100 години српско воздухоплоство

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404

-
ова е од 1930 (кога магарето и мулето беше главно превозно сретство во наша Македонија)
Аеропут леташе од 1927 до 1948 година(потоа можеби ЈАТ или ?)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom