#157 - Тема: Waterfront - Гласање

Чија фотографија го заслужи Вашиот ценет глас?

  • Спојлер

    Гласови: 1 2,4%
  • Стев

    Гласови: 0 0,0%
  • Anon

    Гласови: 0 0,0%
  • TrendS

    Гласови: 1 2,4%
  • Dani

    Гласови: 1 2,4%
  • Zlatikevichius

    Гласови: 1 2,4%
  • Human

    Гласови: 4 9,8%
  • Toto.toto

    Гласови: 3 7,3%
  • kalimero456

    Гласови: 1 2,4%
  • grande-juve

    Гласови: 2 4,9%
  • Saladin

    Гласови: 3 7,3%
  • Ireal

    Гласови: 0 0,0%
  • shutrak

    Гласови: 0 0,0%
  • abrako

    Гласови: 2 4,9%
  • gjoko-mkd

    Гласови: 0 0,0%
  • mladen_tifa

    Гласови: 4 9,8%
  • bijons

    Гласови: 1 2,4%
  • HristijanWR10

    Гласови: 0 0,0%
  • SuBZerO

    Гласови: 1 2,4%
  • AceCaleb

    Гласови: 1 2,4%
  • Crazy.M.Girl

    Гласови: 1 2,4%
  • Kal_El

    Гласови: 3 7,3%
  • коцка

    Гласови: 8 19,5%
  • Riken

    Гласови: 1 2,4%
  • Петра П.

    Гласови: 2 4,9%

  • Вкупно гласачи
    41
  • Гласањето е завршено на .
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.730
Поени од реакции
9.770
Ветивме, остваривме - дојде време за гласање. Многу добри фотки, моите лични очекувања повеќе и желби повеќе од исполнети. Гласањето ќе трае една седмица, се гласа за ЕДНА фотографија (жалам, во животот понекогаш мора да се донесат тешки одлуки), по потреба може да заврши и малку порано како минатиот пат доколку сте премногу желни за нова тема и првиот води убедливо. Во случај на изедначени гласови за прво место може да се договорат победниците кој ќе ја отвори темата за новиот натпревар. Нека победи најдобриот!

@Спојлер




@Стев




@Anon




@TrendS




@Dani




@Zlatikevichius




@Human




@Toto.toto




@kalimero456




@grande-juve




@Saladin




@Ireal




@shutrak




@abrako




@gjoko-mkd




@mladen_tifa




@bijons




@HristijanWR10




@SuBZerO




@AceCaleb


Автоматски споено мислење:

Продолжува во наредниот пост...
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.730
Поени од реакции
9.770
Како што реков во воведниот пост, ептен добри и пред се фотографии што ја погодија темата и мојата замисла кога ја отворив. Да не спомнувам пофалби пошто долга ќе биде листата, ќе кажам само дека гласав за @коцка - фотографија што оди далеку над моите очекувања: повеќе слоеви/предмети во позадина (личност, пејсаж), човечките емоции даваат дополнителна компонента на фотографијата, самата фотографија ми е ептен Accidental Renaissance (одличен сабредит има за ова)...едноставно 10/10.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.736
Поени од реакции
33.431
Уфффф, ептен тежок избор. Многу, многу добри фотографии. По пат на елиминација стигнав до моите топ 2: @Спојлер и @Riken . Некако најмногу спокој во мене побудуваат, обете, а токму тоа ми е многу потребно периодов. Плус складот, композицијата, боите... :love: Сепак на крај мојот глас оди за @Спојлер - не знам зошто, но целата композиција ме потсеќа на Starry Night Over the Rhône на Ван Гог. Доминантната цијан / тиркизна / каква и да е дава дополнителен шмек на мистичност, различност, уникатност... Ама пак ќе речам, кој и да победи, нема да биде незаслужено. Браво, сите! :aplauz:
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Уфф навистина тежок избор. Многу убави фотки.
Фаворити ми се @коцка @Спојлер @Human @Петра П.
Гласав за @коцка фотката е полна со живот, ја чуствувам весела и топла.
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
mojot glas otide za kocka kako sto rece zlatikaevic kalimero nikogas ne dobiva glas ali gi pratiprincipite ne e samo voda prespektiva tuku i odsjaj ogledalce vo vodata od objektot jas gi zapaziv tie predispozicii i mislam deka kocka ova go nabavil od diskaveri ,mala sala slikata e grom kocka airlija i za nas pocetnicite pouka avtoriziraj ja moe mislenje moj glas moe pravo pozzzzzzzz neka pobedi podobriot (y)
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Гласав за @коцка, пошто ме потсети на A river runs through it, приказ на многу идиличен риболов, сега на втора многу мерак ми прави и @Петра П., како уметничка слика ми е. Прејака конкуренција и овој пат, можеби требаше да има опција за гласање на три.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.310
Добра тема ни зададе Спојлер, уште подобри фотографии се пријавија.
Тежок избор, барем 4-5 фотографии ми влегоа во потесен избор. Гласав за Рикен на крај, сликата плаче за wallpaper за PC :D
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.595
Поени од реакции
34.790
...требаше две работи,
да се гледа опцијата кој гласал во анкетата и требаше да се овозможи три гласа поради големиот број на пријавени фотографии, вака се знае дека „коцка“ е победник!
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.730
Поени од реакции
9.770
...требаше две работи,
да се гледа опцијата кој гласал во анкетата и требаше да се овозможи три гласа поради големиот број на пријавени фотографии, вака се знае дека „коцка“ е победник!
Требаше и јас да шетам низ Европа неделава наместо да се досадувам на форумов, ама јебига...живот - компот, отвори го расипан :icon_lol:

Двете работи ги направив намерно, причините не ми се објаснуваат да не ја рушиме атмосферата во темава, баш јаки слики се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom