3 МФЛ-Региони и Општински Лиги

deko82

Македонец
Член од
7 септември 2009
Мислења
115
Поени од реакции
4
Ресен обично игра секоја година. Дебар не ни постои како ОФС. Ростуше има екипа, ама во младински лиги.
ФК Реканци с.Ростуше , член во ОФС Гостивар
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.582
Поени од реакции
44.489
би требало по 14 натпревари да имаат пошо 8 екипи се. освен некоја ако се откажала па да и' ги избришале и од есенскиот дел натпреварите.
Титан воопшто немаат играно во лигата.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.196
Поени од реакции
947
играа. имам два нивни резултати од есенскиот дел. победа над Славија 19 од 6:4 и пораз 9:0 од Аеродром.[DOUBLEPOST=1561024445][/DOUBLEPOST]
ФК Реканци с.Ростуше , член во ОФС Гостивар
ама не игра на сениорско ниво
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
757
Поени од реакции
190
Листа на екипи што ќе се натпреваруваат во Трета лига Центар од Септември

65178588_2338825026194460_3968100643888955392_n.jpg
 
Член од
17 септември 2012
Мислења
827
Поени од реакции
437
Да не знае некој каде можам да најдам правилник за 4та кумановска. Конкретно ме интересира, поради тоа што Речица влага во 3та, а две екипи треба да испаднат во општинска Б, место Речица кој ќе треба да пополни место?
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.196
Поени од реакции
947
правилник нема да најдеш. во таа лига обично секоја година испаѓаат помалку екипи пошо тие што играат во 5-та лига се откажуваат од играње во 4-та или поради пари или поради тоа што немаат соодветни терени. така да таму не може крај да најдеш, најдобро да прашаш некој од ОФС па да ти каже каква е ситуацијата моментално.
 
Член од
3 март 2017
Мислења
51
Поени од реакции
18
Гледам овда тука и таму се споменува па реков да прашам.

Низ архививе гледам спомнувате меѓу постариве сезони се спомнуваат два тима

Ф.К. Маврово (оној од Гостивар)
Ф.К. Мавровско Езеро (тимот од с. Маврово)

Ме инѕересира да не знаете нешто повеќе за (конкретно) тимот Мавровско Езеро

(Или пак може за ткмовите

Добра Вода (Железна Река)
Рафал (Сушица) )
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.196
Поени од реакции
947
јас знам дека во последниве 15-ина години не сум сретнал ниту еден од тие клубови да игра...
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.196
Поени од реакции
947
викендов почнуваат Југозапад и Центар.

распоред Југозапад: http://macedonianfootball.com/3-mfl-southwest-2019-20-standings-fixtures/
победникот не оди директно, ќе игра бараж со победниците на Запад и Север оти вторите лиги наредна се кратат, ќе имаат по 8 екипи.

распоред Центар (накнадно ќе биде комплетиран): http://macedonianfootball.com/3-mfl-center-2019-20-standings-fixtures/
тука победникот оди директно затоа што Исток нема да се игра, клубовите ќе играат во Југоисток пошо АМС им ги укина сите ОФС.
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.582
Поени од реакции
44.489
тука победникот оди директно затоа што Исток нема да се игра, клубовите ќе играат во Југоисток пошо АМС им ги укина сите ОФС.
Сакаш да кажеш дека годинава ќе има 5 трети лиги и 6-7-те екипи од Истокот ќе се приклучат на Југоисточниот регион?
Би добиле лига со Дојранско езеро кои одбија да играат во втора лига, повратникот Детонит кои не знам со какви амбиции ќе располагаат, екипите кои се најавуваат како фаворити од Истокот за годинава Слога Виница и Брегалница Делчево, слушав муабети и за Брегалница Делчево и секако за Овче Поле итн.

Северњаците стандардно доцнат и со распоред и се' останато.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
494
Поени од реакции
153
Знае некој кога офл Кисела Вода почнува?
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.582
Поени од реакции
44.489

Типичен натпревар од трета лига. Сатеска Волино против Црнобуки :D

 
Член од
10 септември 2016
Мислења
4.045
Поени од реакции
5.915

Типичен натпревар од трета лига. Сатеска Волино против Црнобуки :D

Драга, најчитана си. Сега се враќам од на распит вполиција. 23 луѓе се уапсени на утакмица во трета македонска лига зато шо беа истакнати знамиња од кутлеш. Полицијата употреби сила ги уапси сите шо беа на трибини заедно со пола фк. сатеска. Градоначалникот на Дебрца самоволно влезе во комбето од почит према соселаните. За ова власт само самица. пичкави матер. До пред малце беше блокирана улицата пред полиција и така че останит дур не ни се пуштат другарите!!!!
ЌЕРКИТЕ ДА ВИ ГИ ЕБАМ!!! Кур ме болит ак ме банирате.
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.582
Поени од реакции
44.489
Врска нема, сигурно не ни бил таму типот, читал на нет.
Сатеска од Волино има македонски знамиња на цела трибина веќе година дена и ниту еднаш немало проблеми. Ефтини приказни за занимација на народот.
Сатеска е позната по селската публика, а гостинските играчи често се жалат на недомаќинлукот на екипата.
 
На врв Bottom