27 Февруари Протестен Марш за Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917
Смислено и организирано за неупсех и мала бројка со што ќе му се даде ветер во грб на Заев да продолжи по патот на евро-интеграциите.
Значи у организација, у сржта на Тврдокорни е навлезен дип стејтот само протестот да не успее.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.800
Значи у организација, у сржта на Тврдокорни е навлезен дип стејтот само протестот да не успее.
не бе таман работа, нема да успее од многу причини, од кои една и главна може да се каже е дека македонската етничка заедница го препознава визионерството на зоран заев и знае дека ова е единствениот пат напред кон светлата иднина.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.645
Поени од реакции
4.945
Пола од гласачите на сдсШ беа ш иптари. Вчера еден познаник што е запален за сдсШ се жалеше на ФБ за Зајко. Ќе се каат што гласале за кодошот и предавникот. Али прво мора да лежи паторот. Паторот го почна, Зајко ќе го продолжи продавањето на државава. Мора да се застане против двете партии. Има и други партии за кои да се гласа, не се само тие две.
Mене нешто не ми влијаат бомбите и апсењата на ДПМНЕ членови...за нив ќе гласам ноу метер вот. Десничар сум и само за десна партија со шанси за влез во парламент би гласал. Веќе сум определен за следните избори кога и да се. Мене ми е битна идеологијата личностите се ирелевантни. Само жалам во ДПМНЕ не е доволно десничарска ама тоа е...
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
869
Поени од реакции
477
не бе таман работа, нема да успее од многу причини, од кои една и главна може да се каже е дека македонската етничка заедница го препознава визионерството на зоран заев и знае дека ова е единствениот пат напред кон светлата иднина.
Светла иднина


Иначе ги имаш згрешено придавките за заедницата на гласачи на споменатиот

воглавно се албанци
а останатите по националност се Деца на Шајката Земја (мада уште се преговара, тоа земја е дискутабилно)

без иредентизам молим
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
869
Поени од реакции
477
Ако носиш нешто неизречено,
нешто што те притиска и пече,
закопај го во длабока тишина ,
тишината сама ќе го рече.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Кажавте што имавте да кажете, на 27ми има протест, кој дојде - дојде кој не - здравје, темата оди под :kluc:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom