27 Април 2017

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.666
Поени од реакции
4.141
Темава е за настаните од 27ми април. А ти за Јане Ченто не викаш дека се збогатил нелегално. Туку дека имало некои, според тебе глупи, што решиле да донираат пари за неговите организации. Што има тука спорно?
А ти што си на форумов па да правиш организација по темиве кој за што пишувал?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
11.574
Поени од реакции
15.438
А ти што си на форумов па да правиш организација по темиве кој за што пишувал?
Не правам организација, туку прашувам зошто замараш со Јане Ченто и на крај не тврдиш дека направил нешто нелегално. Ете, опседнат си со неговите пари и неговото Ауди. Ама не рече дека дошле од криминал, туку дека некој глуп му донирал. Добро, нека е така. Како тоа е поврзано со темава?
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.666
Поени од реакции
4.141
Не правам организација, туку прашувам зошто замараш со Јане Ченто и на крај не тврдиш дека направил нешто нелегално. Ете, опседнат си со неговите пари и неговото Ауди. Ама не рече дека дошле од криминал, туку дека некој глуп му донирал. Добро, нека е така. Како тоа е поврзано со темава?
Имаш игнор таму, слободно употреби го. Има кој да кажува што и како да се пишува по темиве.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
5.802
Поени од реакции
9.178
А каде реков дека се знаеме лично или пак виртуелно?
Си вадиш прашања како што ти одговара...
Ти напишав дека имаш пишувано во темата кои твоите другарчиња ја затворија од веќе познати причини, а ако ти не се сеќаваш што точно си пишувал таму јас немам потреба ни причини да ти постаирам - можиш да пребараш.

Потешко е да се голтни малце, знам. Сепак, пробај.
Крај краева не сум јас тој што те натера да пишиш и да веруваш во муртинецот и во идеалите на некоја си шарена револуција... вака ревносно и со прашања треба да реагираш кон нив... а зошто не реагираш веќе е јасно до некаде ;)

Твое е дали и што ќе одговориш на тоа што те прашав, ако избегаваш одговор излегува дека барем нешто од претпоставките е точно. Така да, не гледам што друго би ти пишал без разлика колку инсистираш.
Точно, не се знаеме. Како тогаш, како човек кој воопшто не знае кој сум, го тврдиш ова?

Не мора да се замислуваш како дел од протестирачи, сигурно си бил на протести пред влада,

И зошто тебе како чоек кој некој подеднакво исто го зезнале (иако не си бил на 27 таму ама претходно си бил на други места) .

Зарем ќе ми речиш дека не си бил искрен во твоите намери кога си искажувал протест и револт па сега ти е сеедно?
Сум пишувал и против конкретнава власт. Тоа автоматски ме прави вмровец или учесник на протестите на Бачев?

И не, воопшто не сум анонимец, како очигледните партиски тролови овде, туку се знам со луѓе од форумов и сум конектиран на социјални мрежи. Нема да ти биде тешко да провериш дали, каде и колку сум навистина политички активен и колку воопшто разврзувам политички теми во живо, надвор од ваквите форумски теми.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.666
Поени од реакции
4.141
Како е Аудито на Јане поврзано со 27ми?
А каква врска има тоа што тебе не ти одговара таа дискусија тука? Тоа што ти мислиш дека нема поврзаност тоа е твој проблем. Слободно пожали се или ако имаш привилегија избриши ги сите постови во врска со Јане на темава. Како треба опција ја имаш игнор.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.447
Поени од реакции
2.962
Точно, не се знаеме. Како тогаш, како човек кој воопшто не знае кој сум, го тврдиш ова?

Сум пишувал и против конкретнава власт. Тоа автоматски ме прави вмровец или учесник на протестите на Бачев?

И не, воопшто не сум анонимец, како очигледните партиски тролови овде, туку се знам со луѓе од форумов и сум конектиран на социјални мрежи. Нема да ти биде тешко да провериш дали, каде и колку сум навистина политички активен и колку воопшто разврзувам политички теми во живо, надвор од ваквите форумски теми.
Темата е 27 април. Дај ќе одиме и на други теми ако толку ти се интересни и вмро и баџев и ете одбери кои па ќе изнесуваме ставови - ќе ги браниме и напаѓаме. Интересното е што веднаш се префрлаш на вмро, очигледно се пронаоѓаш во тие партиски препукувања или очекуваш некој што нема да се согласи со тебе по автоматизам да е вмро?

Тука се цитираме, дискусијата е за 27. Повели:
ШТО толку ти засмета? Случајно да не е тоа што не ти се погоди некое од прашањата?
Дури и да е така, културно е да размениш мислење... или сега нешто не ти е по волтите па ајде ќе се фатиме дали се знаеме лично.

Мене не ме засега дали лично се познаваме или не, да се познававме немаше да ми пречи да ти кажам друже се знаеме од таму и таму. Од друга страна исто така не ме засега дали и со кого се знаеш од форумот... тоа е твое колку си одлучил да бидиш анонимен или не.

Не се секирај не ти влечам паралели од приватниот живот за да докажам поента, туку ти ја посочив другата тема како извор на мислења на форум, а не лични познанства. Продолжи слободно каде си тргнал, следен пат кога ќе се цитираме ќе треба да се потрудиш и лично да се запознаеме пошто вака гледам незгодно ти падна нешто....

По се изгледа ставовите кои си ги бранел пред некоја година не се промениле иако околнистите од тогаш до сега се ите како променети.

Доволни се прашањата од погоре, АКО некогаш најдиш за сходно да ги одговориш може да правиме муабет... доколку не, јбг... сепак може некој од тие што те познаваат да те кодоши некаде па да те тргнат за уши утре другиден... можеби и таков товар си носиш, кој да му знае... ;)
 
Член од
24 март 2010
Мислења
11.574
Поени од реакции
15.438
А каква врска има тоа што тебе не ти одговара таа дискусија тука? Тоа што ти мислиш дека нема поврзаност тоа е твој проблем. Слободно пожали се или ако имаш привилегија избриши ги сите постови во врска со Јане на темава. Како треба опција ја имаш игнор.
Јас само поставувам прашања. Баш ми одговара дискусијата. Ниту сакам да те избришат, ниту да прекинеш, ниту да те игнорирам. Само сакам да објасниш.

Како успеа да го поврзеш Аудито на Јане Ченто со неговото дејствување на 27моаприлските настани? Веројатно не е толку тешко да дадеш кохерентен одговор без да плачеш, кукаш и нудиш опции?
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.666
Поени од реакции
4.141
Јас само поставувам прашања. Баш ми одговара дискусијата. Ниту сакам да те избришат, ниту да прекинеш, ниту да те игнорирам. Само сакам да објасниш.

Како успеа да го поврзеш Аудито на Јане Ченто со неговото дејствување на 27моаприлските настани? Веројатно не е толку тешко да дадеш кохерентен одговор без да плачеш, кукаш и нудиш опции?
Ако се вратиш назад на темева може и ќе најдеш како дошло до поврзаноста
 
Член од
1 март 2010
Мислења
5.802
Поени од реакции
9.178
Темата е 27 април. Дај ќе одиме и на други теми ако толку ти се интересни и вмро и баџев и ете одбери кои па ќе изнесуваме ставови - ќе ги браниме и напаѓаме. Интересното е што веднаш се префрлаш на вмро, очигледно се пронаоѓаш во тие партиски препукувања или очекуваш некој што нема да се согласи со тебе по автоматизам да е вмро?

Тука се цитираме, дискусијата е за 27. Повели:
ШТО толку ти засмета? Случајно да не е тоа што не ти се погоди некое од прашањата?
Дури и да е така, културно е да размениш мислење... или сега нешто не ти е по волтите па ајде ќе се фатиме дали се знаеме лично.

Мене не ме засега дали лично се познаваме или не, да се познававме немаше да ми пречи да ти кажам друже се знаеме од таму и таму. Од друга страна исто така не ме засега дали и со кого се знаеш од форумот... тоа е твое колку си одлучил да бидиш анонимен или не.

Не се секирај не ти влечам паралели од приватниот живот за да докажам поента, туку ти ја посочив другата тема како извор на мислења на форум, а не лични познанства. Продолжи слободно каде си тргнал, следен пат кога ќе се цитираме ќе треба да се потрудиш и лично да се запознаеме пошто вака гледам незгодно ти падна нешто....

По се изгледа ставовите кои си ги бранел пред некоја година не се промениле иако околнистите од тогаш до сега се ите како променети.

Доволни се прашањата од погоре, АКО некогаш најдиш за сходно да ги одговориш може да правиме муабет... доколку не, јбг... сепак може некој од тие што те познаваат да те кодоши некаде па да те тргнат за уши утре другиден... можеби и таков товар си носиш, кој да му знае... ;)
Спинстер лвл Курир :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:

Ми засмета тоа што тврдиш невистинити работи (и дополнително без никаква основа), а истото го правиш еве и во овој пост со тоа што инсинуираш дека имам партиски претпоставени кои се заинтересирани за моето лично мислење.
Исто како јас сега да ти речам дека со сигурност си осуден педофил, па не пишуваш до љубов и секс од страв да не те откријат џандарите и пак да те осомничат за педофилство.

Како што гледаш на форумов сум скоро секојдневно и можеш секогаш да ме најдеш за дискусија. Не бегам од твоите „страшни“ прашања, ниту пак нешто многу ме засегаат лично, но нема да продолжам дискусија во било која тема со тебе се додека не го повлечеш тоа што невистинито и без основа го тврдиш.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.447
Поени од реакции
2.962
Спинстер лвл Курир :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:

Ми засмета тоа што тврдиш невистинити работи (и дополнително без никаква основа), а истото го правиш еве и во овој пост со тоа што инсинуираш дека имам партиски претпоставени кои се заинтересирани за моето лично мислење.
Исто како јас сега да ти речам дека со сигурност си осуден педофил, па не пишуваш до љубов и секс од страв да не те откријат џандарите и пак да те осомничат за педофилство.

Како што гледаш на форумов сум скоро секојдневно и можеш секогаш да ме најдеш за дискусија. Не бегам од твоите „страшни“ прашања, ниту пак нешто многу ме засегаат лично, но нема да продолжам дискусија во било која тема со тебе се додека не го повлечеш тоа што невистинито и без основа го тврдиш.
Твое е што сакаш да правиш и со кого да реплицираш.
Сам и доволно знаеш што си пишувал по темите, голем си. Тоа што не одговораш на прашања и бараш изговор во лични познанства, наводно невистинити работи и слично е твој личен избор.
Секако, не сум нешто нарочито насекиран бидејќи мислењата ти се јавни и на истите можиш во секој момент да се потсетиш на овој форум (во случај да си заборавил што си пишел сега, пред два дена или 2 години).

Поздрав
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.473
Поени од реакции
1.829
Немам избор јас многу одамна. А ти ако имаше грам мозок во тоа тиквата одамна немаше да одиш на гласање, а не да ми величиш тука ликови како Јане Ченто
Не величам никој јас. Јас сум човек што работите на кантар ги става на кантар. Резултатот е...

1589317965389.png

1589317928975.png

...резултатот е следен ---> Јане Ченто > од тебе.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
5.802
Поени од реакции
9.178
Твое е што сакаш да правиш и со кого да реплицираш.
Сам и доволно знаеш што си пишувал по темите, голем си. Тоа што не одговораш на прашања и бараш изговор во лични познанства, наводно невистинити работи и слично е твој личен избор.
Секако, не сум нешто нарочито насекиран бидејќи мислењата ти се јавни и на истите можиш во секој момент да се потсетиш на овој форум (во случај да си заборавил што си пишел сега, пред два дена или 2 години).

Поздрав
Поздрав педофилу :love:
 
На врв Bottom