0800-11-800 - Пријавете кражба на струја!!

Член од
29 декември 2021
Мислења
2
Поени од реакции
7
Se javuvam utrovo na ovoj broj i im velam deka imam odredeni soznanija za "golema" krazba na struja.Kazete lokacija i nashite ekipi ke se pogrizat za toa-mi velat od drugata strana.Pa,selo Aracinovo im velam,ke ja sledam vashata akcija.
Samo dokolku nema "akcija" badijala go dadovte ovoj broj za da si poigruvate so nas.Sega site ocekuvame da vidime kako ke se odviva akcijata so koja site ne pravat "debili" zatoa shto i malo dete znae kolku se "revnosni" vo ESM pri isklucuvanje na aramiite.Lazat "kornat" bi rekol,i so vakvi akcii samo sakaat da im gi zamackaat ocite na kutrite poshteni gragani koj strujata si ja plakaat kako sostaven del od zivotot.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.419
Поени од реакции
3.642
Стварно немаш попаметна работа во животот?!

Што има да те боли стапот тебе за приватна компанија?! Мислиш они на загуба работат во МК?!
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.308
Поени од реакции
7.442
У иднина у Велика Илирида ќе викаат како старине за Југославија 'ај куку ноне, што убаво си беше во Македонија, нит струја плаќаш, нит данок и никој не те чепка...'
 
Член од
29 декември 2021
Мислења
2
Поени од реакции
7
Se javuvam utrovo na ovoj broj i im velam deka imam odredeni sozna https://omegle.onl/ nija za "golema" krazba na struja.Kazete lokacija i nashite ekipi ke se pogrizat za toa-mi velat od drugata strana.Pa,selo Aracinovo im velam,ke ja sledam vashata akcija. vshare
Samo dokolku nema "akcija" badijala go dadovte ovoj broj za da si poigruvate so nas.Sega site ocekuvame da vidime kako ke se odviva akcijata so koja site ne pravat "debili" zatoa shto i malo dete znae kolku se "revnosni" vo ESM pri isklucuvanje na aramiite.Lazat "kornat" bi rekol,i so vakvi akcii samo sakaat da im gi zamackaat ocite na kutrite poshteni gragani koj strujata si ja plakaat kako sostaven del od zivotot.
issue got solved
 
M

Macedon1um

Гостин
Стварно немаш попаметна работа во животот?!

Што има да те боли стапот тебе за приватна компанија?! Мислиш они на загуба работат во МК?!
Не работат со загуба, ама тие „загуби“ од крадената струја сите ние подеднакво ги плаќаме на сметките
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.817
Стварно немаш попаметна работа во животот?!

Што има да те боли стапот тебе за приватна компанија?! Мислиш они на загуба работат во МК?!
Имам проблем со државата, која Албанците не ги гони за вакви работи, а каурите ги гони. Затоа имаме села како Арачиново кои не плаќаат данок и струја.

Глупо е, само затоа што си муслиман или Албанец, да ги оправдуваш ваквите грабежи.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.540
Поени од реакции
34.704
Se javuvam utrovo na ovoj broj i im velam deka imam odredeni soznanija za "golema" krazba na struja.Kazete lokacija i nashite ekipi ke se pogrizat za toa-mi velat od drugata strana.Pa,selo Aracinovo im velam,ke ja sledam vashata akcija.
Samo dokolku nema "akcija" badijala go dadovte ovoj broj za da si poigruvate so nas.Sega site ocekuvame da vidime kako ke se odviva akcijata so koja site ne pravat "debili" zatoa shto i malo dete znae kolku se "revnosni" vo ESM pri isklucuvanje na aramiite.Lazat "kornat" bi rekol,i so vakvi akcii samo sakaat da im gi zamackaat ocite na kutrite poshteni gragani koj strujata si ja plakaat kako sostaven del od zivotot.
...за да дојде екипа да види на лице место дали некој ,,краде,, струја не е баш така само со телефонски позив, комшијата мораше да плати прво некој паричен износ за да дојдат да проверат дали некој комшија во зградата ,,краде,, струја, па кога се констатирало дека навистина имало злоупотреба на туѓа струја тие му рекле дека самите со куќниот совет требале да пријават во полиција, така да додека тие потрошени киловати струја некој ги плаќа било вистинскиот потрошувач или некој друг непотрошувач, многу не се сеќираат ниту реагираат, важно нивните плати да се највисоки споредбено со просекот во државата,
У иднина у Велика Илирида ќе викаат како старине за Југославија 'ај куку ноне, што убаво си беше во Македонија, нит струја плаќаш, нит данок и никој не те чепка...'
... како размислува просечно младо македонче со сдссм педигре, веќе на мала врата ја ,,официјализира,, ,,Велика Илирида,, , споредбата има длабоки лоши девијации на веќе откажување од сопствена држава Македонија,
 
Последно уредено:

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.546
Поени од реакции
7.251
Не е кражба ако останатите граѓани солидарно плаќаат дал преку буџетски средства дал преку сметки за струја за оние што користат а не плаќаат.

Кога добивате фискална сметка во Гевгелија да знаете дека процент сте платиле Арачиново да има струја...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom