклами, ако добро ме држи сеќавањево.
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.359
Поени од реакции
301
Има една помала трибина отспротива.
А и главната е поделена на два дела со некои реклами, ако добро ме држи сеќавањево.
Da bese pred15 tina god,ne bi ocekuval incidenti posto Majmuni i Kumani se zbratimeni navivacki grupi...Ama so segasnive generacii,se bi mozelo da bide ako e edna tribina,plus sposobnosta i organiziranosta na makedonskata policija..Ama so dve tribini,belkim ke uspeat nesto da izvedat,da bidat dvete grupi na razlicni tribini
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.156
Поени од реакции
5.121
Da bese pred15 tina god,ne bi ocekuval incidenti posto Majmuni i Kumani se zbratimeni navivacki grupi...Ama so segasnive generacii,se bi mozelo da bide ako e edna tribina,plus sposobnosta i organiziranosta na makedonskata policija..Ama so dve tribini,belkim ke uspeat nesto da izvedat,da bidat dvete grupi na razlicni tribini
Не верувам за глупости нема ни кај нас таква атмосфера а верувам ни кај вас.

Плус ние не ни навиваме , фудбал немаме гледано 20+ години луѓето не се уште ниту загреани ниту навикнати да гледаат зошто ни стадион имаме ни трибина па да може да гледаат.
Ќе дојдеме да ги подржиме дечките поради тоа што играа у услови како никој никаде оваа сезона ,навредувани, нападнати , претено и што не.

Доаѓаме со сопствен превоз кој може затоа што нема организација од општина или клубот.
 
Последно уредено:

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.359
Поени од реакции
301
Не верувам за глупости нема ни кај нас таква атмосфера а верувам ни кај вас.

Плус ние не ни навиваме , фудбал немаме гледано 20+ години луѓето не се уште ниту загреани ниту навикнати да гледаат зошто ни стадион имаме ни трибина па да може да гледаат.
Ќе дојдеме да ги подржиме дечките поради тоа што играа у услови како никој ниладе оваа сезона ,навредувани, нападнати , претено и што не.

Доаѓаме со сопствен превоз кој може затоа што нема организација од општина или клубот.
Ne nema kaj nas takva atmosvera,plus so kumani uste od 1992 i finaleto vo kupot na rakomet koga bea poddrzani od prilepcani,se zbratimeni...verovatno nie ke bideme na golemata,a vie na pomalata tribina,pa nekw pobedi podobriot,zalno e sho edna od dvete ekipi treba da izgubi,pobeda kako klub so tradicija,a i kumanovo posle se sho pretrpea niz 3 liga
 
Член од
17 јуни 2022
Мислења
104
Поени од реакции
366
Доаѓаме со сопствен превоз кој може затоа што нема организација од општина или клубот.
Ама ќе има и организиран превоз од некој друг, значи ќе има и по некој автобус. :)
 
Член од
1 август 2014
Мислења
560
Поени од реакции
280
Не верувам за глупости нема ни кај нас таква атмосфера а верувам ни кај вас.

Плус ние не ни навиваме , фудбал немаме гледано 20+ години луѓето не се уште ниту загреани ниту навикнати да гледаат зошто ни стадион имаме ни трибина па да може да гледаат.
Ќе дојдеме да ги подржиме дечките поради тоа што играа у услови како никој никаде оваа сезона ,навредувани, нападнати , претено и што не.

Доаѓаме со сопствен превоз кој може затоа што нема организација од општина или клубот.
За организиран грешиш.. 15h куде спортску салу..
Автоматски споено мислење:
 

Attachments

Последно уредено:

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.156
Поени од реакции
5.121
За организиран грешиш.. 15h куде спортску салу..
Автоматски споено мислење:
Да грешка ама много искочи касно и на брзину само што га пиша мислење дозна.
Само проблем е сга што нема карте,само 500 су пуштени за нас и продадени су још ичера ќе треба гурање на улаз хаха.

Колко собира у Ѓорче публику знае чи некој сигурно ќе може тамо да се купи?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom