27 Април 2017

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.247
Поени од реакции
27.610
Sto naprvi Jane osven sto se napolni so pari? Sto spored tebe ima napraveno nastrana od meminjata na dedo mu? :)

Covekot ve vozi kako Jugo na udolnica vo ler :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Koj e dedo mu be?
Nezgodno ti e imeto da mu go kazes ili si so nekoja govorna mana, pokraj mentalnata? Ako e taka registriraj se kako licnost so posebni potrebi i ke bideme malce polabavi so tebe na forumov :)
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Koj e dedo mu be?
Nezgodno ti e imeto da mu go kazes ili si so nekoja govorna mana, pokraj mentalnata? Ako e taka registriraj se kako licnost so posebni potrebi i ke bideme malce polabavi so tebe na forumov :)
Sto ima vrska PRAdedo mu so nego be nepismen? :) Kakva povrzanost imaat polni smetki, audi 6ki so dedo mu Metodija? :)
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Еве ќе се поставам. Комунистичка Кина врши инвазија.
Остај ја комунистичка кина, за Македонија беше муабетот.
Не можиш така лесно да речиш ќе убиев тој и тој, не беше тоа војна туку упад во собрание.
Дури и војна ко беше 2001 не смееше да одиш и да убиваш како чќе ти прдни.

Точно така. Од една страна ги имавме тие како Павле и Туфте заедно со тие што се бореа против Николче, а од друга страна ги имавме Ќосињата и чиновниците во патриотските здруженија заедно со тие што се бореа за своите патриотски идеали . Кој од нив го постигна тоа за што се бореше, а кој само профитираше?
Никој. Односно сите, пошто беа оркестрирани од некој и после пуштени по вода.

Пристапувам со пизма затоа што денеска се пеат жалопојки и се отвораат вакви теми, а тогаш на лице место не се превзело ништо.
...
Да се надоврзам и од погоре, ќе се замислам дека сум еден од тие „искрените“ протестирачи.
Точно, а и треба да се отвораат за да се расклинкаат вмро/сдсм до крај. Тоа не ти одговара?

Не мора да се замислуваш како дел од протестирачи, сигурно си бил на протести пред влада, ако ништо др во другата тема ревносно ги бранеше шарените и напаѓаше другите (нормално беа за напаѓање - да се разбериме), но сега ти пречи тема за 27 кај шо народот топтан беше продаден. Зошто?
И зошто тебе како чоек кој некој подеднакво исто го зезнале (иако не си бил на 27 таму ама претходно си бил на други места) не ти смета шо некој ти ги продал идеалите па не отвориш друга тема и да ги расклинкаме и тие "твоите", да видиме кој фати директорско местенце, тендерче, пратеничко место и слично.
Зарем ќе ми речиш дека не си бил искрен во твоите намери кога си искажувал протест и револт па сега ти е сеедно?

А, моите ставови не се нешто претерано детални или уникатни. Можеш и со конкретни прашања да ме допрашаш, не е проблем:
-Николче требаше да се симне од власт
-Без клањање на Кале и странска помош Зоки никогаш немаше да добие мнозинство
-Формирањето влада беше направено налбатски, пучистички, противпроцедурално, со кршење на сите протоколи итн.
-Влегувањето на патриотите беше исто така противзаконски, но ќе беше оправдано и простено доколку ја постигнеше својата повисока цел.
1. Се согласувам, требаше да биди сменат.
2. Во ред ти е шо муртинецот доби власт на таков начин (со бомби и клањање по амбасади)? Само прашвам да сме начисто.
3. Да беше и сите одлуки донесени од противуставно собрание сами по себе се ништовни.
4. Не се согласувам воопшто.
Повисоката цел беше граѓанска војна?
Ваљда свесен си ако некој го рокнеше зајкот дека до тоа ќе дојдеше (исценирано или не).
Таму имаше еден куп пензионери, семејни луѓе и навистина искрени луѓе кои не сакаа да им се раздава татковината - и тука не ти зборам за партиски членови, членови на здруженија и слично туку луѓе како онај дедото шо ја тегнеше шекерка па на крај сирот стигна да се извинува за да не глави затвор подолго.
Немој да ставаш знак равенство тука бидејќи и го нема, тоа е тој обичен народ што не треба да го мразиш.

И никој нема да ти замери ако барем пола од ревноста со која ги бранеше ставовите на револуционерите во едно друго време ја употребиш за сега да им кажеш во фаца (макар и на форум) дека топтан сосе муртинец ја укакаа работата.
А верувај си гледаат и читаат.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.659
Поени од реакции
4.318
@Krstev и ти сериозно почна да одговараш на човек кој пишува “Комунистичка Кина врши инвазија.:pos::pos::pos:
тоа не го пишува во некој ревијален тон (со сараказам или сл) туку продолжува со таквите мантри во стилот “...ако Македонија потпадне под кинеска власт тоа ќе биде крај на светот за мене и животот понатаму ќе нема никаква смисла. Активно се борам против кинеската инвазија и по некоја игра на случајот се најдувам во штабот на некој косоок другар кој е во политичкиот или воениот врв. Ќе го кокнам на лице место или само ќе му се заканам...“ (ако некој смета дека вадам од контекст од напред се извинувам со овие делови само сакам да потенцирам за каков профил на ... се работи и дека било каква дискусија во овој случај е непотребна и залудна),... :pos::pos: да бидам искрен не очекував од тебе да реплицираш на такви забегуања.

Многумина изјавуваат дека Грукито требало да се смени, се прашувам дали постои координација лева-десна рака оти ако сметаш дека Груки да се тргне логично е дека се согласуваш да дојде Црпе инаку ако имаш поинакво видување ќе говориш треба да дојде Путин или Си (морам малку сол на рана да го турам), не може да си за смена на некого ако немаш појма кој треба да дојде на негово место, или да прифатиш дека си изманипулиран!
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
... или да прифатиш дека си изманипулиран!
Тоа е болката, павловиот ефект, ем ги издупуја вмозок ем кога и да се појават муртинци овие се поќе него хепи.

Треба да се потисни егото и да се признае... Еј згрешив, овие ме изиграа идемо даље.

Дали Билбо ќе одговори вака или така не знам, не му сум во главата и не можам да претпоставам, така да ќе почекам одговор од него. Но дека има пациенти на форумот кои и понатаму силно веруваат во муртинецот и тоа што тој зборува и прави - има.

Инаку, во право си, игра беше сето и доколку не ги одбериме една од двете страни треба барем да имаме став што со нашиот став по тоа прашање и што на избори би се одлучиле да гласаме.
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
Sto ima vrska PRAdedo mu so nego be nepismen? :) Kakva povrzanost imaat polni smetki, audi 6ki so dedo mu Metodija? :)
АНАЛфабету фати се со работа на скапан пејнт и убеди не... Вака на муабет и на Грујо 5 милјарди украдени му најдовте, а ни судот, ни СЈО ни вие шарените газиња не покажавте ништо.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
АНАЛфабету фати се со работа на скапан пејнт и убеди не... Вака на муабет и на Грујо 5 милјарди украдени му најдовте, а ни судот, ни СЈО ни вие шарените газиња не покажавте ништо.
Што бладаш бе човек? :pos: :pos:
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
Што бладаш бе човек? :pos: :pos:
Јас бладам?!? o_O Се расфрлал тука со банкарски сметки и цифри (и Ауди А6:eek:), а не се помачил на еден скапан пејнт да направи нешто поубедливо и на крај јас сум бладал?

Дефинитивно тупета на годината си! :aplauz:
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Јас бладам?!? o_O Се расфрлал тука со банкарски сметки и цифри (и Ауди А6:eek:), а не се помачил на еден скапан пејнт да направи нешто поубедливо и на крај јас сум бладал?

Дефинитивно тупета на годината си! :aplauz:
Абе теле едно.. Оди први види што се направи тој што го спомнуваш после треси глупости овде важи? :) Ај олабави малце сеа
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
Абе теле едно.. Оди први види што се направи тој што го спомнуваш после треси глупости овде важи? :) Ај олабави малце сеа
1589311393904.png

Што направи? Живее во најнормална куќа градена во Југославија или почеток на 90тите, а според тоа како се расфрлаш со цифри и банкарски сметки полнети од дијаспората ќе си мислевме дека на Водно во палата живее (јбг не ја имале таа чест да бидат дел од „црвената“ буржоазија во комунистичка СФРЈ).

Аааа чекај... Ауди А6ка возел, срамота. Треба со трабант или магаре.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.370
Остај ја комунистичка кина, за Македонија беше муабетот.
Не можиш така лесно да речиш ќе убиев тој и тој, не беше тоа војна туку упад во собрание.
Дури и војна ко беше 2001 не смееше да одиш и да убиваш како чќе ти прдни.


Никој. Односно сите, пошто беа оркестрирани од некој и после пуштени по вода.


Точно, а и треба да се отвораат за да се расклинкаат вмро/сдсм до крај. Тоа не ти одговара?

Не мора да се замислуваш како дел од протестирачи, сигурно си бил на протести пред влада, ако ништо др во другата тема ревносно ги бранеше шарените и напаѓаше другите (нормално беа за напаѓање - да се разбериме), но сега ти пречи тема за 27 кај шо народот топтан беше продаден. Зошто?
И зошто тебе како чоек кој некој подеднакво исто го зезнале (иако не си бил на 27 таму ама претходно си бил на други места) не ти смета шо некој ти ги продал идеалите па не отвориш друга тема и да ги расклинкаме и тие "твоите", да видиме кој фати директорско местенце, тендерче, пратеничко место и слично.
Зарем ќе ми речиш дека не си бил искрен во твоите намери кога си искажувал протест и револт па сега ти е сеедно?



1. Се согласувам, требаше да биди сменат.
2. Во ред ти е шо муртинецот доби власт на таков начин (со бомби и клањање по амбасади)? Само прашвам да сме начисто.
3. Да беше и сите одлуки донесени од противуставно собрание сами по себе се ништовни.
4. Не се согласувам воопшто.
Повисоката цел беше граѓанска војна?
Ваљда свесен си ако некој го рокнеше зајкот дека до тоа ќе дојдеше (исценирано или не).
Таму имаше еден куп пензионери, семејни луѓе и навистина искрени луѓе кои не сакаа да им се раздава татковината - и тука не ти зборам за партиски членови, членови на здруженија и слично туку луѓе како онај дедото шо ја тегнеше шекерка па на крај сирот стигна да се извинува за да не глави затвор подолго.
Немој да ставаш знак равенство тука бидејќи и го нема, тоа е тој обичен народ што не треба да го мразиш.

И никој нема да ти замери ако барем пола од ревноста со која ги бранеше ставовите на револуционерите во едно друго време ја употребиш за сега да им кажеш во фаца (макар и на форум) дека топтан сосе муртинец ја укакаа работата.
А верувај си гледаат и читаат.
:pos: :pos: :pos:
Ме познаваш лично па ме имаш видено заокружен на Курир? Или пак се имаме на фб и си ми го открил тајниот албум од протестите и сите слики со рамка од СЈО? :pos:
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Прегледај го приврзокот 250990

Што направи? Живее во најнормална куќа градена во Југославија или почеток на 90тите, а според тоа како се расфрлаш со цифри и банкарски сметки полнети од дијаспората ќе си мислевме дека на Водно во палата живее (јбг не ја имале таа чест да бидат дел од „црвената“ буржоазија во комунистичка СФРЈ).

Аааа чекај... Ауди А6ка возел, срамота. Треба со трабант или магаре.
Абе за леб се пишува во продавница, денар нема :pos: не ти кажале точно :)
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.370
Аааа чекај... Ауди А6ка возел, срамота. Треба со трабант или магаре.
Слична фраза користат и повеќето конфекционерски газди: „Во светот бизнисмените се возат во хеликоптери, како тоа прашувате зошто ние возиме скапи џипови“. Just for the record.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom