2013 FIFA Confederations Cup |15 - 30 June| Brasil

Кој ќе биде шампион

 • Бразил

  Гласови: 48 18,5%
 • Шпанија

  Гласови: 46 17,7%
 • Јапонија

  Гласови: 8 3,1%
 • Мексико

  Гласови: 10 3,8%
 • Уругвај

  Гласови: 12 4,6%
 • Тахити

  Гласови: 61 23,5%
 • Италија

  Гласови: 69 26,5%
 • Нигерија

  Гласови: 6 2,3%

 • Вкупно гласачи
  260

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Можно е и Сиригу да го пропушти полуфиналето..
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Италија никогаш не смее да биде отпишана затоа што секогаш знаат да прават изненадувања, ама мислам дека моментално немаат шанси да се справат со Шпанија.

И за финале нормално сакам да гледам дуел меѓу Шпанија и Бразил, претпоставувам како и 80% од гледачите.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.944
Поени од реакции
17.445
http://uk.soccerway.com/matches/2012/06/01/oceania/wc-qualifying-oceania/samoa/tahiti/1219686/

:cuc::cuc::cuc:

И Тахити знаеле да дадат 10 гола,не само Шпанија :ROFLMAO:А замислите Шпанија да играат против овие што ке биде :sneaky:
Австралија на овие им даде 32 гола. И тоа 20 во првото полувреме, па селекторот на Самоа отишол во соблекувалната на Австралија да им каже да олабават малку и овие во второто дале само 12 гола :ROFLMAO:
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.097
Поени од реакции
8.881
Шпанија веројатно без Цеск и Солдадо, Италија без Балотели!
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
23.532
Поени од реакции
55.506
http://uk.soccerway.com/matches/2012/06/01/oceania/wc-qualifying-oceania/samoa/tahiti/1219686/

:cuc::cuc::cuc:

И Тахити знаеле да дадат 10 гола,не само Шпанија :ROFLMAO:А замислите Шпанија да играат против овие што ке биде :sneaky:
Примиле 10 гола од Тахити ? :unsure: Сигурно ги собрале пациентите од ортопедија во репрезентација :D
...Лоренцо Тео 3 минути 3 гола

Инаку рекордна победа на Тахити е 30-0 против Куковите Острови во далечната 1971ва :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.883
Поени од реакции
83.318
Џабе Солдадо што е повреден пак стариот ќе извади некоја YOLO формација без напаѓач.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom