#154 тема светлина/сенки -> ГЛАСАЊЕ

оваа фотка ја сакам во финале


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.037
Овој пат малку сменивме :) побрзо отворивме тема и сега поради еден куп (БРАВООООО) пријавени фотки, ќе гласаме за повеќе членови. Нека биде првото гласање до понеделник и во понеделник вечер ќе отворам тема за финалистите. Лелелелелеле и јас се возбудив хахахаха
Фала на @shutrak за предлог тема, фала на @Toto.toto што прифати и ни ја отвори :)
Идемооооооо!!!!!!!

И да не заборавам:
НОВО ПРАВИЛО!!!! Фотографија еднаш искористена, нема право на повторно учество. Дај малку да се размрдаме и да фотнеме нешто ново, ако не досадно станува се едно исто гледаме и гласаме ;)

@Toto.toto
33770D1E-0534-4013-9E1B-3786B45610E7.jpeg

@Dee_Jay
DCB13093-6652-4559-BCA8-D6F183FB3D2B.jpeg

@lunna
D4063233-D907-4069-83E6-F10664FCCB3F.jpeg


@Стев
3646DF49-8942-4D0B-9EC3-65E62E64E53B.jpeg


@Anon
9D35CD10-3A88-4C73-A3F2-7A66FE740C18.jpeg

@Tutor
8CE9CF5B-B7D5-4169-92B2-F20ADA9397AF.png


@HristijanWR10
658553F6-AC72-4F5E-A874-42ED5C6C6798.jpeg


@kalimero456
FB9A11EE-5C98-4BDA-BFD2-F339359C096E.jpeg

@Saladin


F060E675-C4EC-454A-85E2-714E818754C4.jpeg

@Dani
A339C98F-C970-43D2-9368-918BADCC12FD.jpeg


@shutrak
606E5245-57F1-489A-AB49-D5FE27CE1D90.jpeg

@TrendS 6E57F8EF-6E5A-4AA1-A4E9-9755205C281F.jpeg

@BenDover
BF122DB6-541C-4913-AAF3-D329BA6BD66B.jpeg

@Петра П.
DBFD2FEE-1C3B-4FFF-B1B7-F6C1E06C1426.jpeg


@gjoko-mkd

94B91556-7A6B-42AC-A10B-D2328E7164B7.jpeg


@abrako
89365C8A-C383-45C6-AAFA-8579F09A1058.jpeg
@Zlatikevichius
E296F432-C12F-4B2C-84B8-F08E79E3C073.jpeg@AceCaleb
BE770A31-FAEA-4CA1-91E4-CB3903D97BCC.jpeg


@SuBZerO
C2EC4BB1-56C9-4586-96EE-D730BE720049.jpeg


@Human
48A70265-0CC4-4696-98FB-E3C76C434409.jpeg
Автоматски споено мислење:

@mladen_tifa
0BB9D373-163C-4687-97BF-4D976DFF8EDB.jpeg


@Riken


67AA89F7-32DB-452D-896B-9BB87A3B47C4.jpeg

@Kal_El
AEC1C6A7-28A6-46D3-99DD-C97FDC12FE63.jpeg


@grande-juve
22E36D55-CB4E-4F04-91C2-77ED75DF084D.jpeg


@коцка
DAC8DC27-7B88-44C5-8F5F-AFC88023922B.jpeg
 
Последно уредено:

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
24.383
Поени од реакции
14.827
@AceCaleb tochno onaka kako shto zamisliv da bide ovoj tematski del,zatoa glasot odi za nego
,,,oups,sega gi vidov ostanalite fotki,OMG bratuchedke @коцка na tri dumi me stai,,,,
,,,tifa i juve isto,,,glavobol sea,,,:несвест:
 
Последно уредено:

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.037
@коцка , ќе гласаме тука преку постови или како ? Бидеќи нема анкета за кој да гласаме
ме ме збрлавеа фоткиве хахахаха ја модифицирам во моментов дајте ми 2 минутки
ептен филмска фотка имаш, баш ми се свиѓа!!!!!!
Автоматски споено мислење:

@AceCaleb tochno onaka kako shto zamisliv da bide ovoj tematski del,zatoa glasot odi za nego
,,,oups,sega gi vidov ostanalite fotki,OMG bratuchedke @коцка na tri dumi me stai,,,,
,,,tifa i juve isto,,,glavovol sea,,,:несвест:
сега може да се гласа брачед, размисли убаво и гласај за ТРОЈЦА
 
Последно уредено:

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
231
Поени од реакции
587
Леле колку добри фотки. :eek: Јас уште кога стававте слики се решив на @Tutor! Сликата е филмска, многу сакам природа и со моето телефонче не можам да фатам светлина таква. Толку ми се допадна што на сликава се решив од кога ја постави.

Потоа се израдвав дека имам избор до два плус членови и дефинитивно гласот е кај 1) @gjoko-mkd совршена, мирна рефлекција. И 2) @AceCaleb ќе бидам искрена, на прв поглед не ја "забележав" сликата ама кога застанав подобро да ја видам, гледам во неа приказна и добра структура.

Honorable mentions би биле 1) @SuBZerO и ако можам да опишам колку сакам вакви фотографии, не мислам дека би можела. И толку убаво ја имаш фатено згора на се. Секоја чест. И 2) @коцка не сум долго активна на форумов ама тебе те запамтив по сликите тука. Па така и сега ми зема сликата вниманието, и тоа многу.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.151
Поени од реакции
3.168
:гик:Ја бев исто на дума... меѓу Тото и коцка. Кај Тото ми се допадна топлината .. најмногу сакам ваkви бои на фотографија. А од коцка сlikaта е магија:гик:
 
Последно уредено:

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
282
Поени од реакции
1.012
Гласав за:
@gjoko-mkd ми се допаѓа сенката на ридот која исто е рефлектирана во вода
@BenDover одлично доловена композиција и технички перфектно
@коцка ....супер!
и многу други се убави....но 3 гласа се само возможни :)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.037
a kaj da vidime kolku glasa imame ? na post li kade
Кликни на гласови во анкетата под твоето име и ќе видиш кои гласал за тебе, а во анкетата од страна си стои колку гласови. Анкетата е смроз горе, прва :)
 

kalimero456

трн во око
Член од
7 ноември 2019
Мислења
2.363
Поени од реакции
1.854
nema skroz gore kaj mene klikam na imeto ne otvara
Автоматски споено мислење:

glasav pa pokazuva ne crno belo glasav za toto.hristijan moj stil i sutrak me potseka na venecuelka i pak ista pesna ne sprema kvalitet sprema drustvo i prijateli
Автоматски споено мислење:

na promocijata pred glasanje imav 12 tapkanja po ramo LAJKA sega nitu eden glas od tri mozni BRAVO iaku ne se zamaram ama ti kazuvam duri i pofalba
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
7.720
Поени од реакции
16.728
@Петра П. - перфектно! Ова не би ми сметало и да ми стои врамено во дневна.
@Riken - исто, многу убава фотографија, ме потсети по малку на фотографиите од „Улица“ на Манчевски
@Tutor - се мислев измеѓу оваа, и таа на @Saladin , многу слични фотографии, гласав за @Tutor само затоа што има малку повеќе светлина. Инаку, и двете фотографии ме потсетија на детството. :love:

Honorable mentions, освен @Saladin , @коцка и @AceCaleb .

@SuBZerO и @Toto.toto - обично во изминатите натпревари (реков дека ќесто навраќам во вашево катче, иако одамна немав учествувано) гласам за вас, зашто одлични фотографии имавте, но овојпат не ми се допаѓаат вашите, sorry. Лаички можам да објаснам и зошто, ама, ај, да не ми се смеете. :P
 
На врв Bottom