1TV.mk (национална и интернет телевизија)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.517
Гледам на Телеком Макс тв телевизијава ја има и на број 751 кај што се HD македонските канали.

Но разлика не можам да заприметам во квалитет, мене и на двата броја иста ми е сликата.

 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.517
Сашо Ордановски дел од 1тв. Ќе има емисија Печат на неделата.
http://1tv.mk/стартува-нова-емисија-на-1тв-печат-на/

Аман веќе со политичкиве емисии, разбирам битни се за животот во државава ама премногу ни ги пумпаат главите т.е мозоците со политикава.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Овој Ордановски пола форум не правеше вмро кога ја теравме spread the truth акцијата. Ни пишуваше на мене и Леандра да сме се сретнеле да ни објаснел дека сме биле излажани :icon_lol:
 

MSE

Член од
13 мај 2017
Мислења
261
Поени од реакции
332
Уште Тричковски, Најчевска, Фрчко и Геро фалат во телевизијава :icon_mrgr:
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Па искрено фали малце политика на ТВ. Нешо слично ко Ѕвезде Гранда и турски серии..
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.517
Па искрено фали малце политика на ТВ. Нешо слично ко Ѕвезде Гранда и турски серии..
Е да бе фалело политика. Глатаа тапани од таа политика ни стана.

Турски серии и Гранд не ни е потребно, (немам ништо против нив) ни треба македонска продукција забавни емисии и шоуа.

Туку онаа емисија со Тијана втора епизода неколку пати удрија реприза плус во емисијата се зезаат со деца ромчиња, исто и во првата се зезаше со таа ромкињата на семафор.
 
Последно уредено:

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Јас па не разбирам што има интересно на македонскиве телeвизиски програми, неам пуштено одамна а и не ни планирам искрено. Уште па дискусии .. :facepalm:
Едно нешо шо е онака у реду пишете баш ме интересира некоја емисија whatever.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Јас па не разбирам што има интересно на македонскиве телeвизиски програми, неам пуштено одамна а и не ни планирам искрено. Уште па дискусии .. :facepalm:
Едно нешо шо е онака у реду пишете баш ме интересира некоја емисија whatever.
Живкица на МТВ има добра емисија, Тунел се вика. Гости и се луѓе со најчесто ретки болести кои ги споделуваат животните стории и ја зголемуваат свеста, т.е. пробуваат де.
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Е да бе фалело политика. Глатаа тапани од таа политика ни стана.

Турски серии и Гранд не ни е потребно, (немам ништо против нив) ни треба македонска продукција забавни емисии и шоуа.

Туку онаа емисија со Тијана втора епизода неколку пати удрија реприза плус во емисијата се зезаат со деца ромчиња, исто и во првата се зезаше со таа ромкињата на семафор.
Сарказам разбираш?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Господ нека им е напомош на транзицискиве директорчиња со нивните госпожи $$$
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.517
Во шоу биз делот имаше такви глупи и клише прилози како од времето на А1 Ексклузив, Бекстејџ, Зоки Фаци . Прилог во кој ја прашуваат фолк пеачкана Велевска нешто за секс и за килограми и ја снимаат како вежба.

До кога бе со вакви прашања ? До кога ќе се врвот ваквите прашања за нашите познати јавни фаци пеачи, пеачки, актери, манекенки, манекени ?
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Како бе вака без превод филм даваат? Пу да ви се плукнам у тоа гомнарите више оваа тв ја бришам дефинитивно. Пред некој ден слушнав српска песна ,сеа филм без превод. Ако нешто ме нервира на ТВ тоа е непочитувањето на Македонскиот јазик. ПУ ЈАЗК!

ЕDIT: Ставија превод.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.517
Како бе вака без превод филм даваат? Пу да ви се плукнам у тоа гомнарите више оваа тв ја бришам дефинитивно. Пред некој ден слушнав српска песна ,сеа филм без превод. Ако нешто ме нервира на ТВ тоа е непочитувањето на Македонскиот јазик. ПУ ЈАЗК!

ЕDIT: Ставија превод.
Технички и визуелно се ужас. Али секоја чест на Макс тв сликата е многу подобра од било кој SD квалитет на македонски канал кој го имаат Телеком Макс тв.

Друго добро е промовираат македонска комерцијала музика, какви такви пушфаат странски филмови и македонски филмови.

Треба доста работа, повеќе се таму позери пред камера него нешто посериозно а тоа може да се примети и од самиот газда Боки. Цело време позира на фотографии за Инстаграм и си се фали колку е богато облечен и дека има бизнис јак.

Наместо Боки што ќе ги вика главниве од светскиве негови и на Сергеј најомилени модни брендови да доаѓаат во државава на прошетка и јадење трици парите кој ги има нека ги потроши во телевизијата во програма.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom