3 МФЛ-Региони и Општински Лиги

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Интересно беше денес во Гостивар..
Исмаили догурал тренер на Зајас :)
Кога ќе ми текне имав 10тина години нон стоп го терав да играмо фудбал и он ајде на заебанција колку да не плачем :)
Кој им е спонзор на Зајас?

По квалитетот а и резултатот мислам дека Лабуништа ќе влезат во 2 лига.. Денес беа подобар противник за нијанса ама попуштија во финишот..
Мислам декна внукот на Али Ахмети е во тимот веќе неколку години и тој е главен таму.
Иначе не знам како одиграл денеска 9-та на Зајас, ептен играше добро против Гоблен, трчаше, борбен, даде гол. И како беше судењето?
Во Зајас играат и екс играчи на Шкендија (Валмир Алили, Илбер Лума).
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.532
Поени од реакции
1.515
има еден играч таму Шкумбин Ахмети, ама за внук не знам.

иначе 9-ка е капитенот Вулнет Мустафоски и точно, дал гол, првиот.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
има еден играч таму Шкумбин Ахмети, ама за внук не знам.

иначе 9-ка е капитенот Вулнет Мустафоски и точно, дал гол, првиот.
Јас мислам на Бујар Ахмети (професор во УТ). Тој е во клубот неколку години, внук на Али Ахмети. Тој мислам го држи клубот не знам дали сам или има други со него. А сигурно и општина Кичево му помага.

И 9-та е Вулнет Мустафа да :) добар играч за 2 3 лига.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.532
Поени од реакции
1.515
па веќе 30 има, стар е за сеа да напредува. втора ќе му биде макс ако не го избркаат. ама под Мустафоски е регистриран, не Мустафа.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.177
Поени од реакции
3.151
Мислам декна внукот на Али Ахмети е во тимот веќе неколку години и тој е главен таму.
Иначе не знам како одиграл денеска 9-та на Зајас, ептен играше добро против Гоблен, трчаше, борбен, даде гол. И како беше судењето?
Во Зајас играат и екс играчи на Шкендија (Валмир Алили, Илбер Лума).
Да тој е спонзорот сега ми текна, ми предаваше на факултет..
9-ката капитенот одигра солиден меч имаше убав шут кој голманот на Лабуништа со убава парада му ја исфрли во корна.. Исто така му се обраќаја со Бензема..
Можеби се истакнува зошто е борбен трча и капитенски се однесува другото од играчиве не се за 2 лига.. Се надевам ќе се појачаат..
Инаку стрелец на голот беше 7-цата кој цела игра одеше по неговата лева страна...
Се изненадив на Лабуништа тимот им бил 50-50 македонци и албанци.. Мислев дека се 100% албанци во тимот а може сум помешал..
Лабуништа беа незгодни домаќини од тој крај???

Судењето беше фер со ситни грешки на линискиот во 2 ситуации кој може и да бил во право нели :)[DOUBLEPOST=1496886879][/DOUBLEPOST]
Се знае ли за наредната година колку екипи ќе влегуваат во прва лига?
Со овој спонзор кои го има Борец сега мислам дека без проблем ќе влезе освен Беласица ако не влезе сега не знам дали они имаат добар спонзор или можеби општината или централната власт ќе ја донесе до прва лига.Другите екипи мислам дека немаат никакви шанси.
Кој е спонзор на Борец?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.928
Поени од реакции
17.639
Да тој е спонзорот сега ми текна, ми предаваше на факултет..
9-ката капитенот одигра солиден меч имаше убав шут кој голманот на Лабуништа со убава парада му ја исфрли во корна.. Исто така му се обраќаја со Бензема..
Можеби се истакнува зошто е борбен трча и капитенски се однесува другото од играчиве не се за 2 лига.. Се надевам ќе се појачаат..
Инаку стрелец на голот беше 7-цата кој цела игра одеше по неговата лева страна...
Се изненадив на Лабуништа тимот им бил 50-50 македонци и албанци.. Мислев дека се 100% албанци во тимот а може сум помешал..
Лабуништа беа незгодни домаќини од тој крај???

Судењето беше фер со ситни грешки на линискиот во 2 ситуации кој може и да бил во право нели :)[DOUBLEPOST=1496886879][/DOUBLEPOST]
Кој е спонзор на Борец?
http://tirekovmirece.com/Novost/Кочо-Анѓушев--дел-од-новата-Влада-
 
Член од
8 септември 2014
Мислења
123
Поени од реакции
71
A

Aexil Kong

Гостин
Осогово нели се пласира во втора лига бре, како не е вистина?
 
Член од
8 септември 2014
Мислења
123
Поени од реакции
71
objava od 16 maj koga Osogovo ne bese na mesto koe vodese vo vtora liga.
,, OSOGOVO I KIT GO VO PAKET VO VTORA LIGA"
Otvori go linkot i ke gi procitas smesnite pricini zosto i 5 tim trebalo da vleze :)
 
A

Aexil Kong

Гостин
objava od 16 maj koga Osogovo ne bese na mesto koe vodese vo vtora liga.
,, OSOGOVO I KIT GO VO PAKET VO VTORA LIGA"
Otvori go linkot i ke gi procitas smesnite pricini zosto i 5 tim trebalo da vleze :)
Тоа што не влезе Кит-Го е друга работа, Осогово си обезбеди место во втора лига. Кит-Го направија тим за респект во вториот дел на сезоната, додека во првиот дел беа очајни и затоа при крајот беа секакви отворени карти за влезот во втора лига. Освен прво пласираната Беласица сите останати беа со разлика од 5-6 бодови што е и оваа статија пишана во периодот кога траело првенството. Од денешна гледна точка не е точна статијата оти не влегоа како што предвидеа. Осогово на 16ти мај беше на трето место како што се сеќавам на табелата, зад Беласица и Плачковица, не е била на 5то. После поразот од Саса 0-1 тогаш пак остана на третото место со бод повеќе од четврто пласираната Саса.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.532
Поени од реакции
1.515
ама донекаде им е точна бидејќи се шушка дека валандовска Победа ќе си го продава местото..[DOUBLEPOST=1497305615][/DOUBLEPOST]
Се изненадив на Лабуништа тимот им бил 50-50 македонци и албанци.. Мислев дека се 100% албанци во тимот а може сум помешал..
Лабуништа беа незгодни домаќини од тој крај???
какви 50-50 кога само 3 Албанци имаа во состав. немој и ти Македонците муслимани да ги правиш Албанци.

иначе имаат и навивачка група, Гмечери им се вика.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.928
Поени од реакции
17.639
ама донекаде им е точна бидејќи се шушка дека валандовска Победа ќе си го продава местото..[DOUBLEPOST=1497305615][/DOUBLEPOST]

какви 50-50 кога само 3 Албанци имаа во состав. немој и ти Македонците муслимани да ги правиш Албанци.

иначе имаат и навивачка група, Гмечери им се вика.
Друже се знае ли за наредната сезона од втора лига колку ќе влегуваат во прва?
Првиот од исток и запад ќе влегува ли дирекно во прва?
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.532
Поени од реакции
1.515
првите влегуваат дирекно, дали можеби ќе има некој бараж за вторите, не знам. а мислам дека ни во ФФМ уште појма немаат околу тоа. јули негде обично го пуштаат правилникот, па ќе видиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom