100 години српско воздухоплоство

Член од
10 јуни 2005
Мислења
413
Поени од реакции
145
Моментално иде во живо од Батајница на РТС,слики и видеа наскоро тука..
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.692
Поени од реакции
1.750
Миговите прошетаа или уште не ? сеа пуштив :/
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.439
Поени од реакции
18.278
Каква ескадрила имаа Србите и колку се опремени ние можеме за ова да сонуваме. Кој мајстор е италијанскиот пилот кој успеа да го скроти она чудовиште Spartan.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.794
Поени од реакции
6.969
Кажа тој дека овој МИГ- 29М2 ке го изеде Ф-16 -ката
Па нормално дека ќе го изеде,овие два не ни спаѓаат во иста генерација на авиони. Ако мора со некој да се споредува МиГ29 М2,нека се спореди со еурофајтер (зборувам за авиониве на митингот)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom