0800-11-800 - Пријавете кражба на струја!

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Se javuvam utrovo na ovoj broj i im velam deka imam odredeni soznanija za "golema" krazba na struja.Kazete lokacija i nashite ekipi ke se pogrizat za toa-mi velat od drugata strana.Pa,selo Aracinovo im velam,ke ja sledam vashata akcija.
Samo dokolku nema "akcija" badijala go dadovte ovoj broj za da si poigruvate so nas.Sega site ocekuvame da vidime kako ke se odviva akcijata so koja site ne pravat "debili" zatoa shto i malo dete znae kolku se "revnosni" vo ESM pri isklucuvanje na aramiite.Lazat "kornat" bi rekol,i so vakvi akcii samo sakaat da im gi zamackaat ocite na kutrite poshteni gragani koj strujata si ja plakaat kako sostaven del od zivotot.
 
  • Хаха
Reactions: A__

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Цела Шутка е диво приклучена на струја. Имаат греалки и термо печки во секоја соба, нема зима за нив! :)
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Da samo ke treba da gi prijavish na exponiraniot broj za da vidime kolku e "revnosna" ESM.:)
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Пријавувај колку што сакаш, џабе е.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Abe telefonot navodno e djabe.Ama si velam mozebi nekomu ke mu ja isklucat strujata dokolku ja aktuelizirame ovaa kampanja i dokolku gi prijavuvame samo "golemite aramii".
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
ABC,alal da ti e ako si im go rekol toa.Pred 6 meseci dojde izvrsitel od sudot kaj mene doma oti ne sum platil 1494 den za mesec septemvri 2004,ne za drugo,sum ja zaboravil,priznavam kriv sum,posteno si plativ.Licno poznavam luge so imaat doma po 3 grejalici ukluceni non-stop,termo pecki,a za struja plakjaat kolku mene so 1 termo pecka.Ama ne gi prijavuvam bas zaradi toa sto vo nekoi kraista na Makedonija naplatata e,,na mnogu nisko nivo,,
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Mislam deka cabe se prijavuva koga nema da izgasnat nigde t.e. kade so ziveat da gi recam Albanci samo da ne se ljuti nekoj.A ako se prijavi kaj nekoj makedonec i kade so se site makedonci odma ke odat da go sklucat. Prvo site ke fakaat seir a i coekot ke si ostane bez struja.Toa ti e MAKEDONIJA
 

Carlito Brigante

Хаусмајстор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
844
Поени од реакции
8
Во струмичко има село што го кинат дирекно од трафостаница кога треба да се исклучи струјата. Не се стига до приклучокот. Може да загинеш од секира.
А така, од 10kV, го кинат половина село, и немаат мака.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Carlito Brigante напиша:
Во струмичко има село што го кинат дирекно од трафостаница кога треба да се исклучи струјата. Не се стига до приклучокот. Може да загинеш од секира.
А така, од 10kV, го кинат половина село, и немаат мака.
Na Banica mislis?:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom