#295 - тема : Птичја перспектива, поглед од горе или така нешто

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.960
Temata sama kazuva sto i kako. Pogled od visoko, od gore, pticja perspektiva. Dali ste bile na planina, balkun, od avion, balon, skali itn itn itn.... bitno da bidi od gore prema dolu slikana.
Jas licno ne baram nekoja umetnicka vrednost, perfektno pogodena nijansa na senki, fokus, ekspozicija ili sto i da e, tuku onaka slika od gore prema dolu :toe: .
Jas se prijavuvam so ovaa. Nemav niti zelba niti moznost da se zamaram so finesi posto jbg so edna raka se drzev za skalite na pojma nemam kolku metra visina, a so druga slikav pa kako ispadna taka. I ne ne sum vrzan so zastintni jazinja, trebase ama da ne se lazime me mrzese iskreno. Koj ke se zaebava i so niv da gi vleckam, uste tie mi falat pokraj se drugo :).
IMG_20180601_112813.jpg
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
До кога е пријавувањето?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.960
Pojma nemam, @коцка neka kazi, taa e po pravilata i propisite :toe: .
Автоматски споено мислење:

Ајде вадете сликите сликани од авиони! Да си купам дрон и ќе ја повториме темава. :sneaky:
Некаде над Норвешка...

Прегледај го приврзокот 365659.
Agde potpuno si me razocarala. Ama potpuno!
Jas ocekuvav od tebe slika od aktiven vulkan, ili ajde ne aktiven do tolku tuku taka pomalce aktiven, Ti ispenterena na rabot od vulkanot i slikas nadolu kon dnoto ko nekoja Valkiri.
A ti so, ko Noneto prv pat ko ja slegoja na druga plaza a da ne e veleskoto ezero pa cela vozbudena od pejsazot :( .
 
Последно уредено:
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.702
Поени од реакции
24.165
Pojma nemam, @коцка neka kazi, taa e po pravilata i propisite :toe: .
Автоматски споено мислење:


Agde potpuno si me razocarala. Ama potpuno!
Jas ocekuvav od tebe slika od aktiven vulkan, ili ajde ne aktiven do tolku tuku taka pomalce aktiven, Ti ispenterena na rabot od vulkanot i slikas nadolu kon dnoto ko nekoja Valkiri.
A ti so, ko Noneto prv pat ko ja slegoja na druga plaza a da ne e veleskoto ezero pa cela vozbudena od pejsazot :( .
Имам од вулканот, ама не е од птичја перспектива јер немам дрон.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom