1TV.mk (национална и интернет телевизија)

Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Боки ти е ходајучи пример за распекмезено дериште, l`enfant terrible, или оние од пред 25 години у класот што креваат џеват за да бидат забележани, а коа наставничката ќе ги прати у ќош, изиграваат жртва, плачат кај татица/мамица, а овие после кај директорот со поклонче и изјава од истата таа учителка дека нема повеќе да го тера малиот у ќош.
Овој проблем не треба да се негира, игнорира, прогледува низ прсти туку да се решава од самиот корен.
guillotine-transparent-gif-2.gif
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398


... па и во фолија поарно, отколку што беше порано, брзо се заборава како изгледаше! :facepalm:


 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
На Евровизија имаше една Верка Сердучка слично на Боки облечена само на глаата ѕвезда имаше.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Пак ли ќе си делат награди сами на себе овие?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кога ќе подразмислиш не се криви Бојан и оној акрепон Сергеј, крив е народот што им дава внимание. На овие кабловски, IPTV, Нетфликси, ХБО-а, хулуа и што не ти денес да гледаш 1ТВ...Да немаат гледаност тие нема да се глупираат, знаат што пали кај народов и ќе форсираат, тоа е факт.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Кога ќе подразмислиш не се криви Бојан и оној акрепон Сергеј, крив е народот што им дава внимание. На овие кабловски, IPTV, Нетфликси, ХБО-а, хулуа и што не ти денес да гледаш 1ТВ...Да немаат гледаност тие нема да се глупираат, знаат што пали кај народов и ќе форсираат, тоа е факт.
Гледа народот за утре во друштво или на социјални мрежи и форуми да има што да оговара. Не дека јас не сум таков ама и во глобала сме таков народ што сака да оговара.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
И да не пишеш знаеме дека и ти си во таа група.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
K

kicodarker

Гостин
Кога ќе подразмислиш не се криви Бојан и оној акрепон Сергеј, крив е народот што им дава внимание. На овие кабловски, IPTV, Нетфликси, ХБО-а, хулуа и што не ти денес да гледаш 1ТВ...Да немаат гледаност тие нема да се глупираат, знаат што пали кај народов и ќе форсираат, тоа е факт.
Ама сите јадат од еден гомно колач различно парче. оваа (а)1ТВ зафати од оној типичниот рекла-кажала жанр види го овој каков е види ја онаа каква е, такви емисии имаат и “сензационални наслови“ според вкусот на боки и останати говеда.
Телма сакајќи да не биди жута штампа моментално е ко оние наша тв, сонце и некоја пропадната тв.
Сител продолжува рафално истата шема со “најнови филмски достигнувања“ од анадолија и подалеку“ со серии кои биле популарни во некој бегалски камп близу границата со сирија и курдистан.
Канал 5 готвење ѕвезде гранда и останата гомнарија од србистан да ре-емитува.
Останатите локални тв не ги ни спомнувам. Толку се очајни што пред некој ден на тера тв локална телевизија најавуваат - “неверојатна теленовела од куба“. Според квалитетот на снимка снимена некаде 90те. Стварно времево е застанато во Македонија и телевизијата освен за ЕПП и политички маркетинг стварно нема никаква вредност. Не само 1ТВ. Не само Телма шител канал5..абе сите во еден пакет.

п.с. не спомувајте мтв,аман.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.553
Теленовела од Куба > Билокоја национална телевизија од Македонија.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.553
Што бе им забраниле да емитуваат платена политичка програма? I wonder why... :icon_lol:
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Знае ли некој што се случи со Инсајдер мислам дека само една епизода имаше. Реално тоа беше единственото што ме привлекуваше да шкрапнам на 1ТВ .
А генерално од МК телевизии многу сум разочаран, ништо ново не понудија, само политика, дебати ,телефонски јавувања и сл.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Знае ли некој што се случи со Инсајдер мислам дека само една епизода имаше. Реално тоа беше единственото што ме привлекуваше да шкрапнам на 1ТВ .
А генерално од МК телевизии многу сум разочаран, ништо ново не понудија, само политика, дебати ,телефонски јавувања и сл.
Најверојатно ќе го продолжат. Пред некоја недела, неколку дена пред прославата на роденденот имаа емисија кај што зборуваа што им е во план и да си се пофалат па за Македонски Инсајдер рекоа дека се работи на него бидејќи за првата епизода сфатиле дека е монтирана и направена набрзинка па сега сакаат да биде подобро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom