24 Teлевизија

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Македонскиот медиумски простор од утре ќе се збогати со уште една телевизија. Од 12 часот попладне, стартува со емитување на своја програма новата телевизија „24 Вести“. Телевизијата, како што објаснува за „Макфакс“, главниот и одговорен уредник Анита Петровска, 24 часа ќе емитува информации од информативен карактер (вести), а простор ќе биде отстапен и за емисии од различен карактер и ексклузивни документарци.

Телевизијата ќе биде достапна на национално ниво преку кабелските оператори.


Јас можам да кажам дека оваа програма веќе ја има на ТЕЛЕКАБЕЛ во Битола.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
88
Поени од реакции
2
дали ке биде и на boom tv некој да има информација позззз
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.966
Мислам дека ќе биде и интернет телевизија...
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
е баш уште ова ми фалеше дома, сега комотно можам да залепам еден натпис "ВЕСТИ" над телевизорот...
и по цел ден да гледам груевци, црвенковци, шекеринки, бркли и што ти знам друго...
отров бесплатен
 

cokance

Затишје пред курац.
Член од
11 август 2008
Мислења
686
Поени од реакции
145
Со вакви канали се пушта пропаганда и се оглупува народ, се сервираат нечии интереси и се пере мозок на нрод.
Нека ни е на здравје....
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
само ме интересира дали се знае, дали е позициска или опозициска?
барем да знаеме со чиви срања не трујат :)
 

cokance

Затишје пред курац.
Член од
11 август 2008
Мислења
686
Поени од реакции
145
само ме интересира дали се знае, дали е позициска или опозициска?
барем да знаеме со чиви срања не трујат :)
што е битно чиво срање е, исто мириса, јако и одвратно....:toe:
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Засега ми е ок телевизија, има интересни вести, има и за политиката нормално но има и за работи од општ интерес, пр. сега гледав вести за безжичен пренос на ел. енергија, дека во догледно време ќе станело реалност....интересни работи, на работа со велосипед...услови кај нас, алтернативен превоз и сл.
Бај д веј на нивната тв оди и веб страна која треба да е нивната матична: www.24vesti.mk ама не е активна како што проверив.
 

peter

Петар Пан...
Член од
6 септември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
165
не им работи web сајтот...#fail
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
не им работи web сајтот...#fail
Па ако добро прочита во мојот претходен пост, тоа и го кажав... не е сеуште активен. Но во вестите оди таа страна. Ќе ја биди сигурно за некое време.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
на Макс тв ќе го има каналов но имаат некој проблем со него на ресиверите ,дај боже да го наместат да видам што канал е ова
 

peter

Петар Пан...
Член од
6 септември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
165
Сајтот го фураат откако почнаа да се рекламираат на Телекабел пред едно 5 месеци. За толкав период да не дигнеш макај и најпрост сајт, а да успееш да направиш ТВ е стварно смешно. Од друга страна, студиото им е ужасно, посебно икебаната, миркофоните на сите соговорници не се на исто ниво. Компјутерот не им е програмирам на на полноќ пресече еден документарец на пола за да пушти вести, а после документарецот воопшто не продолжи.
Вестите се интересни, концептот е интересен ама искрено делува аматерски.

П.С на што личи да си го викнеш уредникот на ТВ во дебатна емисија првио ден..
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
ајде шанса да им дадеме ,сликата е претерано чиста немам зборови таква слика нема на ниедна македонска телевизија,ајде да и м дадеме шанса да видиме месецов како ќе бидат
мене ми е мило што почнаа да се шират македонскиве телевизии да излегуваат нови ,па и ние да се пофалиме дека имаме наши канали кој ќе бидат 24 часа стикно базирани на едно нешто а не само колажни канали на кој ќе има се и сешто

инаку оваа телевизија најверојатно е на Брејк кој ја има и Jungle tv така прочитав на форумот на ТВ пакет

сега ја има и на Макс тв кој ја нема нека ресетира ресиверот и нека ја гледа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom