12 годишниот Марко Пејчиноски го преплива Охридското езеро!

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.155
Поени од реакции
8.804
Едно инфо ме изненади ептен. На неколку места прочитав дека Марко е прв Охриѓанец што ја препливал рутава во последните 50 години. Аман бе луѓе на Охридски Маратон не учествуваа Охриѓани што го имаат препливано езерово?
 
S

silmarillion

Гостин
:cuc: Е ова е за гордост! Алал вера на упорноста и храброста на малиот и на поддршката на родителите. Прав јунак одгледале.
 

Емкаа

крофни од драго.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.017
Поени од реакции
8.773
Едно инфо ме изненади ептен. На неколку места прочитав дека Марко е прв Охриѓанец што ја препливал рутава во последните 50 години. Аман бе луѓе на Охридски Маратон не учествуваа Охриѓани што го имаат препливано езерово?
Мислам дека само Маленко има учествувано на маратонот, не сум сигурна дали го има испливано до крај.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Едно инфо ме изненади ептен. На неколку места прочитав дека Марко е прв Охриѓанец што ја препливал рутава во последните 50 години. Аман бе луѓе на Охридски Маратон не учествуваа Охриѓани што го имаат препливано езерово?
Мислам дека Александар Маленко се пријави на еден маратон пред 10-на години и се откажа, не успеа да го заврши.[DOUBLEPOST=1535637280][/DOUBLEPOST]
Битанга. Нема победен човек во душата од овој.
 
На врв Bottom