24 Teлевизија

Член од
29 септември 2013
Мислења
606
Поени од реакции
491
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.531
Поени од реакции
693
Па јавна тајна беше тоа. Само не ми е јасно зошто се буни баш Телма, кога на таа телевизија клиент број еден им е Макпетрол!
Клиент број еден е бидејки Макпетрол е сопственик на таа телевизија Телевизија Макпетрол или ТЕЛМА
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
606
Поени од реакции
491
Клиент број еден е бидејки Макпетрол е сопственик на таа телевизија Телевизија Макпетрол или ТЕЛМА
Преку рекламите се покриваат загубите на телевизијата.
Значи Телекабел не смее да ги покрива загубите на 24 Вести, а Макпетрол смее!
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.531
Поени од реакции
693
Преку рекламите се покриваат загубите на телевизијата.
Значи Телекабел не смее да ги покрива загубите на 24 Вести, а Макпетрол смее!
Законот вели дека Кабловски Оператор не може да има сопствен медиум,додека Телма и да има загуби таа е во сопственост на Макпетрол ,со тоа тие можат да ги покриваат загубите сега дали тоа е паметно или не трошење на сопствени средства треба да се запрашаат акционерите во Макпетрол
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ми се допаѓа емисијата на Драган Б. Костиќ што оди на 24. Ги гледав епизодите со Бобан од Авалон, со Бубо Каров и вчера со Ѓокица Лукаревски. Ем гостуваат интересни гости кои имаат што да кажат, ем атмосферата е онака лежерна и опуштена.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
606
Поени од реакции
491
Ми се допаѓа емисијата на Драган Б. Костиќ што оди на 24. Ги гледав епизодите со Бобан од Авалон, со Бубо Каров и вчера со Ѓокица Лукаревски. Ем гостуваат интересни гости кои имаат што да кажат, ем атмосферата е онака лежерна и опуштена.
Јас пак ја гледав со Тања Кочовска. Да, баш е таква како што ја опиша.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.860
Поени од реакции
7.548
Ми се допаѓа емисијата на Драган Б. Костиќ што оди на 24. Ги гледав епизодите со Бобан од Авалон, со Бубо Каров и вчера со Ѓокица Лукаревски. Ем гостуваат интересни гости кои имаат што да кажат, ем атмосферата е онака лежерна и опуштена.
Со Бобан од Авалон беше добра и со Драган Вучиќ.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Ок си е Б.
Мене и Мишко ми е добар со интервјуата. Еве сега со Кирил Дојчиновски му беше добар разговор.
Мада треба да ослаби едно 10-15 кила, срамота е...и многу му го спушта телевизискиот углед.

Ама оваа живот "со стил"...па добро бе да му е***, толку ли нема некоја поприродна особа од оној габор?
И ај, да не коментирам физички изглед, гримасите и гласот кои ги фејкира и глуми се страшно одбивни. Одвратно, одвратно...
Па уште "темине" што ги "разработува" упм..."модна блогерка/инфлуенсер (п мајчину професијава) како се сликала за инстаграм"...

На целово ѓубре уште им се приклучи онаа СкендеровскИ, која на претходнава може да и држи часови за фејкирање, фејк-смеење и глупавост.

У лош правец тера телевизијава со овие кокошки...одамна се, ама сега ја видов најавата за ова инфлуенсеркава и ми текна.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.860
Поени од реакции
7.548
Ова со Бојана Скендеровски Улица Македонија и таа емисијата на Драган Б со точка Костиќ не се во продукција на 24 туку таму само се емитуваат.

Онаа со шишките у очи Душица Мрѓа ич не можам да ја поднесам.
 
K

kicodarker

Гостин
Ова со Бојана Скендеровски Улица Македонија и таа емисијата на Драган Б со точка Костиќ не се во продукција на 24 туку таму само се емитуваат.

Онаа со шишките у очи Душица Мрѓа ич не можам да ја поднесам.
Е па, порано стандардот за новинар, тв лице беше и глас и стас.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.860
Поени од реакции
7.548
Е па, порано стандардот за новинар, тв лице беше и глас и стас.
Тоа до некаде било и ограничување како да се облече како да изгледа, стас и се ама си имало одредени стандарди за еден новинар, водител/ка пред камера на телевизија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom