2013 FIFA Confederations Cup |15 - 30 June| Brasil

Кој ќе биде шампион

  • Бразил

    Гласови: 48 18,5%
  • Шпанија

    Гласови: 46 17,7%
  • Јапонија

    Гласови: 8 3,1%
  • Мексико

    Гласови: 10 3,8%
  • Уругвај

    Гласови: 12 4,6%
  • Тахити

    Гласови: 61 23,5%
  • Италија

    Гласови: 69 26,5%
  • Нигерија

    Гласови: 6 2,3%

  • Вкупно гласачи
    260
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
5 гола на два натпрева,пред вистината и боговите молчат
Против келнери, ѕидари, банкари 4 гола... Ова како јас кога ќе излезам на улица, ќе видам дечињата играат фудбал ќе влезам едно 20 мин, ќе им дадам 5 гола и со овации ме испраќаат дома :D
 
Член од
24 јуни 2013
Мислења
29
Поени од реакции
19
Купов на Конфедерации е сериозно првенство колку шо знам,а Торес е прв стрелец на првенството.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Доста :drk:на Торес бе ти се смеат ало.
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
Купов на Конфедерации е сериозно првенство колку шо знам,а Торес е прв стрелец на првенството.
А да му го :drk: еднаш на Торес како награда? Еве како за споредба Абел Хернандез денес даде 4 гола против Тахиати и втор е на листа на стрелци. Во спат можеш да погледнеш Нејмар има дадено 3 гола, ама вредат како 10 на Торес.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
не ќе да е братов нов ама ајде добредојде :)
 
Член од
24 јуни 2013
Мислења
29
Поени од реакции
19
не ми е омилен играч Торес,ама прв стрелец на ЕП,а како шо гледам на добар пат да стане најдобар стрелец и на КК.А ова може некој да ми објасни за што станува збор,имаше некој шо омилен играч му е Торес и вие го тролавте или... ?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.385
не ми е омилен играч Торес,ама прв стрелец на ЕП,а како шо гледам на добар пат да стане најдобар стрелец и на КК.А ова може некој да ми објасни за што станува збор,имаше некој шо омилен играч му е Торес и вие го тролавте или... ?

И ја тоа викам брат, незаслужено се трола Торес, ама никој не ме сфаќа...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.287
Да не се сфатиме погрешно торестипс го троламе :ROFLMAO:
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
не ми е омилен играч Торес,ама прв стрелец на ЕП,а како шо гледам на добар пат да стане најдобар стрелец и на КК.А ова може некој да ми објасни за што станува збор,имаше некој шо омилен играч му е Торес и вие го тролавте или... ?
Имаше еден крем се мачкаше на леб... Торес се викаше кремот, ама имаше една чудна работа, кој ќе јаде од тој крем, истиот ден парче ги правеше типовите. И да сакаш не можеше тип да утнеш, па поради тоа Торестип го завикавме... Па сега пошто ти почна онака Торес, Торес па мислевме да не си јадел од кремот, или па можеби некој од производителите да си...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.287
Спасителот наш сефорумски.
 
Член од
24 јуни 2013
Мислења
29
Поени од реакции
19
Спасителот наш сефорумски.
добро гледам дека ме заебавате,па нема повеќе да коментирам за Торес,него на првенствово сакам да освои Шпанија заради Чави,Иниеста и Касилас бидејќи само уште ова натпреварување го немаат освоено.
--- надополнето: 24 јуни 2013 во 03:49 ---
Имаше еден крем се мачкаше на леб... Торес се викаше кремот, ама имаше една чудна работа, кој ќе јаде од тој крем, истиот ден парче ги правеше типовите. И да сакаш не можеше тип да утнеш, па поради тоа Торестип го завикавме... Па сега пошто ти почна онака Торес, Торес па мислевме да не си јадел од кремот, или па можеби некој од производителите да си...
хахахахахахаха многу смешно
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.287
добро гледам дека ме заебавате,па нема повеќе да коментирам за Торес,него на првенствово сакам да освои Шпанија заради Чави,Иниеста и Касилас бидејќи само уште ова натпреварување го немаат освоено.
Не те заебаваме за Торес, уживај.
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
добро гледам дека ме заебавате,па нема повеќе да коментирам за Торес,него на првенствово сакам да освои Шпанија заради Чави,Иниеста и Касилас бидејќи само уште ова натпреварување го немаат освоено.
А Торес да остане најдобар стрелец? Или само за Чави, Иниеста и Касиљас да освојат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom