2060

Статус
Затворена за нови мислења.

golem brat

dojdov vidov pobediv
Член од
23 февруари 2009
Мислења
417
Поени од реакции
20
i ete jas sum so vas preku site dni do svrsetokot na svetot (doba ) dobata ribi koja go belezi hristijanstvot istekuva i doaga doba vodolija, koja go oznacuva noviot mesija antihristot .potpolno vleguvane vo doba vodolija e 2060 godina
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.730
Поени од реакции
15.249
влегување во добата processing...
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.181
Поени од реакции
3.070
i ete jas sum so vas preku site dni do svrsetokot na svetot (doba ) dobata ribi koja go belezi hristijanstvot istekuva i doaga doba vodolija, koja go oznacuva noviot mesija antihristot .potpolno vleguvane vo doba vodolija e 2060 godina
Една порака за тебе

 
Г

ГОЦ-К.О

Гостин
i ete jas sum so vas preku site dni do svrsetokot na svetot (doba ) dobata ribi koja go belezi hristijanstvot istekuva i doaga doba vodolija, koja go oznacuva noviot mesija antihristot .potpolno vleguvane vo doba vodolija e 2060 godina
Можно е да си малце ненормален,ама ова ти држи вода..
 
Член од
15 септември 2012
Мислења
112
Поени од реакции
123
i ete jas sum so vas preku site dni do svrsetokot na svetot (doba ) dobata ribi koja go belezi hristijanstvot istekuva i doaga doba vodolija, koja go oznacuva noviot mesija antihristot .potpolno vleguvane vo doba vodolija e 2060 godina
Ќе бидеш ли и мој Месија (спасител), бидејќи некаде попат ја загубив својата душа?!
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Не знам зошто ама одма помислив на тоа дека е отворена темава ради некој филм 2060, хорор налик на оној со Џон Кјузак филмон :)
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.409
Поени од реакции
13.836
i ete jas sum so vas preku site dni do svrsetokot na svetot (doba ) dobata ribi koja go belezi hristijanstvot istekuva i doaga doba vodolija, koja go oznacuva noviot mesija antihristot .potpolno vleguvane vo doba vodolija e 2060 godina

Голем Брату... вакви новитети не се забранети на форумов. Имаш тема, верски вести , каде што можеш да објавиш се што мислиш ти. Има неколку правила.. меѓу кои да го наведиш изворот на информацијата (со директен линк) и нормално информацијата делумно да ги исполнува критериумите на вистиност. Вакви конспиративни и непотврдени вести, се асполутно непотребни.. и за нив да отвораш тема е во спротивност со правилата. Што ако секој отвара нова тема за се што ќе слушне и прочита низ виртуелата?
Затоа, почни прво со некој добар пост низ темиве (ти препорачувам да е на македонски).. а потоа отворај теми што ја иницираат потребата од дискусија.

Клуч.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom