24 Teлевизија

peter

Петар Пан...
Член од
6 септември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
165
Ова е сосема нормална работа на Запад. Ама постои нешто што се вика market exclusive. Значи ако ТВ станица во град А купи вакво нешто тогаш продавачот нема право да го продаде на станица која покрива иста територија.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
611
Поени од реакции
493
Да ги пофалам малку 24 Вести за новата опрема и новите студија.
Но звукот им е лош, а графиката иста т.е. застарена, а видеата на YоuTube со слаба резолуција. Се надевам дека недостатоците брзо ќе се решат.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Мене ич не ми се допаѓа новиот дизајн на вестите нити ми се допаѓа новата емисија Мој Термин. Секако за вкус се работи и нема што друго да се дискутира. Кога е во прашање дизајнот мислам дека Нова и Телма убедливо сега се најдобри.

Огнен е добар водител но не му требаше да се меша во политиката и со оние шаренине револуции или како и да се викаат. Од тогаш па наваму почна да ме нервира ужасно а имав спротивно мислење за него.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Стара вест
Објавено: 15 јуни 2012

Пред некоја недела имаше интервју на 24 вести во Патот на успехот за неговата работа. Ги спомна Телекабел, Angels cafe, и некоја негова градежна компанија ама не спомна за 24 вести ништо.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Дизајнот т.е визуелниот идент како изгледа телевизијата е катастрофа. Кога започна со работа телевизијата имаше и нешто интересно да се погледне сега реткост е нешто да ме привлече на телевизијава да гледам.

Еве едно видео од почетокот на телевизијата каде може да се види првиот тим луѓе кој работеа во телевизијата, потоа за брзо следеше отпуштања, некој и сами си напуштаа работа и ред други работи за да дојде до скоро комплетна промена на целиот тим кој работаа на телевизијава.
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Хахаха 24 се смешни. Решиле да го сменат форматот на ТВ од само вести во вести + една тв серија. Очекував многу повеќе, ова е катастрофа! Инаку ја почитувам телевизијата ама ако продужат со таа една серија и мислат ќе привлечат многу нови гледачи, тешко..
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Доаѓа освежување на програмата на 24 вести. Прва серија на оваа телевизија е Андрија и Анѓелка НАСКОРО

Со ова 24 вести практично веќе нема да е само телевизија со информативна програма (вести и емисии)
Ќе ги даваат ли сите епизоди од прва до последна, или како и обично што прават нашите телевизии ќе даваат само одредени епизоди?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Ќе ги даваат ли сите епизоди од прва до последна, или како и обично што прават нашите телевизии ќе даваат само одредени епизоди?
По ред си ги даваат. По две епизоди на ден. Оваа недела и во понеделникот и вторникот пуштија една премиерна и една репризна.

Во недела и сабота одеше маратон на сите прикажани.

Серијава има 3 сезони е сега колку откупиле 24 вести не знам но бар се надевам дека им се сите епизоди од сите сезони откупено.
 
M

mar30

Гостин
Звукот во студиото за вести и анализа24 е многу лош.
најдобро е да користат лавалиери,микрофоните кои се фиксирани на масата се многу лошо решение.Особено на 24анализа гостите кога потпираат или мрдаат со рацете на масата се слуша јако и пречи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom