27 Април 2017

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.666
Поени од реакции
4.141
Не величам никој јас. Јас сум човек што работите на кантар ги става на кантар. Резултатот е...

Прегледај го приврзокот 250186

Прегледај го приврзокот 250374

...резултатот е следен ---> Јане Ченто > од тебе.
Ок ај сеа издркај си го еднаш на мемето и не замарај веќе. 150 пати го имаш постирано :)
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.474
Поени од реакции
1.836
Ок ај сеа издркај си го еднаш на мемето и не замарај веќе. 150 пати го имаш постирано :)

Ако си мерак на дркање допрва ќе имаш hot-line style материјал за дркање. :D Ќе слушаш како Зајко ти свршува во уста и ти ебе матер.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.666
Поени од реакции
4.141

Ако си мерак на дркање допрва ќе имаш hot-line style материјал за дркање. :D Ќе слушаш како Зајко ти свршува во уста и ти ебе матер.
Бот, имало и постар материјал да шеруваш. Ајде смени малце :) Ти ебам безмозочниот створ. И не замарај веќе глупав еден
 

Attachments

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.474
Поени од реакции
1.836
Бот, имало и постар материјал да шеруваш. Ајде смени малце :) Ти ебам безмозочниот створ. И не замарај веќе глупав еден
Тогаш во мода беше по еден вработен во семејство, закони за територијална, закони за знамиња, амнестии на учки (ќилибарна лисица :pos:). И во 1990 г. да го преправиш статусот истото е. Се важи за нив од нула до врв пирамидално, вертикално и хоризонтално, матрицата му е таа кримогена, шпекулативна и манипулативна, која пали за таквите ко тебе. :kuracc:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
7.463
Поени од реакции
6.529
Абе ова било корзо, оделе за селфи да прават и да бидат видени :D

 
Член од
23 мај 2019
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.131
Виктор Грозданов со интересни моменти околу тоа како е формирано мнозинството за реализација на проектот Северџистан.


Ја спомнува пратеничката Авировиќ нејзиниот син и како е изведена операцијата за да се присили пратеничката да ....
(Знам дека северџганиве се добро упатени во злосторството, но за оние кои до сега не ги знеле овие моменти еве и фрагменти кои ќе послужат понатаму да им се сложи големата слика. Ако почне повеќе да се говори и темата станува актуелна веднаш се појавуваат неколку дежурни тролови ако не успеат да ја замрачат се повикува друга екипа на тролови кои со навреди кон ... ако и ова екипа не успее тогаш се....)
 
Член од
23 март 2015
Мислења
6.630
Поени од реакции
1.697
Политички прогон со помош на судството и обвинителството, дури и со формирање на неуставно СЈО, кое пак Уставниот Суд никако да утврди дали е такво.
Иако јас не користам зборови како „хунта“, сепак, преземањето на власта и узурпирањето на истата многу наликува на тоа.
А особен проблем е уништувањето на Македонија и претворање во Северџистан, со многу лажење, тортури, насилие...
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.131
Очекував од Илиевски да покаже повеќе храброст, за жал делува исплашено и не смее да говори за детали околу 27 април 2017, ај ќе почекаме некој друг да смогне храброст и да почне отворено да говори!
 
Член од
23 март 2015
Мислења
6.630
Поени од реакции
1.697
Очекував од Илиевски да покаже повеќе храброст, за жал делува исплашено и не смее да говори за детали околу 27 април 2017, ај ќе почекаме некој друг да смогне храброст и да почне отворено да говори!
Не очекувај од ВМРО ДПМНЕ да е онаква каква што ја знаеме и очекуваме да биде. Комплетно се притиснати, уценети... со закана за забрана и укинување на партијата. Приказните дека со промената на власта дошла демократија се „гола - вода“. Страшен политички терор се изврши врз нив, секако, со огромна помош на моќни странски сили, знаеме кои се, горе-долу.
Она што го направи Заев (СДСМ) и го прави и ќе го прави со „македонското“ во нормално делување на ВМРО ДПМНЕ партал ќе го стореше, ќе се бореше за да преживее СДСМ. Политички. А не да се сили за нов мандат. Зарем не гледаш што се незаконски и неуставно се случи и случува и ќе се случува. Гледај ги судските процеси што ги водеше неуставно СЈО, со неуставни докази, постапки и смешни обвиненија, пред се за набавка на Мерцедесот. Нема ништо од големи пари (не велам дека нема, ама нема обвиненија, нема докази веројатно), па сега судат на „рекла казала“ од „бомби“. Македонското е пред уништивање, за жал црни се моите прогнози.
Сега се трча на избори каде ВМРО ДПМНЕ ќе нема прилика да спроведе кампања ни за економски моменти. Веќе заборавивме зошто се распишаа нови избори, а се распишаа бидејќи при толку ветувања Заев не доби датум за преговори за членство во ЕУ, а ја одроди државата. Луѓето со месеци за тоа не зборуваат, многу и не се сеќаваат на тоа. Опозицијата во вонредниве состојби нема никаква можност за „кампања“, за дискусии, за презентирање на економски и други моменти. Нормално, во пандемија е така. Сите очи се вперени што ќе изјави портпаролот на здравство, во случајов министерот Филипче и сите бркаат полициски часови. Значи, власта е во фокусот и речиси никој друг. Нормално е власта да е „херојот“ кој се бори со пандемијата, по природа е така, органите на власта да се „справуваат“.
Така, црно и се пишува на нашата држава и идентитет.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.131
Не очекувај од ВМРО ДПМНЕ да е онаква каква што ја знаеме и очекуваме да биде. Комплетно се притиснати, уценети... со закана за забрана и укинување на партијата. Приказните дека со промената на власта дошла демократија се „гола - вода“. Страшен политички терор се изврши врз нив, секако, со огромна помош на моќни странски сили, знаеме кои се, горе-долу.
Она што го направи Заев (СДСМ) и го прави и ќе го прави со „македонското“ во нормално делување на ВМРО ДПМНЕ партал ќе го стореше, ќе се бореше за да преживее СДСМ. Политички. А не да се сили за нов мандат. Зарем не гледаш што се незаконски и неуставно се случи и случува и ќе се случува. Гледај ги судските процеси што ги водеше неуставно СЈО, со неуставни докази, постапки и смешни обвиненија, пред се за набавка на Мерцедесот. Нема ништо од големи пари (не велам дека нема, ама нема обвиненија, нема докази веројатно), па сега судат на „рекла казала“ од „бомби“. Македонското е пред уништивање, за жал црни се моите прогнози.
Сега се трча на избори каде ВМРО ДПМНЕ ќе нема прилика да спроведе кампања ни за економски моменти. Веќе заборавивме зошто се распишаа нови избори, а се распишаа бидејќи при толку ветувања Заев не доби датум за преговори за членство во ЕУ, а ја одроди државата. Луѓето со месеци за тоа не зборуваат, многу и не се сеќаваат на тоа. Опозицијата во вонредниве состојби нема никаква можност за „кампања“, за дискусии, за презентирање на економски и други моменти. Нормално, во пандемија е така. Сите очи се вперени што ќе изјави портпаролот на здравство, во случајов министерот Филипче и сите бркаат полициски часови. Значи, власта е во фокусот и речиси никој друг. Нормално е власта да е „херојот“ кој се бори со пандемијата, по природа е така, органите на власта да се „справуваат“.
Така, црно и се пишува на нашата држава и идентитет.
Не знам врз што донесе заклучок дека очекувам нешто од ДПсНЕ, па јас и името им го сменив а не пак да очекувам нешто од нив! :vrtioci:
(моето беше само да укажам дека момчето погоре стана само уште еден од редот на “познатите и со тврд став“:pos:, значи статистика)
Тие најмногу уште еден круг ќе трчаат и толку, самото нивно учество во носењето на уставните измени, предлогот за носење на закон за ратификација за влез на северџистан во ОТАН прифаќање на реланоста и што јас знам дефинитивно покажаа кои се и што се, само не знам зошто ти мислиш дека јас мислам дека се тие нешто друго, каде и со кој мој коментар си предизвикал такво толкување?!

Ако не се лажам меѓу првите (ако не и единствен овде на форумов а и ....) ја посочив и потенцирав на валканата игра на ДПсНЕ која се однесува и се одвиваше на:
- на оневоможување на организиран протест за симнување на квислинзиве;
- гушење на секаков обид за отпор (со приказни ееее знаеш ли кој се тие .... тие се најмоќните итн итн);
- .... како што и самиот говориш да не ги редиме сите ги знаеме актерите од ДПсНе и ниванта улога во уништувањето на Македонија....;;;;
- како и нивната улога како спотер односно придонес за цензус, што на крајот целокупната нивна улога ја сведува на опстој на проектот Северџистан!

П.С.
само да го појаснам оваа “на оневоможување на организиран протест за симнување на квислинзиве;“ за да нема недоразбирање.
Овде пред се мислам да не дозволување на креирање на нов политички субјект кој ќе го артикулира тој набој-гнев и расположение кај Македонците а што би ги збришало овие од сцена, не давања на простор медиумски па и со водење на пропагнада против движењето бојкотирам дека не било автентично, биле слуги нечии... па и со други инструменти и ....
 
Последно уредено:
Член од
23 март 2015
Мислења
6.630
Поени од реакции
1.697
Не знам врз што донесе заклучок дека очекувам нешто од ДПсНЕ, па јас и името им го сменив а не пак да очекувам нешто од нив! :vrtioci:
(моето беше само да укажам дека момчето погоре стана само уште еден од редот на “познатите и со тврд став“:pos:, значи статистика)
Тие најмногу уште еден круг ќе трчаат и толку, самото нивно учество во носењето на уставните измени, предлогот за носење на закон за ратификација за влез на северџистан во ОТАН прифаќање на реланоста и што јас знам дефинитивно покажаа кои се и што се, само не знам зошто ти мислиш дека јас мислам дека се тие нешто друго, каде и со кој мој коментар си предизвикал такво толкување?!

Ако не се лажам меѓу првите (ако не и единствен овде на форумов а и ....) ја посочив и потенцирав на валканата игра на ДПсНЕ која се однесува и се одвиваше на:
- на оневоможување на организиран протест за симнување на квислинзиве;
- гушење на секаков обид за отпор (со приказни ееее знаеш ли кој се тие .... тие се најмоќните итн итн);
- .... како што и самиот говориш да не ги редиме сите ги знаеме актерите од ДПсНе и ниванта улога во уништувањето на Македонија....;;;;
- како и нивната улога како спотер односно придонес за цензус, што на крајот целокупната нивна улога ја сведува на опстој на проектот Северџистан!

П.С.
само да го појаснам оваа “на оневоможување на организиран протест за симнување на квислинзиве;“ за да нема недоразбирање.
Овде пред се мислам да не дозволување на креирање на нов политички субјект кој ќе го артикулира тој набој-гнев и расположение кај Македонците а што би ги збришало овие од сцена, не давања на простор медиумски па и со водење на пропагнада против движењето бојкотирам дека не било автентично, биле слуги нечии... па и со други инструменти и ....
Па тоа и беше целта, Зоки да дојде на власт, а моќното ВМРО ДПМНЕ на чело со Груевски да се прогони, за да нема бесење на плоштад. И се стори тоа.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.131
Па тоа и беше целта, Зоки да дојде на власт, а моќното ВМРО ДПМНЕ на чело со Груевски да се прогони, за да нема бесење на плоштад. И се стори тоа.
кхм, ова ми дојде како нарачано, си најдов човек кој го збори она што го мислам, значи повелете одговор!


меѓу другите и овие се резултат на државниот удар од 27 април 2017!

изработиле и своја химна
МАЈКО МАКЕДОНИЈО - Химна на ИНТЕГРА - МКП (Видео спот 2020)

(останувам на претходно изнесеното, спасот за ДПсНЕ и СДСс е коалиција ДПсНЕСДСс - инаку ќе игра филмот бегајте ... да не ве ....)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
11.722
Поени од реакции
15.805
кхм, ова ми дојде како нарачано, си најдов човек кој го збори она што го мислам, значи повелете одговор!
Пак ќе прашам, како тоа овој мудар човек, како и оној Апасиев не можеа да предвидат каде ќе стаса оваа држава во 2015/16/17та година кога гостуваа во емисиите на телевизиите на СДС и сесрдно ги величаа СЈО, придобивките од Шарената Револуција и сходно на тоа и Заев како нивна приколка.
.
Две опции ми се наметнуваат тука. Првата е да се кусогледи дилетанти кои не можеле да проценат еден многу чист процес, што секој ден беше се поочигледен, што само по себе ги исфрла од за озбилни политичари, или па втората, (поверојатна за мене) дека се само демагози што своите ставови ги оформуваат според моменталното јавно расположение во разните фази низ кои тоа мислење поминува.

Не знам зошто некој сега би имал потреба да му се галат г-точките и да го чуе од некој тоа што го мислел, кога овие два примерока откако се појавени само тоа и прават- повторуваат оноа што го мисли мнозинството македонско население.
 
На врв Bottom