1TV.mk (национална и интернет телевизија)

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Лила, Мешковска, Боки, Бојан Гиeвски и Тијана е новиот circle jerk по телевизииве. Тоа зборев пред малце со whatto, може да му се фатат на Драган Вучиќ, ликот е скроз оригинален, неекспониран дека е авангарда како овие а пет пати попаметен во живо.

Мешковска па е најголем промашај, професорка на факултет, една од најдобрите спортистки во историјата на државава и се фаќа во ваков кичерај и невкус. Барем пливачите важат за паметни и интелигентни спортисти, има двајца Австралијци кои освен пливањето студираат физика (Камерон МекЕвој и Мич Ларкин) и кои после Токио 2020 од НАСА ќе бидат праќани на мисии, оваа нашава види ја што прави. Место да фати да го оправи пливањето во државава, трач рубрики ќе ми спрема, еден поим за несериозност како Маленко требаше да влезе во ПФМ за КОНЕЧНО да има зимава државно првенство во далечинско пливање. :tapp:

Знам забегав ама не може да не се нервираш кога гледаш на што се троши енергија, друг проблем е што не можеш да ја избришеш телевизијава од ресиверот.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.051
Случајно ми излезе сеа.
До тука ли е стигната работава.
Ова е жално....


Најјако е што имаше вклучување од началник нешто на полиција :pos::pos::pos:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.890
Поени од реакции
7.569
Знам забегав ама не може да не се нервираш кога гледаш на што се троши енергија, друг проблем е што не можеш да ја избришеш телевизијава од ресиверот.
Зависи на кој оператор си и какви функции имаат обезбедено од операторот на ресиверот. На Телеком Макс тв има опција да се избрише и нема ти да ја гледаш (y)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Зависи на кој оператор си и какви функции имаат обезбедено од операторот на ресиверот. На Телеком Макс тв има опција да се избрише и нема ти да ја гледаш (y)
Другар во оператор работам, знам кој што нуди, не сум на МаксТВ, то је то.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.605
Поени од реакции
81.269
Трач телевизија, демек со вакви смешни дешавки ќе го отргнат вниманието на народов од вистинските проблеми во државава. Шунд на нивото на Пинк каналите.

Дно од телевизија, Лила и Боки се како гз и гаќи, нека се фатат под раче и нека се фрлат од Камени Мост.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.890
Поени од реакции
7.569
Tреба да им дадат опомена од АААВМУ бидејќи филмовите си ги пуштаат без знакче категоризација. Не знам што чекаат од АААВМУ.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.890
Поени од реакции
7.569
neka im pise nekoj mail, stvarno nez so e ova vise deca mali gledaat
Треба за сите да важи законот, ако го почитуваат другите нека го почитуваат и овие. Знам дека АААВМУ ќе реагираат и следат за да реагираат за многу македонски телевизии но треба колку што можат побрзо да реагираат.

После поминати две-три недели или колку и да се од почеток на телевизијава мене сега од програмата ми се допаѓа тоа што даваат подршка на македонската музика и што пуштаат филмови. Другото и многу малку го гледам.

Ќе видиме понатака дали нешто друго ќе ми се допадне откако полека ќе почне да се открива цела програма.
 
Последно уредено:
Член од
15 мај 2016
Мислења
142
Поени од реакции
60
Телевизијава е ужас. Впрочем како и многу други кај нас. Реално само МТВ почна да ми се допаѓа. Барем добри филмови даваат. Ова другово е се лошо, а 1ТВ е дно
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.918
Поени од реакции
12.408
Случајно ми излезе сеа.
До тука ли е стигната работава.
Ова е жално....


Хакери и го хакнале профилот :pos: :pos: :pos: Нека се спушти на земја малце, не е до "хакерите", до неа е.
Па кога е глупа како тезгере да има профил со толку следачи, а да не знае за фишинг, не мора хакер, дете од средно со вишок време може растур да и направи на сите профили.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Што сте чудни. Нормално дека ќе попизди за ваква работа, кога се слика по цел ден и споделува се што прави, а и сама си кажува дека рекламира со профилот. Дали е она глупа или не, мање битно, на никој не би му било сеедно сигурно.

Него, што и е на оваа Тијана? Некни гледав мал дел од она видеото на претходната страна и се чудам кој нормален би пуштил тв да ја гледа онаа. Тотално одвратна особа, ни пријатна за гледање, ни за слушање. Нели во Србија беше мажена, нели таму градеше кариера?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.890
Поени од реакции
7.569
Што сте чудни. Нормално дека ќе попизди за ваква работа, кога се слика по цел ден и споделува се што прави, а и сама си кажува дека рекламира со профилот. Дали е она глупа или не, мање битно, на никој не би му било сеедно сигурно.
И мене ми го имаа хакнато профилот на Инстаграм и еден куп пријатели ми ставиле црнци и арапишта па не попиздев. Ама тоа е она е позната фаца у градот па мора да попиздува на вакви работи и медиуми да и посветуваат за тоа време. Она се фотографира дури и да отиде у веце да мочка ќе го објави тоа на интернет.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
И мене ми го имаа хакнато профилот на Инстаграм и еден куп пријатели ми ставиле црнци и арапишта па не попиздев. Ама тоа е она е позната фаца у градот па мора да попиздува на вакви работи и медиуми да и посветуваат за тоа време. Она се фотографира дури и да отиде у веце да мочка ќе го објави тоа на интернет.
Можеби само отстапување на поголем медиумски простор кај нејзиниот пријател обиди за зголемување на гледаноста на телевизијата
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.890
Поени од реакции
7.569
Мислам дека брзо Лила ќе премине кај Боки у телевизијава. Исто после лето мое мислење почеток на есен сигурно ќе има трансфери, поготово овие што имаат подобри односи со Боки и Кабранов ќе се пикнат у телевизијава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom