3 МФЛ-Региони и Општински Лиги

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Не пријавиле екипа во трета лига, така што или се распаднале или ќе си играат во општинска на Гази Баба.
eee na vremeto kolku sum im idel, posto stadionot e fakticki vo naselba Cento, a prethodno bile 2 kluba - Madzari od naselbata Madzari i Solidarnost od nas.Cento pa se fuzirale (ova zboram za osumdeseti, devedeseti).. Gi gledav koa bea prva liga, bev koga igraa vo finaleto na kupot togas na Gradski (izgubija mislam od Pelister ili Teteks ne pamtam ubavo odamna bese)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.692
eee na vremeto kolku sum im idel, posto stadionot e fakticki vo naselba Cento, a prethodno bile 2 kluba - Madzari od naselbata Madzari i Solidarnost od nas.Cento pa se fuzirale (ova zboram za osumdeseti, devedeseti).. Gi gledav koa bea prva liga, bev koga igraa vo finaleto na kupot togas na Gradski (izgubija mislam od Pelister ili Teteks ne pamtam ubavo odamna bese)
Од Башкими изгубија.
После тој меч долго време кружеа шпекулации дека од Маџари морале да ја пуштат утакмицата (дали местеле или притисоци да освои албанска екипа во поствоениот период). Пресилски ги реши со израмнување во последните минути од средбата и златен гол во продолжение, откако претходно Маџари водеше 1-0 долго време.

Ме чуди што се распаднале годинава, баш мислев дека ќе бидат главни фаворити за втора лига од северот...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Од Башкими изгубија.
После тој меч долго време кружеа шпекулации дека од Маџари морале да ја пуштат утакмицата (дали местеле или притисоци да освои албанска екипа во поствоениот период). Пресилски ги реши со израмнување во последните минути од средбата и златен гол во продолжение, откако претходно Маџари водеше 1-0 долго време.

Ме чуди што се распаднале годинава, баш мислев дека ќе бидат главни фаворити за втора лига од северот...
ke pominam denovive niz naselba ke prasam sto se slucilo so klubot.. ma da gledam na stadionot (boris trajkovski) vezbaat imaat treninzi ama mozda ne se Madzari tuku FK Mladost... Inace prethodnite sezoni Euromilk Lisice igrase na toj stadion..
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
иначе Маџари имаат и втора екипа регистрирана како Маџари Солидарност Јуниор која лани играше во ОФС Гази Баба. претходно играа уште и сезоната 2014/15 ама се откажаа на полусезона. можно е ако главниот клуб има долгови тотално и да го баталат и да земат да тераат во општинска со оваа екипа Јуниор.

eee na vremeto kolku sum im idel, posto stadionot e fakticki vo naselba Cento, a prethodno bile 2 kluba - Madzari od naselbata Madzari i Solidarnost od nas.Cento pa se fuzirale (ova zboram za osumdeseti, devedeseti).. Gi gledav koa bea prva liga, bev koga igraa vo finaleto na kupot togas na Gradski (izgubija mislam od Pelister ili Teteks ne pamtam ubavo odamna bese)
фузирани се 1992 година. официјалното име на клубот е ФК Маџари Солидарност 92 :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.904
Поени од реакции
84.300
Ја вака да упаднам само...Цементарница постои уште?
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
500
Поени од реакции
159
Зошто Напредок од Радово не игра Трета лига - Југоисток. Финансии се во проблем?
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
преглед на колото во 5 третолигашки групи: http://macedonianfootball.com/round-overview-of-five-3-mfl-groups/

на истокот веднаш проблеми, Рудар побарале одложување на натпреварот али се шушка дека уште на старт ќе се откажат.
 
Член од
28 октомври 2014
Мислења
329
Поени од реакции
144
Го има ли некој распоредот на утакмици за Општинска Лига Велес?
На ффк.мк не ни ставаат веќе макфудбал билтен еден месец
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.955
Поени од реакции
17.723
Го има ли некој распоредот на утакмици за Општинска Лига Велес?
На ффк.мк не ни ставаат веќе макфудбал билтен еден месец
Резултатите стално ги ставале на веб страна Ти реков ми рече се за мојот Велес.
Почната ли е општинската?
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Гледам Трета лига Запад македонски екипи се само Напредок и Љуботен.
Да не знае некој што е со Вардар Брвеница и со Југохром Јегуновце?
Играат негде по општински?
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
и Вардар и Југохром моментално се неактивни. Југохром последен пат играше сезона 2015/16 во општинска Тетово, а Вардар во 2013/14. ај да видиме да не изненадат сега во новата сезона.

иначе лани во општинската играше Младост од Туденце.

Го има ли некој распоредот на утакмици за Општинска Лига Велес?
На ффк.мк не ни ставаат веќе макфудбал билтен еден месец
во МакФудбал никогаш немало распореди за општински лиги, не ни барај таму.
 
Член од
28 октомври 2014
Мислења
329
Поени од реакции
144
Резултатите стално ги ставале на веб страна Ти реков ми рече се за мојот Велес.
Почната ли е општинската?
Почнува овој викенд лигата.
На Ти-реков-ми-рече редовно ги ставаат резултатите, да. Ама јас мислев да не има некој увид или пријател во ОФС Велес да му фотне распоред ако имаат.
Инаку да точно е дека во Макфудбал нема распореди на утакмици, ама сакав да потенцирам дека немаат стаено од 31 август нов број :))
Ако има некој од Велес у форумов нека пише распоред, јас ќе го дознаам до викендов, али мислев да се пробам тука хаха
 

Kajgana Shop

На врв Bottom