2 Broke Girls

Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637


2 Broke Girls е нов ситком, најгледана нова серија во САД. Се работи за две девојки Макс и Керолајн кои работат како келнерки во ресторан и се обидуваат да соберат пари за да направат сопствен бизнис.

Го гледав пилотот пред некој ден и искрено ме изненади, хуморот не е совршен на прв поглед, но серијата е доста динамична и актерките воопшто не се иритантни. Ќе ја ставам на тест да видам како ќе се одвива понатаму. Ја гледа некој?
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
:гомце: 2 girls 1 cup :гомце:
овие дефинитивно го утнале насловот, многу е некако одбивен за машката популација :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ме наежи пилотот. Не на позитивен начин.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Од каде информацијава дека е најгледана нова серија во САД?
Па излегуваат рејтинзи секој ден во САД. :) Само 2 Broke Girls од новите серии константно има +4.0 рејтинг, што го нема ниедна друга нова серија. А премиерата имаше 7.1 рејтинг со 19 милиони гледачи (емитувана по првата Two and a Half Men со Ештон Качер).
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
Па излегуваат рејтинзи секој ден во САД. :) Само 2 Broke Girls од новите серии константно има +4.0 рејтинг, што го нема ниедна друга нова серија. А премиерата имаше 7.1 рејтинг со 19 милиони гледачи (емитувана по првата Two and a Half Men со Ештон Качер).
Ааа, на такви рејтинзи си мислел. Ја мислев дека нешто као people's choice awards оти знам дека таму не беа номинирани :)

ЕДИТ: биле и таму номинирани, моја грешка :D
 
Член од
26 јануари 2012
Мислења
172
Поени од реакции
430
Интересна серија, за пополнување време...

Проблемот со ваквите серии ми е тоа што траат 20 минути. Ту, малце ми се.
Една недела ги чекам, за што?! Хмм..
Али како и да е, добра е. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom