1/4 ФИНАЛЕ ЗА МАКЕДОНИЈА: калкулации, математики, проблематики...

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Едниствена математика е да победиме против Русија и да завршиме на провото место во групата за да имаме шанси да играме против Србија/Турција/Германија бидејќи реално овие три репрезентации се со помал квалитет за разлика од Литванија,Франција и Шпанија каде се страшни екипи со многу НБА играчи во нивните редови...А реално гледано Русите не се нешто посебно и можиме со добра одбрана и малку од малку да ни тргни шутот за три(како против Грците) и ќе ја имаме таа среќа да се надеваме малку на полуфинале...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Глупо дете,татко му му кажал така и ајде.

Нас ќе ни дојде таа шутерска утакмица,да се надеваме во 1/4 финале.
Ај земи лексилиумче и одмори некој ден од форумов. Лошо ти влијае на нервите.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Само Шпанија да ја избегниме, со останативе мислам дека можиме да се носиме колку толку, иако реално да зборниме со сите ќе сме аутсајдери.
Шпанија е екипа која ја гледав два пати на првенството и нас таа агресивна игра нема да ни одговара, впрочем вчера ги демолираа Србите без милост.
 
Член од
15 јули 2011
Мислења
201
Поени од реакции
117
Има на колектива некоја понуда за патување во литванија за 9к, можеби да организираме групно патување преку ова од кајгана?
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Има на колектива некоја понуда за патување во литванија за 9к, можеби да организираме групно патување преку ова од кајгана?
Ќе биде автобуски превозот или со фамозните чартери? И покрај малтретирањето со превозот ако има заинтересирани мене ми се оди, засега гледам пријавено само 4 ца на колектива.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Ќе биде автобуски превозот или со фамозните чартери? И покрај малтретирањето со превозот ако има заинтересирани мене ми се оди, засега гледам пријавено само 4 ца на колектива.
каде има ако може некој да ја пише понудата што е како се?
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
А

Анноун

Гостин
Шпанија прва во нивната група. Ќе мораме да тепаме утре на Русија , за дури во финалето да се сретнеме со Шпанија . ;)
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.902
Поени од реакции
1.528
Шпанија прва во нивната група. Ќе мораме да тепаме утре на Русија , за дури во финалето да се сретнеме со Шпанија . ;)
Не си прајте бајрам на паметот, убаво е да бидеш оптимиста, али реално да гледаме на работите успех би било и 6то место т.е. кфалификации за ЛОИ 2012.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Не си прајте бајрам на паметот, убаво е да бидеш оптимиста, али реално да гледаме на работите успех би било и 6то место т.е. кфалификации за ЛОИ 2012.
како шо кажа Докузовски, натпревар по натпревар. И јас мислам дека се мали шансите за финале, ама за 1/2 финале мислам дека имаме реални шанси иако ако се падниме со домаќинот ќе биди неверојатно тешко.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Ако изгубиме (недај боже) во 1/4 финале со кој би играле?
Одредено е тоа или сеуште не се знае.Јас на википедија гледав некоја табела ама незнам дали таа е таа.Според тоа што го видов ако играме со литванија во 1/4 и ако изгубиме би играле со словенија,додека ако играме со србија и изгубиме би играле со грција.Така е системов или ја џабе се отворив од пишување :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom