2013 FIFA Confederations Cup |15 - 30 June| Brasil

Кој ќе биде шампион

  • Бразил

    Гласови: 48 18,5%
  • Шпанија

    Гласови: 46 17,7%
  • Јапонија

    Гласови: 8 3,1%
  • Мексико

    Гласови: 10 3,8%
  • Уругвај

    Гласови: 12 4,6%
  • Тахити

    Гласови: 61 23,5%
  • Италија

    Гласови: 69 26,5%
  • Нигерија

    Гласови: 6 2,3%

  • Вкупно гласачи
    260
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Време е за Валдез како лажна 9ка
Хахах, во весниците (па и Марка) имаше многу пофални зборови за Валдез после дуелот со Нигерија имаше и анкета не можам да ја најдам сега каде што 55% од гласачите мислеа дека тој треба да биде голман против Италија.

Може ќе биде прва постава вашиот напагач кој знае
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
870
Изгледа Торес ке игра прва,инаку Шпанија игра во Четврток така?:)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
Бразил
Lineup:
Júlio César, Dani Alves, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo, Luiz Gustavo, Paulinho, Oscar, Fred, Hulk, Neymar
Substitutes:
Jefferson, Fernando, Lucas, Hernanes, Dante, Filipe Luis, Jean, Réver, Bernard, Jô, Diego Cavalieri, Jádson


Уругвај
Lineup:
F. Muslera, D. Lugano, M. Pereira, M. Cáceres, D. Godín, C. Rodríguez, Á. González, E. Arévalo, L. Suárez, D. Forlán, E. Cavani
Substitutes:
S. Coates, W. Gargano, Á. Pereira, S. Eguren, A. Hernández, J. Castillo, M. Aguirregaray, N. Lodeiro, D. Pérez, G. Ramírez, M. Silva
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Кавани ке им покаже како се дава голови на овие циганиве
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.711
Некако потценет ми е Уругвај за вечерва. Не знам зошто, ама Бразил треба да се плаши многу од оние тројцата напред, а ми се чини дека здраво за готово им е земен натпреварот.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Некако потценет ми е Уругвај за вечерва. Не знам зошто, ама Бразил треба да се плаши многу од оние тројцата напред, а ми се чини дека здраво за готово им е земен натпреварот.
Колку само си контраат Кавани и Суарез тоа чудно нешто, еден ебан пас не можат да сврзат меѓу себе. Форлан е прав тимски играч, он ако не ги разигра лесно ќе тепа Бразил.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.711
Колку само си контраат Кавани и Суарез тоа чудно нешто, еден ебан пас не можат да сврзат меѓу себе. Форлан е прав тимски играч, он ако не ги разигра лесно ќе тепа Бразил.
Ама сами тие двајцата што можат да направат, тоа не го може никој друг моментално.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Ама сами тие двајцата што можат да направат, тоа не го може никој друг моментално.
Не е фората дека не можат сами ништо да направат, двајцата заедно у напад се непродуктивни, стално се контраат. Боље би било да играат со еден шпиц Кавани/Суарез, како и што играат во нивните клубови и се растураат од давање голови.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Одличен е составот на Уругвај, не знам зошто толку се мачат а имаат одлични фудбалери. Ќе биде штета ако не се пласираат на светско, а за вечер и јас како и повеќето фудбалски фанови посакувам да победи Бразил и да игра финале со Шпанија !
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Не е фората дека не можат сами ништо да направат, двајцата заедно у напад се непродуктивни, стално се контраат. Боље би било да играат со еден шпиц Кавани/Суарез, како и што играат во нивните клубови и се растураат од давање голови.
Кавани не игра сам шпиц нема вркса нема да му смета суарез кавани е повисок може да го тепа суарез ке мора да му подава ке победи уругуај
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Кавани не игра сам шпиц нема вркса нема да му смета суарез кавани е повисок може да го тепа суарез ке мора да му подава ке победи уругуај
Викаш ќе му ги скрши забите ?:D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.986
(n) Ајде бе Уругвај вакви шанси против Бразил ли се утнуваат... среде Бразил на интерконтинентално првенство којзнае пак ќе се досуди пенал и да не го искористиш.. :tapp:
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Па нека шутира Кавани на овој му дале да шутира
 

Kajgana Shop

На врв Bottom